Gönderen Konu: DİREKSİYON HİDROLİK YAĞI EKSİLMESİ  (Okunma sayısı 4939 defa)

Çevrimdışı mhusmen

• Profili Görüntüle
DİREKSİYON HİDROLİK YAĞI EKSİLMESİ
« : 05 Haziran 2014, 12:43:15 »
Arkadaşlar merhaba;

2004 Pasific otomatik vites aracım. Direksiyon hidroliği yağı ile ilgili sıkıntı yaşamaya başladım. İlk 2-3 ay kadar önce direksiyondan gelen ses üzerine yaptığım kontrolde direksiyon hidroliğinin eksildiğini ve bundan dolayı ses yaptığını öğrendim ve tamamladım. Ama 2 gün önce yine aynı sesi duyunca yağı kontrol ettiğimde yine eksildiğini gördüm.

Bu golflerde kronik bir sorunmudur? Benim gibi aynı problemi yaşayan varmıdır merak ediyorum. Görünür yerlerde sızma da göremiyorum.

Bu şekilde eksildikçe tamamlama yöntemine devam etmek doğrumudur?

Çevrimdışı black313

• Profili Görüntüle
Ynt: DİREKSİYON HİDROLİK YAĞI EKSİLMESİ
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2014, 12:58:32 »
Aynı sorunu bende 1.6 golf 4 ümde yaşamıştım.önceleri sabit konumdayken direksiyonu çevirdiğimde rahatsız edici bi ses geliyodu ve hidroliğin eksildiğini farkettim.ustamın hidrolik yağını tamamladığında sesi kestiğini gördük sıkıntı bundan dolayıymış.fakat hidrolik borusununda yıpranmış olmasını ve kaçırabileceğini göz önünde bulundurun hidrolik borusunun kontrol edilip yağın tamamlanması gerekir diye düşünüyorum  :tamamdir

Çevrimdışı mesuttekin

• Profili Görüntüle
Ynt: DİREKSİYON HİDROLİK YAĞI EKSİLMESİ
« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2014, 13:55:22 »
KArdeşim ben 3 ay önce yaptırdım(!) 350 liraya patladı,neyse helali hoş olsun.Geçenlerde ses gelmeye başladı,baktım bitmiş tamamen.Ekleme yaptım,bakalım ne kadar gidecek.Ben bu ustaların...  :D :D
Gidip de baktırmayacağım yaaaa,daha da bozuyorlar.
Karar veremedim ya la