Gönderen Konu: Ayna Sağlamlığı  (Okunma sayısı 4044 defa)

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
Ayna Sağlamlığı
« : 09 Haziran 2014, 12:03:54 »
 Dün akşam bi akrabanın düğününden dönüşte küçük bi kaza yaptım, karşıdan gelen araçla aynaları taktık öyle bi ses geldi ki komple dibinden koptu sandım.
Adam durmadı konvoydaydım ben de durmadım, kapanmış açtım bişey yok, inince ilk işim kontrol etmek oldu şükür ki hiç bişey yok. Aynanın sağlamlığını test etmiş oldum.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Ynt: Ayna Sağlamlığı
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2014, 12:24:26 »
Bende bir defa dar sokakta gecisirken carpmistim, daha dogrusu o carpmisti. Baktim daha sonra herhangi bir degisiklik yok daha once olan cizik duruyor. Aldigimda hafif catlak ve cizikti. Darbeden sonra yine halen ayni :)

Çevrimdışı mhusmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2014, 12:41:23 »
Karşılıklı ayanaların kapanma yönüne doğru olan çarpışmalarda genelde yırtabiliyorsunuz. Işıklarda dururken başıma gelen gibi ters tarafa olan çarpmalarda maalesef çerçeveyi çatlatma ve aynayı kırma ihtimaliniz çok yüksek :D :saskin:

Çevrimdışı karizma67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2014, 13:45:24 »
Geçenlerde bende balkonda otururken,  aynaya futbol topu geldi. bayağı sert vurdu şerefsiz. Ben inene kadar çoktan kaçtılar  :bekleriz:
ayna tersine döndü üst kapağı aralanmış. oturttum yerine ama içimde kumanda motoru kesin bozuldu diye geçirmiştim.
Sonra baktım bişey yok, bi kere daha sevdim arabamı. Eski arabam palio ydu, o olsaydı dibinden kopmuştu ayna. Araçlarımız hakikaten sağlam, aferin almanlara  :)
Kula bela gelmez, Hak yazmadıkça;
Hak bela yazmaz , Kul Azmadıkça...

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2014, 13:52:49 »
Geceydi görmedim ben nasıl bi arabaydı farketmedim bile, fakat o arabanın aynasını görmek isterdim merak ettim :)

Çevrimdışı rkn_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 4
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2014, 18:26:17 »
GOLF SAGLAM ARABA HERYÖNDEN

Çevrimdışı acy46

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2014, 20:22:45 »
benim aynaya da köydeyken inek sürttü ayna ters döndü ama kırılmadı çok şükür  8)

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
« Yanıtla #7 : 10 Haziran 2014, 14:03:10 »
50-60km hızla kızılcahamamda karşı yönden gelen hıyar tempracı ile kafa kafaya girecektik, zor kurtardım o hızla aynalar çarpıştı ben dedim bırak aynayı kapı çamurluk falan gitti heralde o kadar ses çıktı yol kalabalık olduğu için duramadık aynamın sadece iç camı çatlamıştı.Gözlerime inanamadım ve sağlamlık karşısında almanlara bir sürü dua ettim. Elektroni ksisteminde falan hiçbir sorun yok halen kullanıyorum. Fluance aracımıza park halinde karşı yönden gelen aracın aynası 30-40la çarptığında fluance ın nerdeyse kapı kopacaktı. Farkı siz düşünün  ;D boşuna demiyolar 'das auto' diye Vw kraldır.  :tamamdir
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2014, 14:04:26 Gönderen: emcayi »

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2014, 19:50:46 »
AVM çıkışı karşıdan gelen Tipo sürücüsü yola sığmadı ben de inadına istifimi bozmadım. Sonuç aynaları vurduk. durmadım bile bastim gittim.