Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 586375 defa)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #420 : 04 Şubat 2009, 23:04:52 »
arkadaşlar ya bizim ustalar bilmiyor bu işi ya ben bu arabayı yakacam
benim araca denemek üzere sıfır kelebek takıldı yine stop ediyor
egr valfı aracın neresinde bulunuyor ayrıca benim usta hararet müşürü ile ilgisi olmadığını söyledi
araç 1998 1.4 polo sportline 16V
hararet müşüründen olma ihtimali yüksek değiştirmekle bir şey kaybetmezsin kendin bile değiştirirsin.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #421 : 04 Şubat 2009, 23:19:09 »
Evet termostatın orda müşür.

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #422 : 05 Şubat 2009, 01:04:23 »
ben hararet muşirini değiştirdim sorun düzelmedi.egr valfi ayarı boğaz kelebeği ilemi ilgili?nasıl bir ayar çekliyor bilen varmı?

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #423 : 05 Şubat 2009, 11:04:04 »
ben hararet muşirini değiştirdim sorun düzelmedi.egr valfi ayarı boğaz kelebeği ilemi ilgili?nasıl bir ayar çekliyor bilen varmı?
polo35 sen bir elektrik tesisatını kontrol ettirsene tesisatta bir sorun olmasın sakın?

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #424 : 05 Şubat 2009, 20:06:43 »
baktırıcam ozmo da anlayan bi usta lazım bide VW servisine gittim bi kere ilgilenmiyorlar bile!eski model araç ya!

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #425 : 08 Şubat 2009, 23:37:51 »
baktırıcam ozmo da anlayan bi usta lazım bide VW servisine gittim bi kere ilgilenmiyorlar bile!eski model araç ya!

28. sayfada verdiğim numaraları bi arayıp sorsan belki bilirler sorununu.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı halil45

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #426 : 09 Şubat 2009, 22:03:21 »
arkadaşlar herkese selam. ben aranıza yeni katıldım. geçen gün aracımı bilgisayara bağladım, -boğaz kelebek ayarlayıcısı kopuk- diye arıza verdi... aracımda rölanti düşüp normal seviyeye geliyor sonrada stop ediyor, genelde motor soğuk iken daha belirgin ısınınca daha az yapıyor...boğaz kelebeğini temizledim yine çözülmedi... sorun devam ediyor... :-\ aracım 98 polo 1.6

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #427 : 10 Şubat 2009, 23:32:49 »
Bu iş için para vermeye değmez,filtre kutusunu boğazdan sökün,sonra uzun bir çubukla kelebeği ittirip (ben tornavidaya bez sarıyorum çizmesin diye) açın boğazı,sıkın balata spreyini tertemiz olsun!Ben bu işi kolonya ve bez ile yapıyorum bu biraz zahmetli ama bedava!Eğer kelebeğin ordaki fişi sökerseniz temizlikten sonra adaptasyon lazım,diğer türlü gerekmiyor! Yine mi sorun devam ediyor karbon clean yaptırın gerçekten farkediyor,ben 6 seneden beri açık hava filtresi kullanıyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım,yani bunun filtre ile bir alakası yok!Bence en büyük sorun kranktan gelen yağ buharının hortumla filtre kutusuna bağlı olması bununda boğazı kirletmesi!Ben filtre ile krank filtresini ayrı kullanıyorum temizliği ise yaklaşık senede bir yapıyorum

yani bunun filtre ile bir alakası yok!Bence en büyük sorun kranktan gelen yağ buharının hortumla filtre kutusuna bağlı olması bununda boğazı kirletmesi!

bende aynen katılıyorum.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #428 : 11 Şubat 2009, 09:26:09 »
+1   :tamamdir  :tamamdir

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #429 : 11 Şubat 2009, 23:02:25 »
bogan kelebegi tertemiz ama sorun devam ediyorsa illa ddeğişecek dimi:)

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #430 : 12 Şubat 2009, 15:34:31 »
bogan kelebegi tertemiz ama sorun devam ediyorsa illa ddeğişecek dimi:)
birde adaptasyon yaptırmak gerekli

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #431 : 12 Şubat 2009, 15:40:28 »
Bu arada araca cumartesi günü bakım yapıp filtreler+bujiler+yağ değişimi yapmıştım ve sonrasında da bor katkısı koymuştum motora. Araç tüm bu işlemlerden sonra o gün bir kere stop etti. O günden beride tek bir kez stop etmedi.
 Ne alaka şimdi ya.  :-X

Çevrimdışı memsib

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #432 : 12 Şubat 2009, 22:40:31 »
Merhaba arkadaşlar.Ben de aranıza yeni katıldım.98 Polo 1,6 6n sahibiyim.Aracımdan çok memnunum.Fakat son zamanlarda aynı boğaz kelebeği sıkıntısını ben de yaşıyorum.Ağrı'da görev yapıyorum.Malumunuz buralarda yedek parça bulmak ve de özellikle işi anlayan bir usta bulmak çok zor.Aracım ilk çalıştırmada tekleme yapıyor.Rutin ve zamanı gelmiş bakımlarını geçirmeden batı bölgelere geldikçe yaptırıyorum.Geçenlerde konu ile ilgisi olabilir diye ateşleme bobinini değiştirdim.Sonuç değişmedi.Boğaz kelebeğinin temizlenmesi ile ilgili arkadaşlar çok güzel yorum ve yöntemler yazmışlar.Bu bahsedilen temizleme spreylerinin markası veya muhteviyatı ile ilgili bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum.Saygılar.

Çevrimdışı 34_hft_96

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #433 : 16 Şubat 2009, 13:26:24 »
Valla ben ether ile temizledim geçen hafta arabanın sesi değişti 2 hafta oldu şimdi de araç rolantide iken kendiliğinden rolanti yükselip normale tekrar geri dönüyor bunu neden yapar bilen varmı