Gönderen Konu: Sağ arka taraf su almış  (Okunma sayısı 11509 defa)

Çevrimdışı yakupcse

• Profili Görüntüle
Sağ arka taraf su almış
« : 14 Ekim 2010, 00:01:11 »
Merhaba Arkadaşlar;

Geçen hafta sonu yağan şiddetli yağmur sonrası arabamın sağ arka tarafına (paspasların olduğu bölgeye) su girmiş.Camları kontrol ettim kapalı idi kapı fitillerinden sızmış olabilir mi sizce?.Hafta içi vaktim olmadığı için ilgilenemedim hafta sonu ustaya götüreceğim.
Aslında daha önce böyle bir sorun yoktu 1 ay kadar önce sağ ön cam halatı kopmuş  ve makaraları kırılmıştı onları tamir ettirdim tamir eden usta kapıyı toplarken parça mı artırdı ki  :)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
Ynt: Sağ arka taraf su almış
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2010, 00:27:10 »
hocam aracı lıfte kaldır. altında kanallar vardır. onların tıpaları cıktıysa su gırer. banada oldu cok az su gırmıstı. kaldır lıfte o delıklerı goreceksın zaten . cam tarafından gırse komple kapı ıslanırdı cunku. alttan gırmıs olsa gerek ;) kolay gelsın gecmıs olsun.
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı etikettt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2010, 12:40:59 »
benimde sol arka paspasın orası göl oluyor fitilden alıyor sanırım :(
34 ZZ 0898 GOLF 4 2003 MODEL 16V 105HP

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2010, 12:50:42 »
 Arka bagaj üstü (tavan) ve çamurlukların çıtalarının olduğu yerler leke yapmış su alıyor ama nereden nasıl alıyor bilemiyorum.
03.06.2005

Çevrimdışı yakupcse

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2010, 23:07:00 »
Arkadaşlar hafta sonu önce  sağ ön camı tamir eden ustaya gittim durumu izah ettim.Usta epey şaşırdı "ya ilk defa bir golf böyle bir sorunla geliyor" dedi.Bu sorun genelde seat larda oluyor dedi ama yinede sağ ön kapıyı açalım bakalım dedi.Açtık kapının içinde su namına hiçbir iz yok yani şüphelendiğim yerden girmemiş su.Adam suyun kalorifer tesisatından geliyor olabilir deyince tamirciye gittim oda baktı inceledi tavan kısmında arka tarafdaki fitilin aralıklı olduğunu gördü ve onu yerine taktı.Sonra doğru yıkamacının yolunu tutum kapı üstlerine epeyce su tuttu içeri 1 damla bile su girmedi.Resimde fitilin yerini yuvarlak içine aldım  :)

Çevrimdışı scaliskan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2010, 09:08:35 »
arkadaşım arka sileceğin geçtiği hortum su kaçırıyor olabilir.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2010, 09:09:48 Gönderen: scaliskan »

Çevrimdışı seearee

• 2001 lacivert golf comfortline lpg li...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2010, 11:19:29 »
Arkadaşlar hafta sonu önce  sağ ön camı tamir eden ustaya gittim durumu izah ettim.Usta epey şaşırdı "ya ilk defa bir golf böyle bir sorunla geliyor" dedi.Bu sorun genelde seat larda oluyor dedi ama yinede sağ ön kapıyı açalım bakalım dedi.Açtık kapının içinde su namına hiçbir iz yok yani şüphelendiğim yerden girmemiş su.Adam suyun kalorifer tesisatından geliyor olabilir deyince tamirciye gittim oda baktı inceledi tavan kısmında arka tarafdaki fitilin aralıklı olduğunu gördü ve onu yerine taktı.Sonra doğru yıkamacının yolunu tutum kapı üstlerine epeyce su tuttu içeri 1 damla bile su girmedi.Resimde fitilin yerini yuvarlak içine aldım  :)

keşke bide resim koysan :) aynı sorun bende vardı aylarca uğraştım halledemedim en sonunda vw ile alakası olmayan bi usta şıppadanak sorunu buldu ve halletti az bi silikonla arabama su girmiyor artık.heleki dünkü yağmurda girmediyse bidaha girmez.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2010, 19:24:35 »
Arka bagaj üstü (tavan) ve çamurlukların çıtalarının olduğu yerler leke yapmış su alıyor ama nereden nasıl alıyor bilemiyorum.

Sorun çözüldü anten dipliğinden su alıyormuş. :tamamdir
03.06.2005

Çevrimdışı yakupcse

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2010, 20:41:35 »
Kendi arabamın resmini çekemedim ama internetten bulduğum bir resimde gösteriyim.

« Son Düzenleme: 22 Ekim 2010, 20:44:57 Gönderen: yakupcse »

Çevrimdışı seearee

• 2001 lacivert golf comfortline lpg li...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2010, 00:30:55 »
bendede müthiş bir su alma sorunu vardı fakat servis yerine tamirci 1 saniyede anladı ve sorun resimde yuvarlak içine aldığım yerde yarılma olmuş orayı silikonladı öyle bir yarılmaki dümdüz ben onu orjinal sanmıştım.buarada resimdeki arabayı bende netten buldum ama tam olarak orası idi.belki su giren arkadaşlar oradaki çitaları kontrol ederlerse iyi olur.

Çevrimdışı omer faruk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Kasım 2010, 19:03:31 »
ya bu yakup'un resimde gösterdiği tavandaki fitil çıkmış düşmüş heralde kayıp yani nerede bulabilrim ondan ?

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Kasım 2010, 19:47:02 »
fitil değil o çıta. açtığın konuda cevaplandı.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 19:54:32 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2010, 20:53:29 »
aynı sorun bendede var foruma yazdım sunroof dan alıyor bakalım birine yaptırcaz arkadaşlar