Gönderen Konu: direksiyon hidrolik yağı  (Okunma sayısı 34180 defa)

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
direksiyon hidrolik yağı
« : 23 Şubat 2009, 19:52:09 »
arkadaşlar merhaba benim aracın direksiyonu biraz sert aslında alalı 2 yıl oldu aynı farklı model araçlara biniyorum daha yumuşak başka golf 4 te denemedim 2001 trendline benim araç bu sertlık golf4 lere mahsusmu ? birde hidrolik yağına baktım yağ oranı minimum seviyede hatta çok daha az gibi yağ ekliyeceğim ama
1-kendim oradan döküp ekleyebilirmiyim yada yağcıda yağımı değiştireyim
2-hangi marka ve ne yağı diye alıcam eğer ben eklersem
3-lassada kampanya var 175*80*r14 her markada yok lassa lastik taksam michelin yerine senede 5-6000 km yapıyorum 150 yi geçmem nedersiniz
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı ydnbngl

• Profili Görüntüle
Ynt: direksiyon hidrolik yağı
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2009, 20:12:54 »
Bende 2003 medel golf ve 2006 model passat var öncelikle golfün direksiyonu diğer arabalara göre daha ağır.Hangi marka yağ alıcağınızı bilmiyorum ama üstüne eklerseniz sorun çıkartmıyacağı kanaatindeyim.Son olarak  senelik 6000 km çek fazla değil güvendiğiniz herhangi bi markayı alabilirsiniz.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2009, 21:21:52 »
arkadaşlar merhaba benim aracın direksiyonu biraz sert aslında alalı 2 yıl oldu aynı farklı model araçlara biniyorum daha yumuşak başka golf 4 te denemedim 2001 trendline benim araç bu sertlık golf4 lere mahsusmu ? birde hidrolik yağına baktım yağ oranı minimum seviyede hatta çok daha az gibi yağ ekliyeceğim ama
3-lassada kampanya var 175*80*r14 her markada yok lassa lastik taksam michelin yerine senede 5-6000 km yapıyorum 150 yi geçmem nedersiniz

benim aracımda 2000 model trendline. 2007 ağustosta aldım ve aldığımda üstünde ince yanaklastik vardı, aracı alçaltıyor ve ben de rizede köyde kullanıyorum. hemen araştırdım orjinal ebat dediğiniz gibi 14 janta 175/80/14.
        aracı yeni aldığımda lastiğe ayıracak fazla param olmadığı için 15 jant ve lastik alamadım. bu ebat michelin, lassa, goodyear, pirelli ve hankookta var. michelin ve goodyearın tanesi 140-150 TL, diğerleri 100 TL civarı. fark çok olduğu için lassa almıştım o zaman.
        uzun lafın kısası ben neredeyse 2 senedir kullanıyorum lassa 175/80/14 miratta 88 H model lastiği. 4 mevsim lastiğidir, beklediğimden çok iyi. kışın yağmurda ve milletin kar lastiği taktığı yerde ben zincir takmadan stabil gidebiliyorum. kasislerde süspansiyonuda çok iyi. 18000 km yaptım daha hiç patlamadı bile. yanlız çok zorlarsanız aracı 195 tabanlı lastiklere göre daha rahat kaydırır ancak aracı yerine göre kullanırsanız sorunyok. yeri gelince 110-120 ile tatlı virajlara giriyorum hiç sorun çıkarmıyor, 200 bile yaptım ama otobanda.  ;D ;D
         ama çok zorlamadıkça gerçekten 175 taban diye yol tutmaz demeyin , gerçekten tavsiye ederim.
         maddi yönden durumum iyileştiği halde 15 janta geçme kararından vazgeçtim.
         bu arada lassa alırsanız yol yardımını istemeyi unutmayın, 6 ay lastikten kaynaklanmayan arızalarda bile nerede olursanız olun çekici tahsis ediyorlar. en azından öle bi belge vermişlerdi bana da. :tamamdir

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2009, 21:31:20 »
merhaba üzerine ekleyeceğiniz yağın rengi yeşil asıl adı           c h f        dir.....
 ama piyasada chf yağı diye ararsanız bulamazsanız pek bilmezler....siz yeşil direksiyon yağı diye isteyin.kırmızı var olur falan derlerse inanmayın...
     2 tip direksiyon yağı vardır
     c h f   :yeşil
     a t f   :kırmızı  
    markası farketmez hiç bilinmedik markalar hariç tabiki...
   kendiniz   çubuğun max   çizgisine kadar ilave edebilirsiniz...
   lastikler için km az yapıyorsanız zaten siz o lastikleri bitirene kadar lastiğin  malzemesi bozulur ömrü geçer..ucuz alın önemli değil.....

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2009, 15:28:30 »
Bence lastik konusunda senelik 5000-6000 km yol yapıyor olsanda arkadaşın dediği gibi yılda önemli. Ayrıca 150 km yi de geçmem diyorsunuz ama 150 hiç de az bir hız değil ve 150 km ile  giderken aniden frene basmanız gerekse o anda aracınızda hangi lastiğin olmasını isterdiniz. 8)

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2009, 01:18:20 »
teşekkürler beyler yorumlarınızı değerlendireceğim kazasız keyifli sürüşler hepinize hepimize ;)
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı mithatboun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2009, 10:18:24 »
Alıntı

Benim de direksiyonum çok sertti, pompa değişti rahatladı başka ne yaptımsa olmadı. Maalesef benden önceki arkadaş hor kullanmış, heralde yağını eksik falan bırakmış.
Benim kullandığım yağ kırmızı renkliydi, fren hidrolik yağının aynısıydı. Bizim Golflerin direksiyonu biraz sertleşiyor araba ısındıkça neden oluyor ben de bilmiyorum. İlk çalıştırdığımda pamuk gibi  :D

Lastikler içinse arabanın en önemli kısmı bence güvenlik adına, paranız varsa hiç kendinizi riske atmayın değiştirin derim. Neyin ne zaman ne şekilde başınıza geleceğinden emin olamazsınız, değil mi?

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Mart 2009, 17:54:59 »
Golf 4 lerin direksiyonu baya ağır. Neden böyle yapmışlar çözebilmiş değilim. Ama hidrolik direksiyon değil diyecek kadar ağır direksiyon. Araç dururken baya yumuşak olmalı diye düşünüyorum. Parkederken resmen güreşiyorum direksiyonla.
Servise götürdüm usta bir şey yok dedi :)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Mart 2009, 23:42:38 »
Arkadaslar gereken aciklamalari yapmislar, bilgiler icin tesekkur ederim.
Benim aracinda biraz sertti direksiyon.Servise fren musurunu degistirmek icin gittigimde baktirdim.Biraz eksilmis hidrolik yagi.Sagolsunlar ucretsiz olarak eklediler.

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Mart 2009, 12:31:38 »
lastik olarak şunu paylaşmak isterim.....ben aracımı aldığımda üzerinde cooper xtc adında bir marka vardı içimden ulan adam ne biçim lastik takmış dedim...daha sonra araştırdığımda lastiğin ABD malı olduğunu öğrendim kullandıkça kaşitesi ortaya çıktı bugune kadar ne bir ses ne savurma nede frenaj yönünden hiç bir problem yaşamadım tavsiye ederim......fiyat olarakta cok uygun

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2012, 10:15:24 »
Slm arkadaslar bnm ılk golfum ve baska golf surmedım suana kadar ama dıreksıyon bana cok sert gelıyo normalda nasıldır bılmem ama bu kadar sert olmayacagını dusunuyorum hıdrolıgıne baktık eksılmıs ekledık cok az hafıfledı sımdı gene aynı sorun nedır yada sorunmudur ?
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı 26golf26

• I AM LEGEND....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Aralık 2012, 13:25:02 »
mrb arkadaşlar paylaşımlaraınaza ek olaarak benim golf4 de de ilk kalkışta direksiyonu çevirirken çok az ses geliyo sonra düz yolda veya şehir içinde olmuyor bu sizce normalmidir?
bizi izlemeye devam edin...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Aralık 2012, 14:12:34 »
öncelikle yağ seviyesi kontrolünü yapmalısınız.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Aralık 2012, 23:12:05 »
merhaba üzerine ekleyeceğiniz yağın rengi yeşil asıl adı           c h f        dir.....
 ama piyasada chf yağı diye ararsanız bulamazsanız pek bilmezler....siz yeşil direksiyon yağı diye isteyin.kırmızı var olur falan derlerse inanmayın...
     2 tip direksiyon yağı vardır
     c h f   :yeşil
     a t f   :kırmızı 
    markası farketmez hiç bilinmedik markalar hariç tabiki...
   kendiniz   çubuğun max   çizgisine kadar ilave edebilirsiniz...
   lastikler için km az yapıyorsanız zaten siz o lastikleri bitirene kadar lastiğin  malzemesi bozulur ömrü geçer..ucuz alın önemli değil.....

Bu ATF ve CHF yaglarin farki nedir? Ben yakinda direksiyon hidrolik yagini degistirtecem de, elimde de atf yag var sizin soylediginize gore uymuuyor golf 4 icin dogru mu ?