Gönderen Konu: konsoldaki yıpranmıs bölgelerin boyanması  (Okunma sayısı 28623 defa)

Çevrimdışı brkpls

• Profili Görüntüle
konsoldaki yıpranmıs bölgelerin boyanması
« : 06 Ekim 2009, 21:46:16 »
aracımın iç konsol bölgesi berbat durumdaydı uzun zamandır yapmayı planlıyordum ve sonunda bitirebildim
ilk önce bu sekilde berbat bir görüntü vardı

kilimatronik panelini soktüm ve üstteki esya gözünü de dikkatli bir sekilde soktüm kenarlarında tırnaklar var tırnaklardan kurtarınca kendimize doğru çektiğimizde geliyor kilimatronik üzerindeki vidaları sokünce çıkıyor ancak kenarlardaki bölümler konsola sabit ve çıkmıyor komple sağ alt konsolu sökmek gerektiği için oraları çıkarmadım ve kolonyalı mendille üzerindeki tabakayı aldım boyamaya gerek kalmadı
küllük bölgesini sökmek biraz zor öncelikle küllüğün içinde bir adet vida var onu sokmek gerekiyor daha sonra küllügü tutan metal görünüyor onuda tırnaklarından kurtarmak lazım sonra küllüğü yuvasından içeri düsürüp küllüğn çevresindeki büyük bölümü yukarı doğru çekerek vitesten kurtarıp çıkarmak lazım

hepsiburadadan mat siyah sprey boya aldım 11 TL çok kaliteli pürüzsüz bir yüzey olusturuyor doğru kullanıldığında

küllük etrafını ince zımpara ile zımparaladım ancak köpüklü su ile zımparalamakta fayda var derin çızıklerin olusmaması için

sonra kağıt bant ile güzelce gazeteledim kenarları çok titiz bi sekilde boya girmeyecek sekilde yapıstırdım

bu parçalarıda boyadım kilima çercevesi ve pc bağlantı yerindeki kapak

ve teypin üstündeki esya gözünü iptal ettim bana göre işe yarasada çok kotü bir görüntü olusturuyordu , ve aracı aldığımda bagajda bulduğum kapağı oraya boyadım ve taktım
sonuç olarak aracın içi yepyeni bir görüntü oldu , ayrıca dokunduğumuzda yapış yapış insanı tiksindiren tabaka artık yok .
simdi görüntüyü bozan vites körüğü ve direkyinonun plastik kutusu oradada aynı sorun var yakın zamanda onuda boyayıp kapı kollarını da komple kazıyıp o yapıs yapıs maddeden tamamen tamamen kurtulmus olacağım

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
Ynt: konsoldaki yıpranmıs bölgelerin boyanması
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2009, 21:52:01 »
güzel iş cıkarmişsiniz ama umarım boyada silinmeler olmaz

Çevrimdışı brkpls

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2009, 22:03:14 »
yaklasık 2 aydır kullanıyorum silinme olacak gibi değil boya kaliteli hatta çizilmeye karsı da oldukça mukavemetli

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2009, 22:04:22 »
şu boyanın markasını yazarmısınız lazım falan olursa bilelim :D

Çevrimdışı brkpls

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2009, 22:11:19 »
resimlerde eklemistim boyanın resmini , yinede yazıyım motip mat siyah sprey boya 11 lira civarı hepsiburdada

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2009, 22:13:11 »
tşk ederim

Çevrimdışı Muratali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2009, 23:40:19 »
İşçiliğin için seni tebrik ederim.
Bende arka küllüğün kapağında ki aynı kötü görüntüden boyatarak kurtuldum.En azından insanın göz zevki tatmin oluyor.

Çevrimdışı ADEM252

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2009, 15:05:58 »
Elinizle sürekli dokunacağınız yerleri boyarsanız,boyanın ne kadar kaliteli olup olmadığı o zaman daha iyi anlaşılır.Çünkü sürekli sürtünme ve temas sonucu kalitesiz boya belli bir süre sonra belli edecektir.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2009, 20:12:57 »
arkadaşım eline sağlık. ben senin gibi sökebilsem aynen yapardım, onun için asetonla temizledim iyi de sonuç aldım ama tabi sen boyadığın için tabi renk te simsiyah :tamamdir

Çevrimdışı bekleyis

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2009, 01:54:10 »
boyayı nasıl yaptın biraz acıklama yapar mısın ayrıca bu boyayı torpido gözunun oldugu yerlerde de kullanbilir miyim kapı  kollarında da kullanbilir miyim?

Çevrimdışı brkpls

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2009, 16:28:08 »
boyayı atmadan önce zımpara ile yapıs yapıs olmus katmanı tamamen ortadan kaldırıyoruz , pürüzsüz bir yüzey elde edince boyayı 3 kat 20 cm uzaklıktan tabakalar halinde atıyoruz , her kat için kuruduktan sonra uygulama yapmak lazım boyanın akmaması için.
kapı kollarında kullanılabilir , yalnız iyice kuruduktan sonra takılmalı , ayrıca boya kalıtesi çok iyi mukavemeti yüksek olmalı el değdiği için asınmaması için. kullandığım boyayı tavsiye ederim oldukça kaliteli .
torpido gözünü tam olarak anlayamadım

Çevrimdışı krc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Ekim 2009, 17:24:29 »
eline sağlık işçilik ii))

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Ekim 2009, 14:44:26 »
Tek kelimeyle mükemmel! Eline sağlık..

Çevrimdışı bekleyis