Gönderen Konu: gaz pedalından gelen ses  (Okunma sayısı 3330 defa)

Çevrimdışı M.emin

• Profili Görüntüle
gaz pedalından gelen ses
« : 25 Haziran 2014, 22:02:53 »
gaz  pedalına basınca pedaldan küt küt bir ses geliyor bu ne olabilir acaba :-\

Çevrimdışı zulfikar

• Profili Görüntüle
Ynt: gaz pedalından gelen ses
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2014, 12:22:26 »
gaz  pedalına basınca pedaldan küt küt bir ses geliyor bu ne olabilir acaba :-\

valla aynımı bilmiyorum ama benim araçtada oluyor öyle birşey. özelllikle bir kaç bün kullanılmadığında. gaza basınca o  ses ard arda küt küt küt küt diye devam ediyo birde aynı anda direksiyonu sağ sol yapınca da devam ediyo biraz.nasıl tarif edeyim bilemedim ama böyle halatı gerdirince çıkan ses gibi. biraz hareket ettikten sonra kesiliyor. neyin nesi bende anlamadım. bu konuda bir bilgi sahibi olan arkadaş var ise yardımlarını bekliyorum.

Çevrimdışı M.emin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2014, 13:32:23 »
acaba gaz telindenmi kaynaklanıyor dediğin gibi uzun süre kullanılmadığında oluyor sabah işe giderken akşam işten gelirken yapıyor ama bir kaç saat aralarda yapmıyor

Çevrimdışı zulfikar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2014, 09:07:19 »
acaba gaz telindenmi kaynaklanıyor dediğin gibi uzun süre kullanılmadığında oluyor sabah işe giderken akşam işten gelirken yapıyor ama bir kaç saat aralarda yapmıyor

hareket ettikten sonra kesiliyo 10mt bilemedin 20 metre sonra tık yok. ben arabayı dün hiç kullanmadım bu gün sabah işe geldim. hatta sabah kontağa korkuyla bastım gene yapar diye ama yapmadı. sabahları yapmıyor zaten genelde araç sıcakta bir iki gün kaldığında ve gelellikle akşam üzeri saatlerinde yapıyor diye tespit ettim ben. ustaya sormak lazım ama şimdi gidecen arızayı anlat anlatabilirsen. bu şekilde tarif edeceksin anlamayacak. diyecek ki bir iki gün bizde kalsın aynı şekilde yapacak mı bakalım diyecek.
m.emin kardeşim takipteyim. ikimizinde sorunu aynı gibi görünüyor. tespit edersek haberleşelim. 

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2014, 16:57:19 »
Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım ve kimseden de duymadım ama gaz teliyle ilgili bir durum olabilir belki.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı M.emin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2014, 18:47:19 »
hareket ettikten sonra kesiliyo 10mt bilemedin 20 metre sonra tık yok. ben arabayı dün hiç kullanmadım bu gün sabah işe geldim. hatta sabah kontağa korkuyla bastım gene yapar diye ama yapmadı. sabahları yapmıyor zaten genelde araç sıcakta bir iki gün kaldığında ve gelellikle akşam üzeri saatlerinde yapıyor diye tespit ettim ben. ustaya sormak lazım ama şimdi gidecen arızayı anlat anlatabilirsen. bu şekilde tarif edeceksin anlamayacak. diyecek ki bir iki gün bizde kalsın aynı şekilde yapacak mı bakalım diyecek.
m.emin kardeşim takipteyim. ikimizinde sorunu aynı gibi görünüyor. tespit edersek haberleşelim. 

kışın yapmyor herhalde sıcaklıkla alakalı periyodik bakım için gittiğimde soracam ustaya