Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 586342 defa)

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #448 : 08 Mart 2009, 12:44:57 »
bogaz kelebegini değiştirdim arkadaşlar sorunum ortadan kalktı fakat ilk marşta rölanti 1100-1200 devirde ısınınca da 1000 in biraz altına iniyor.bana biraz fazla geldi avans ayarını biraz düşürmek mi gerekiyor yoksa normal mi?bu arada boğaz kelebeğini tamir edecek olan varsa gönderebilirim:)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #449 : 08 Mart 2009, 17:55:29 »
bazı ustalar araba stop ediyor diye avansı yükseltiyorlar istersen avans ayarını yeniden yaptır büyük ihtimalle düzelecektir.

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #450 : 09 Mart 2009, 18:42:22 »
evet ısınınca 9500 devir ama ben normalın 850-900 gerekir diyorum baktırıcam

Çevrimdışı mtl

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #451 : 15 Mart 2009, 00:11:12 »
         arkadaşlar merhabalar...
uzun zamandır hiç siteye uğramamıştım...hatta polo35 arkadaşım bana mesaj atmış bakmamışım...benim aracın stop etme ve gaz kesme sorunumu çözerken 750 liralık masrafım olmuştu...hangi parçaları değiştirdiğimi sormuştu: aracın boğaz kelebeğini ustam söktü, içi simsiyah olmuş ve sanırım 6 kablo ( 8 de olabilir) vardı. onların hepsi yanmış..en başta onu değiştirdik...sorun geçmedi..bujiler,enjeksiyonlar,akü,hararet müşürü aklınıza ne geliyorsa değitirdik.. sağlam olanları tekrar taktık..ve motorun altında bulunan elektirik tesisatının büyük bir kısmını değiştirdik...4 gün civarında uğraştı ustalar ve sorunu çözdüler.. çok şükür..
        kelebek 450 TL  +  elektirik kablolarımnın bi kısmı 220 +işçilik 80 ..hesap bu.. iki taksitte de verdim..artık klimam bile çalışıyor :D
        polo 35 kusura bakma çok geç oldu.. ama sanırım sen de çözmüşsün....
  şindi yeni sorunum:abs lambam artık hiç sönmüyor.( siteden 2 saattir yardım aldım) ve el freni lambam araç hareket edince arada sırada cıyak cıyak öterek ikaz veriyor :(...bilgi paylaşımı ve yardımlar için teşekkürler.. saygılar.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #452 : 15 Mart 2009, 15:57:18 »
fren hidrolik seviyesini kontrol et.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #453 : 15 Mart 2009, 18:16:22 »
off off boğaz kelebeği falan boş işler abiler demin eve gelirken anladım adamın birinde bugatti veyron vardı arkasındada porsche carrera takılmış temde biraz oynaştılar bugatti sakin sakin kullanıp adamın geçmesine izin vermedi sonra çamlıca gişelere doğru yolu bulunca gaza bir dokundu anında kayboldu (ben ömrü hayatımda böyle bir hızlanma görmedim porsche bile kala kaldı)ha bu arada bazı standart arabalarda gaza gelip herifin peşine takılmışlardı onlarda havasını aldılar ya gülmekten öldüm heriflerin haline

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #454 : 15 Mart 2009, 18:57:46 »
Peşine takılanlar modifiyeli doğan,şahin sanmıştır arabayı ;D

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #455 : 16 Mart 2009, 16:13:34 »
mtl geçen yaz başıma gelmişti abs ve el freni yanma sorunu!abs pompası diyordu VW servisindekiler ama ben arada bir yapıyordu zaten son günlerde hiçsönmüyor falanb deddim adamlara.neyse tamiri dışarıda yapılıyormuş kusura bakmayın ben abs pompasını değiştirmicem dedim.yani tavrımı ortaya koydum.sorun çözüldü.sorun, abs pompasına bağlı sokette mi kablosundamı neydi!ama sorunun asıl kaynağının akü üstündeki sigorta panelinden kaynaklandığı söylendi ve değiştirildi!şükür ki bidaha öyle bir sorunla karşılaşmadım ama ben daha sonra yaşadığım boğaz kelebeği sorununu buna başlıyorum.yani boğaz kelebeğinin beynini tam elektrik dağıtımını yapmayan-yapamayan-kısa devre yaptıran sigorta panelinden olduğunu düşünüyorum.aklınızda bulunsun.ama hemen abs pompası sorunlu derlerse araştırın.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #456 : 17 Mart 2009, 16:12:53 »
Polo 35 sorunu çözmene sevindim, kafan rahattır en azından. Ama daha öncede söyledim boğaz kelebeği kaliba ranta dönüştü benimki çok basitmiş bende 1sene sürekli ibrem halay çeker durumda bindim. Sonra  Lpg cilere sordum Endere gönderdiler o kadar basitmişki problem bende çok şaşırdım. İyice araştırmak lazım...

"Bir anımı anlatayım buna benzer; eski arabamla Skoda Felicia tomarza dan yahyalı ya gidiyorum harararet kırmızıya dayandı. Sıcak fanı sona aldım, boşa salladım, düşükdevir ilerledim, 5 te ilerleyip boşa sallayarak Rüzgarla soğutmayı denedim, kenara çektim bazende, zorla yahyalıya ulaştım. Akşam her yer kapalı bi usta buldum derdimi anlattım kaputu açtı bir iki bakındı "silindir kapak conta yanmış, kapak taşlanacak bırak iki gün sonra al 150tl masraf çıkar" dedi tabi 400-500 APS yapacak ben yemedim Yarın uğrarım dedim, çıktım. Ertesi gün Fikret usta(o gün tanıştık) ya götürdüm eliyle her tarafı inceledi dinledi bir sürü zaman harcadı emin olana kadar termostattan dedi. Bana anlattı ısının oradan diğer tarafa aktarılmadığını ispat etti. "6 Tl ye" Bmw termostat alıp demir makasıyla kesip oturttu termostatım sıkışmış ve sorun halloldu. Diğeri sökecekti orda olmadığını görecek arızayı bulacak benden 6liralık işe 100lerce lira alacaktı. İşte bize Fikret Usta gibiler lazım buluncada bırakmamalı.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı mtl

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #457 : 17 Mart 2009, 19:00:11 »
onur kardeşime aynen katılıyorum.. geçenlerde arka silecek alıp taktıracaktım.. malum her yerde bulunmuyor.. hem yedek parça hem motor bakımı yapılan bi yer var.. silecek kökten kırılmıştı yenisini tak dedim.. adamlar tam takacaklarken maliyeti nedir dedim.. ' Beyfendi 45 lira silecek, 25 lira işçilik'' (ya ben böyle görmedim,, ya da bu işin kuralı bu..) orda şunu söyleseler.. ''kardeşim aldık taktık silecek 45 işçilik de ne verirsen'' ki yapılan büyük bişey yok.. ben bu olaydan sonra kalsın dedim...
         Ben sileceksiz de kullanırım.. ;D

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #458 : 17 Mart 2009, 22:58:45 »
Genelde parasız takarlar işte!!!1
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #459 : 20 Mart 2009, 12:07:45 »

Çevrimdışı serkan82

• red devil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #460 : 07 Nisan 2009, 14:05:54 »

bogaz kelebegı onemlı dıkkat edın perıyodık olarak deıstırın kırlendıgı zaman dıreksıyon koltuguna oturdugunuzda marsa bastıgınızda sagdakı dewır saaatı kendı kendıne yukselıyorsa bılınkı kırlenmıs

kılenme olayıda buyuk olasılıkla acık hava fıltre kullanan arkadaslarda rastlaya bılırıs ornek ben

sımdı yenı  motor yaptırıyorum

kız gıbı olcak ınsallah  nerdeyse 3.000 nı bulcak ama yag pompasına kadar deısecek  konudan ayrı ama yınede sızınle paylasmak ıstedım ne bılım satıp uzerıne 3 koyup baska bılmedıgım arba almaktansa yaptırı 300.000 kmh yapsım daha ıyı huyunu suyunu bılıorum  bıde 2. el alcaz onunda motoru yıpranmıs olcak bence 6n1 super bı makına kasa olarak ta cok ıyı polocu arkadaslara saygılarla
poloya asıgım

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #461 : 13 Nisan 2009, 23:59:03 »
98 1.6 AC polomun bir süredir rolantideyken silkelenme ve birkaçkez de trafik ışıklarında beklerken stop etme problemim vardı. boğazz kelebeğinden olduğunu düşündüğüm için kendim temziledim ama olmadı. özel servise götürdüm, söktüler temzilediler. adaptasyon yaptılar maalesef yine olmadı :( bir süre kullan geçmezse kelebeği değiştirelim dediler. 300-400 çıkacak gibi gözüküyor benden. asıl düşündüğüm sorun kelebekte değilse ne olacak? :S