Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 586347 defa)

Çevrimdışı alen29

• Polo 6n1 1997 101hp 16v 1.4 tek kapı
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #476 : 26 Mayıs 2009, 21:29:33 »
alen29  mükemmel bi paylaşım olmuş emeğine sağlık valla,içimi o kadar rahatlattın ki anlatamam ya.. bide bu adaptasyon denilen olay nerelerde var bosch car servisleri yapıyo mu bu işlemi ve maliyeti ortalama nedir? teşekkürler şimdiden..

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Demekki yardımcı olmaya çalıştığımızı anlayan insanlarda varmış forumda.....

Bu adaptasyon işini kendinizde yapabilirsiniz.oldukça basittir. ama kablonuz yok ise kablosu olan herhangi biryerdede yaptırabilirsiniz. genelde aldıkları ücret (insaflı olanların) 20 tl cıvarındadır. Sorun yaşarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #477 : 26 Mayıs 2009, 22:11:16 »
ENDER ÖZEL VOLKWAGEN-AUDİ SERVİSİ tel 0312 394 11 98. gsm 0542 583 61 76

LPG taktırdım en az 6ay ibrem yerinde durmadı zaman zaman Stop etti. Hararet Müşiri tek başına değişti fayda etmedi. Ender de hararet müşiri(25-35tl) değişip, 1kere adaptasyon yapıldı 15tl. Üzerine 3-4defa kendim temizledim boğaz kelebeğini hala canavar gibi hiç sıkıntı yok. Ama o adaptasyon şart. 50.000 kmdir bende araba 40-45000 kmdir LPG li Sıfır problem.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ankmaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #478 : 09 Haziran 2009, 00:25:03 »
Arkadaşlar. 99 model otomatik polom var. bu araba, motor sıcakken çalıştırdığım zaman boş viteste rölanti 1300 civarında çalışıyor normali 600-650 arası.
 usta temizleyip adaptasyon yapmak lazım gelir diyor. Boğaz kelebeğin temizlenmesi ve  adaptasyon nasıl bir işlem. ne kadar sürer. boğaz kelebeğn buz gib soğuk olması lazım diyor . doğru mu diyor. Fikri olan varsa cevaplarınızı bekliyorum hoscakalın.

adaptsayon yaptırdım maalesef sorun devam ediyor.
sizce boğaz kelebeğini mi değiştirmeliyim yoksa devir sensörü mü yoksa her ikiside mi? Bilgisayara bağlandığında iki arızayı da göstermiyor. Kafayı yiyecem. Bir türlü çözemedim sorunu.
Acil yardım ve tasiyeleri bekliyorum.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #479 : 09 Haziran 2009, 20:21:14 »
adaptsayon yaptırdım maalesef sorun devam ediyor.
sizce boğaz kelebeğini mi değiştirmeliyim yoksa devir sensörü mü yoksa her ikiside mi? Bilgisayara bağlandığında iki arızayı da göstermiyor. Kafayı yiyecem. Bir türlü çözemedim sorunu.
Acil yardım ve tasiyeleri bekliyorum.
hararet müşürinizi değiştirin önce sorununuz ondan kaynaklanıyor olabilir.

Çevrimdışı ankmaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #480 : 10 Haziran 2009, 11:20:19 »
hararet müşürinizi değiştirin önce sorununuz ondan kaynaklanıyor olabilir.

Hararet ile bir sorun (hararet göstergesi yükselmiyor) olmuyor. yine de değiştirmekte fayda var mı sizce?

Çevrimdışı ankmaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #481 : 10 Haziran 2009, 11:23:08 »
Rölantide araç stop ediyordu. Önce boğaz kelebeği temizlendi. Fakat sorun devam etti. Boğaz kelebeğini orijiinaliyle değiştirdim.
Parça fiyatı: 360 YTL - Ankara
Çin malı vardı, fiyatı 250'ydi galiba ama orijinalini tercih ettim. Sorun kalmadı.

ne marka kullandınız? polo99 otomatik için orjinal boğaz kelebeği ne marka bilen var mı?

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #482 : 10 Haziran 2009, 19:27:08 »
Hararet ile bir sorun (hararet göstergesi yükselmiyor) olmuyor. yine de değiştirmekte fayda var mı sizce?
hararet müşüri beyne sıcaklık ile ilgili bilgileri gönderir ona görede beyin boğaz kelebeğinden yakıt hava karışımını ayarlar o yüzden problemlerin çoğu müşürden çıkıyor.

Çevrimdışı karakediakkedi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #483 : 22 Haziran 2009, 09:49:01 »
98 polom var, boğaz kelebeği sorununu ben de yaşadım. bakımda temizlendi, azaldı ama devam etti. sonra birkaç defa da kendim temizledim. temizlerken herhangi sıvı kolonya vs kullanmadım. araba 150binde, sorun bir defa ortaya çıktı, 3 hafta kadar sürdü. 40bin kmdir problem yok.  yine temizlenmesi gerekir belki ama sorun çıkana kadar el sürmeyi düsünmüyorum. bunun benzinle, depoyu çok boşaltmamakla devirli kullanmakla da ilgisi olabilir ama emin değilim. bu arada tabi ki kelebeği değiştirmeyi önermişlerdi, buradaki yorumları okudugum için değiştirmemiştim. paylaşım olsun diye yazıyım dedim, sorunsuz iyi seyirler herkese

Çevrimdışı cormorant

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #484 : 03 Temmuz 2009, 10:11:02 »
 :'( burayı okuyunca biraz olsun rahatladım sadecce benim arabam sıkıntılı sandım.:) fakat benim arabanın sıkıntısı biraz farklı ; ilk çalıştığında veya ısınana kadar cok düzgün çalışıyor.ışındıktan sonra ilk 3000 deviri geçtiğimde rölanti yerle bir oluyor.hele klima falan acmak büyük dert. arabayı stop edip çalıştırıyorum normale dönüyor 3000 devire kadar...bu arada temizletme deyince temizlettim ama üç gün sürdü krallık 120 lirada para verdim biraz kazıklandık tabi şehir değiştirincede para verdiğimizle kaldık..derdim farklı mı sizce.

Çevrimdışı aLİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #485 : 07 Temmuz 2009, 17:48:58 »
Ben şahsen temizledim hatta würt spreyi sadece bitene kadar orda kullandım.sıfır gibi oldu paylaşım için tşk arkadaşım .
Best Of PoLo Highline

Çevrimdışı modeforum

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #486 : 09 Temmuz 2009, 18:34:56 »
Merhaba ahmet ben aynı sorun bende de başladı Vento 1.8 executive AFT motor 105 BG ankarada bu araçlardan anlayan bu parçaları uygun fiyata alabileceğimiz bir yer öneren olursa memnun olurum. bırakın ankarayı tr de nerde ve kimde vardır siemens VDO marka mı almak gerekir. Birde forumda okumuştum sadece rolanti motoru denen sensor kısmını alabileceğimiz bir yer varmıdır. İlgilerinizi teşekkür ederim

Çevrimdışı tasdemiroto

• her türlü volkswagen çıkma yeni yedek parça
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #487 : 18 Temmuz 2009, 11:37:35 »
ben ce volkswagen araçlarının hiç birine özellikle mekanik parçada yan sanayi takmanızı tavsiye etmem yan sanayi parça genelde konya yapımı yerli srt marka çıkar oda düzen tutmaz boğaz kelebeğinin çıkmasını tak ostimde taşdemir oto da 150 tl felan garantili araca taktın oldu senin olmadı bizim der

Çevrimdışı hacipolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #488 : 03 Ağustos 2009, 23:32:56 »
benim 98 polom var. serviste bogaz kelebegini benzin ile temizlediler.simdilik bir sey yok ama arada bir yine stop ediyor

Çevrimdışı darkrunner

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #489 : 18 Ağustos 2009, 15:40:09 »
Arkadaşlar bugün bu forumdaki bi arkadaşın tavsiyesi üzerine ankarada bulunan ender volkswagen servisine gittim ve bu boğaz kelebeği olayını 50 liraya tamamen çözdüm. arabanın şuan baya performansı arttı bu işi gerçekten iyi bilen ustalar var enver beye teşekkür ediyorum burdan hepinizede tavsiye ederim eğer ender servise giderseniz görüceksnizki polonuzun problemi aslında çok basitmiş herşey müşüre gerekiyosa bujinizin değişmesine ve ayarlanmasına bakıyo hepsi bu kadar ve en fazla size çıkaracakları masfar malzeme + işçilik 50-80 lira arası Ender Otomotivin Numarası 0 312 394 11 98 Adreside İvedik organize sanayi 573. Sokak No:37 Ankara Merkez Sanayi Burda Burayı Tavsiye eden arkadaşa çok teşekkür ederim yoksa arabayı ya komple yenileyecektik bilmeyen ustalar sayesinde yada satacaktım  :D :sevgi: :tamamdir 8) ;D ;)