Gönderen Konu: vites sertleşmesi sorun giderildi  (Okunma sayısı 13815 defa)

Çevrimdışı yusufss

• Profili Görüntüle
vites sertleşmesi sorun giderildi
« : 02 Haziran 2014, 13:44:41 »
 arkadaşlarr yolda giderken vitesler zorlamayla geciyor ışıkta beklerken bile iki üç denemeden sonra birinci vitese zorla geçiyor
debriyaj yeniliyorum yine aynı sorun boştayken vites kolunu sağa sola cektiğimde ortaya gelmesi lazım gelmiyor sizce nedendir
yorumlarınızı bekliyorum  :-[
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 19:13:47 Gönderen: yusufss »

Çevrimdışı TTU1905

• Profili Görüntüle
Ynt: vites sertleşmesi yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2014, 14:10:47 »
yakın zamanda başıma gelen bir durum ama nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum yanlız tamircinin söylediğini söyleyeyim parçanın ismi armut :) evet aynen öle armutlar kırılmıştı benim hatta parçalarıda gösterdi bana armutlar kırılmış dedi plastik iki tane parça birde vitesin geçişleşlerde yukarı kalmasını sağlayan plastik küçük tampon lastiği gibi bişe var o aşınmıştı parçalar ve işçilik dahil 130 tl ye  hallettik hiç bir problem kalmadı umarım anlatabilmişimdir.

Çevrimdışı yusufss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2014, 14:17:16 »
yakın zamanda başıma gelen bir durum ama nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum yanlız tamircinin söylediğini söyleyeyim parçanın ismi armut :) evet aynen öle armutlar kırılmıştı benim hatta parçalarıda gösterdi bana armutlar kırılmış dedi plastik iki tane parça birde vitesin geçişleşlerde yukarı kalmasını sağlayan plastik küçük tampon lastiği gibi bişe var o aşınmıştı parçalar ve işçilik dahil 130 tl ye  hallettik hiç bir problem kalmadı umarım anlatabilmişimdir.
tamirciye sormadan bi sizlere danışmak istedim malum sanayi esnafının her dediğine inanmak zorunda kalabiliyoruz

Çevrimdışı TTU1905

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2014, 14:21:05 »
aracı lifte kaldırıp altına girip eksos bağlantısının hemen başladığı yerdeki koruma sacını söküp bakıyorlar vites demiri varya arabanın alttan gözüken vitesin geçmesini sağlayan demir adı her neyse onun ucuna bağlı bu bahsettiğim parçalar benimkini söken usta çağırdı beni yanına gösterdi parçaları kırılmıştı gerçekten de sonra da değiştirdi. Bi sor götürünce armutlar da problem olabilir mi diye. he ayrıca bu problemin sebebi de aracın modeli parçalar bir süre sonra eskiyo ve kırılıyo usta benimkinin miladı dolduğunu sölemişti.

Çevrimdışı yusufss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2014, 14:45:03 »
aracı lifte kaldırıp altına girip eksos bağlantısının hemen başladığı yerdeki koruma sacını söküp bakıyorlar vites demiri varya arabanın alttan gözüken vitesin geçmesini sağlayan demir adı her neyse onun ucuna bağlı bu bahsettiğim parçalar benimkini söken usta çağırdı beni yanına gösterdi parçaları kırılmıştı gerçekten de sonra da değiştirdi. Bi sor götürünce armutlar da problem olabilir mi diye. he ayrıca bu problemin sebebi de aracın modeli parçalar bir süre sonra eskiyo ve kırılıyo usta benimkinin miladı dolduğunu sölemişti.
teşekkürler arkadaşım verdiğin bilgiler için

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Ynt: vites sertleşmesi yardım lütfen
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2014, 13:17:26 »
şu tarz bir sey mi degisti aracinizda vites yumusamasi icin

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı TTU1905

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2014, 08:41:48 »
Aynen odur muharrem kardeşim okadar uğraşıp da anlatmaya çalıştığım o demirin ucundaki siyah plastik parçalar :) benimkisi vitese hiç geçmiyodu yolda kalmıştım bu değişti yumuşacık oldu

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2014, 10:26:50 »
Vites kol burcu veya vites levyeler burcu diye geçiyor olabilir. Ben de değiştirdim 3-4 ay önce, plastik parça kırılmış olduğu için boşluk oluyordu viteste.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2014, 12:00:44 »
3 ve 4.  Vitese geciyor vites secici olarak geciyor ucunda plastik parca var fiber bi malzeme bizimki. 2 3 tane var golf  4 te eger kucuk olani ise 10 tl malzeme iscilik asiri fazla almis digeri ise o biraz buyuk fiyatini bilmiyorum

Çevrimdışı silver_line

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2014, 16:42:48 »
Eğer bu parça değiştiyse ve 130 TL aldılarsa o ustanın semtine uğramayın. Parçanın yan sanayisi 10 TL, orjinali 30 TL. Takması da yağ çubuğunu çekip arabanın yağına bakmak kadar kolay. Geçen sıcaktan yıpranmıştı parça plastiği kırılmış yolda kaldım. Sanayiden 10 TL'ye aldım kendim taktım.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2014, 16:44:38 Gönderen: silver_line »
Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir...

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #10 : 09 Haziran 2014, 20:36:44 »
Vites bağlantı noktaları zamanında yağlanmış olsaydı geçiş sıkıntısı olmazdı.Usta farkı işte.Bunu siz bile yaparsınız.İçeriden vites körüğünü sıyırın dipteki bağlantı noktasına wd40 sıkın.Bide şanzumanın üstünde var resimdeki parçanın bağlandığı ayak onuda güzelce wd40 la yağlayın.Sorun kalmasın.Ha baktınız sorun devam ediyor.Şanzuman yağını kontrol edin.Eksilme yada yıpranma varsa yağı değiştirin.Yine düzelmezse dynamic kote marka yağ katkısı var onu kullanın ses mes geçiş felan hiçbişey kalmaz.hhaaa yinemi düzelmedi önce baskı balata değişecek devam ederse şanzuman açılacak geçmiş olsun.Golf4 lerin şanzumanlarında bu sıkıntı olabiliyor.
03.06.2005

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2014, 21:19:35 »
arkadaşlar peki yolda giderken vites topuzunun cok sallanmasıda bu parcanın yuzunden mı acep ???

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Haziran 2014, 01:29:39 »
arkadaşlar peki yolda giderken vites topuzunun cok sallanmasıda bu parcanın yuzunden mı acep ???
hayır alakası yok gaza basınca hareket etmesindne bahsediyorsanız tabi.

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Haziran 2014, 09:10:18 »
evet hanı gaza basınca hareket edıyo ve cukurlara falan gırdıgınde sallanması gıbı