Gönderen Konu: EYVAH AYNAMDA PROBLEM VAR  (Okunma sayısı 5154 defa)

Çevrimdışı sekaf

• Profili Görüntüle
EYVAH AYNAMDA PROBLEM VAR
« : 06 Temmuz 2009, 13:50:36 »
Merhaba değerli arkadaşlar 2005 model golf fsi confortline aracımın var.2 problemim var.
       1.Ayna ayar yerini sağ aynaya alınca sag aynayı ayarlıyabiliyorum.sol aynaya alınca ayar için oynattığımda hem sol ayna hemde sağ ayna  hareket  ediyor >:(.acaba nedenini bilen var mı?benim yapabileceğim bir şey var mı?

2.Sol ön kapının cam otamatik düğmesi çalışmıyor.ama söför tarafından olan düğme ile kumanda edebiliyorum.acaba sol taraftaki kumandayı nasıl sokebilirim bilgisi olan var mı arkadaşlar.

Çok Teşekür ederim. :D

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
Ynt: EYVAH AYNAMDA PROBLEM VAR
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2009, 14:01:17 »
1.Ayna ayar yerini sağ aynaya alınca sag aynayı ayarlıyabiliyorum.sol aynaya alınca ayar için oynattığımda hem sol ayna hemde sağ ayna  hareket  ediyor .acaba nedenini bilen var mı?benim yapabileceğim bir şey var mı?

Elektirik ayarlı tüm vw modellerinde bu vardır.Sol aynanın ayarını yapıtıktan sonra ayar düğmesini sağa alıb sağ aynayıda ayarlaya bilirsin.Yani anlıyacağın ayna ayarları böyle yapılıyor problem yok.

Çevrimdışı sekaf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2009, 14:12:26 »
         Teşekür edeim değerli arkadaşım.ama daha önce hatırladığım kadarıyla böyle olmuyordu sağ tarafa alınca sağ ayna sol tarafa alınca sol aynayı ayarlıyabiliyordum.hayret ediyorum. :o

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2009, 14:16:37 »
 1. si için sıkıntı yok. çünkü önce sol aynayı ayarlarsın,sağda ona göre yarlanmış olur.sonra sadece sağı ince ayar yaparsın.bende 2000 model trendline var bende de öle.yani sıkıntı yok,sağlam.
 2. için kendin kurcalama, döşemeyi yırtarsan 20-30 tl döşemeciye verirsin, kumandayı iyice bozarsan yan sanayisi bile 45 tl, kumandanın oturduğu paneli kırarsan 55 tl,yani sen elleme ;D bir elektrikçiye baktır. ;) o gerekeni söyler.

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2009, 23:16:31 »
sanırım gerçekten vw'lerde bu hastalık var benimde ilk zamanlarda arı ayrı çalışıyordu ama şimdi sağ ayna için ayarda ikisi bir çalışıyor..bir çözüm yolu önerebilen olursda bende zevkle uygularım.
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı colibaly

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2009, 09:06:22 »
Arkadaşlar bu soldayken ikisinin beraber oynaması park yaparken aşağı aldığımızda her iki taraftan da kaldırımı görebilmek içindir. Alman bunu böyle yapıyor. Elektrikli modellerde 2si beraber hareket ediyor. İptal ettirebilir misiniz bunu evet tabiki ettirirsiniz. Fakat eğer kumanda kolu soldayken 2si de çalışmıyorsa o zaman arızalı demektir.

2. sorunuza ise ben de hiç kurcalamayın iyi bir elektirikçiye götürün derim aracınızı.

Kazasız belasız günler dilerim

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2009, 10:33:59 »
Ayna benim aracta da ayni sekilde calisiyor. Burda belirten herkes ayni sekilde belirtmis ki bunun ariza olmasi mumkun degil birde kitapciga bakmak lazim.

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2009, 15:09:17 »
bu arıza değil arkadaşlar dikkatınızden kaçmıstır 2.si birlıkte oynar soldayken

Çevrimdışı kumita45

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2009, 14:21:40 »
benim aracımdada ikisi bir hareket ediyor problem yokkk...
1--->Doğan SL 93 Turkuaz Yeşili
2--->Tipo SLX 95 Gri
3--->Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 96 Alfa Kırmızısı 4--->Fiat Albea 1.2 16V HL Speedgear 2002 Gümüş Gri 5--->Volkswagen Golf IV 1.6 Comfortline 98

Çevrimdışı red_bull_29

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2009, 17:18:35 »
Bendede aynı arkadaşlar bunu bende arıza olarak değerlendiriyordum ama şimdi içime su serptiniz.Golfün bir inceliğini daha öğrendim.Bu aleti yapan adamlar ciddi anlamda kafa yormuşlar anlaşılan.Bakalım daha neler görücez. teşekkürler hepinize keyifli sürüşler