Gönderen Konu: GOLF GTI ufak ufak güzelleşiyor... Satıldı ;)  (Okunma sayısı 288280 defa)

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
intake yapmıyorum sadece kutuyu söküp olraya açık filitre takıcam ama araya aparat yapmalıyım...
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Kendin nasıl yapıyosun ayrıntılı bilgi istiyorum hemen şimdi istiyorum bende yapıcam  >:D

kendi araban için mi istiyosun Gökhan?

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
intake yapmıyorum sadece kutuyu söküp olraya açık filitre takıcam ama araya aparat yapmalıyım...

kutunun içine açık filtre takmak epey zahmetli olur, bence kutuyu iptal et. Astarı yüzünü geçer kutunun içine sığdırmaya çalışırsan. Kutuya monte olan sensör hava filtreden geçtikten sonra mı ölçüm yapıyo önce mi?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
kutunun içine açık filtre takmak epey zahmetli olur, bence kutuyu iptal et. Astarı yüzünü geçer kutunun içine sığdırmaya çalışırsan. Kutuya monte olan sensör hava filtreden geçtikten sonra mı ölçüm yapıyo önce mi?

MK3'lerde; Kutunun içi geniş her mantar sığar oraya:)      (yanlış anlaşılmasın beyler)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle

Sonra yapıyor oraya bir flanş yapabilirim aslında bakıcam.

MK3'lerde; Kutunun içi geniş her mantar sığar oraya:)      (yanlış anlaşılmasın beyler)

Aynen herşey sığar oraya :P

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
kendi araban için mi istiyosun Gökhan?
Evet abi kendi arabam için istiyorum nasıl yapabilirim ?
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Intake kitim için fikirler üretiyorum ... Baya zamandır ilgilenemiyorum aracımla :(

Çevrimdışı Halil_50

• Profili Görüntüle
boruyu tamamen alüminyummu yapacaksın yoksa sadece ucuna filtre mi yapıcaksın

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Hayır şimdi boğazdan kutuya kadar gelen boruyu ellemeyeceğim. zaten kutu girişine kadar yan borular ve tam kutu girişinde bir sensör var. Ayrıca krank havalandırmasıda kutuya bağlanıyor onuda takmak için araya bir ek yapmalıyım. Yeni bir başlık açtım detayları orda inceliyecem.

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
krank kutuya giriyosa krank için ek yapman mantıksız, K&N'in arabaya özel intake kitlerinde krank girişi var, benim 206'da önceki sahibi K&N intake kit almış, krank filtresi yok, kranktan gelen boru için giriş var. Boşuna kesip biçme arabanı kranka elleme derim ben. Ben krank borusunu takmak için ekstra delik açmakla uğraşmak istemediğim için filtre takmıştım önceki arabalarıma. Şahsi tavsiyem şu yönde olur, filtreden boğaza giden borulara elleme, ama intake borusunu değiştir, filtre satan yerlerde içi alüminyum dışı siyah olan bükülebilir borular var onlardan al tak. Sen geçirgenliği standardına göre 20-30 kat daha fazla olan bir filtre takacağın için dipgazda depolanmış havaya ihtiyacın olmayacak, o yan borular hava cepleridir muhtemelen, orada biriken hava ısınacaktır, dolayısıyla yaptığın işlem o kadar da işe yaramaz hava ceplerini iptal etmedikçe.

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Deniz şimdi şöle tarif edeyim filitre kutusunun çıkışna tam  boruya girmeden bir sensör var. Daha sonra kutu üstünden yana kalın bir boru daha gidiyor oda rolanti sensörüne gidiyor büyük ihtimalle manifoldun önünde . İleride kelebeğe doğru ise kranka giden boru ucu var. ordanda ilerdei kelebeğe bağlanıyor... Detaylı foto çekip üzerinde tartışmak gerek sanırım ;)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
sınavlarım bitsin istanbula gelmeyi düşünüyorum, 2 haftasonu sonra diyim, beklersen beraber kafa patlatırız

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Acelem yok tabi ama okadar beklermiyim bilmem bende istanbuldan gidicem 27-28-29 kasımda yokum...

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Acelem yok tabi ama okadar beklermiyim bilmem bende istanbuldan gidicem 27-28-29 kasımda yokum...

29unda sınavım var zaten gelemem muhtemelen, ondan sonraki haftayı kastetmiştim. Detaylı foto çek sen oradan tartışalım, gelme gitmeyle yalan olcak gibi duruyo :D