Gönderen Konu: Mk1 için aranıyor  (Okunma sayısı 3130 defa)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
Mk1 için aranıyor
« : 30 Aralık 2009, 18:47:52 »
Merhabalar arkadaşlar benim aracım edirneye geldiğinden beri jikleyi geç açıyor motor biraz ısındıktan sonra jikle açıyor oda işimi görmüyor.
BU sebeple ustamın dediğine göre (ne kadar doğru tartışılır) benm jikle iş görmüyormuş bana sulu mk1 jikle ve diyaframı lazım arkadaşlar duyurulur.
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Mk1 için aranıyor
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2009, 18:51:06 »
Erci Termostatın kaçlık yada varmı.. Sulu jiklenin tam verimli çalışması için motorun harareti önemli..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2009, 18:53:20 »
abi termostatı değiştirdim sanırım 82C derece yeni değiştim motorun sıcaklığı yani hararet kırmızı ışığa kadar çıkıyor ;) yani %50 oluyor ibrede

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2009, 19:09:00 »
Hararet göstergen nekadar sürede bu konuma geliyor dikkat ettinmi...  Malum havalar çok soğudu ve hararet zor kalkar oldu bizim araçlarda o yüden otomatik jikleninde devreden çıkması baya uzuyor.. Ben şahsen havalar 10c altına düştümü radyatorün yarısını kapatacak şekilde karton koyuyorum..
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2009, 19:12:10 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2009, 19:16:42 »
abi yaklaşık 10 dakikada anca hararet yükseliyor göstergenin alt tarafından 0 noktasına geliyor o noktaya gelince jikle deviri yükseltiyor kaç kez jikleyi açıp baktı adam dediği senin bu jiklenin içindeki tel takılıyor oldu bende pek anlamadığım için he tamam bulursam yensini yada çıkmasını alırım oldu birtane çıkma buldum ama adam yanar döner konuştu getir dedim ay oldu hâla yok birde 30 lira demişti :D arabayı çalıştırmadan 4-5 kez gazı pompalıyorum çalışıncada pompalıyorum ama jikleden ne hacet kimi devir bin in altına düşüyor ve titreme yapıyor muhtemelen jikle deviri yükseltmediği için jikle devreye giriyor basamakları gaz telini açıyor ama motora işlemiyor acaba sorun nedir ki bu buşeklilde oluyor ateşleme sitemini sıfırladım antifirizimide fulledim ;)  ama bu şekilde jikle deviri yükseltmiyor

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2009, 19:19:38 »
Elimde 2 tane pierburg var ama şansına 2sininde otomatik jikle ünitesi yok... Bulamassan manuel olarak bağlatmayı düşüneceksin..

[email protected] bi eklesene beni.. Belki elimdeki karburatörlerin bi parçası yarar sana.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2009, 19:23:38 Gönderen: Mk1GTI »

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2009, 19:21:04 »
Elimde 2 tane pierburg var ama şansına 2sininde otomatik jikle ünitesi yok... Bulamassan manuel olarak bağlatmayı düşüneceksin..
manuel dediğimiz elle sanırım tuşu filanmı oluyor yoksa kuru jiklemi bendeki sulu jikleli ona motordan giden su bağlantısını ne yapacağım abim peki sendeki karbirator mu pierburg? :D

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2009, 19:29:08 »
Su boruları iptal olur onlar sorun değil... Elimde bi arkadaştan gelme 2 adet Solex pierburg 1B karburator var sulu jikleli..