Gönderen Konu: Polo AFH Motor üst kapak contası (Külbütör Kapağı contası) Sızdırıyor  (Okunma sayısı 12870 defa)

Çevrimdışı Xperience

• Profili Görüntüle
Selam herkese,
bugün 25-30 km yol yaptıktan sonra aracımı parkettim, dışarı çıktığımda garip bir koku hissettim kafamı çevirdiğimde kaputun altından dumanların çıktığını gördüm. Hemen telaşlanarak kaputu açtım, suyunu dışarıdan kontrol ettim aracın, su normal. Aracı stop etmiştim, kontağı açıp , hararetine baktım, normal gösteriyordu. Ama duman gelmeye devam ediyordu. Heyecanlandım tabi, birden panik oldum acaba aracım yanacak mı diye, hemen su ve yangın söndürmeyi hazır ettim. O sırada arkadaşıma haber verdim yanıma geldi beraber baktık. Duman kaybolmuştu. Arabayı tekrar çalıştırdık, çalışıyordu. Hararet değil, başka bişe var dedi, ustaya götürelim. Ustaya götürdük. Usta üst kapak contasının yağ sızdırdığını ve yağın damlayarak eksoz manifoltuna değip yağın yandığını söyledi. Gelen koku yanık yağ kokusuymuş.  Contanın değişmesi gerekiyormuş. Yarın da arabayı muayeneye götürmeyi düşünüyordum, acaba o şekilde aracım muayeneden geçer mi ? Üst kapak contasının değişmesinin bana maaliyeti ne olur?  Fikir sahibi olan varsa sevinirim.

Ayrıca, bundan önce her ustaya götürdüğümde orada olan ufak terlemeleri de soruyordum, ve bana bunun her defasında normal olduğunu, contanın değişse bile oranın yine terleme yapacağını söylediler. Olayı önceden farketmişim sanki  bir problem çıkacağı belliydi.  :'( Bu gibi sorunları ustaların öngermesi gerektiğini düşünüyorum. Yanlış mıyım?  :o
Herkese iyi akşamlar.

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Normal hocam hep sizdirir...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Normalde sızdırmıyor zorlayınca sızdırıyorsa bence elletme.
Normalde sızdırıyorsa. Muhtemelen ya hararet yaptırdın yada önceden yaptırdılar. kapak taşlama keçe değiştirme ile başlar güç kaybı varsa .... gider. Gücü iyi ise Sadece kapak contası ile kurtarırsın.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
AFH motorların kapak contası kapakla birlikte satılıyor haberin olsun ısıya dayanıklı sıvı conta çektir sorunun hallolur.

Çevrimdışı bume

• Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de wardı.Contayı tek satmıolar.kapakla beraber.
Doğuşa sordum ellerinde yokmuş.15 gün içinde almanyadan getirtirlermiş.
kapak conta 550tl :)
ustama götürdüm.kapağı söktü.temizledi silikonlayıp kapattı ve sorun ortadan kalktı.artık ne koku var ne de yağ sızıntısı.
B U M E

Çevrimdışı Xperience

• Profili Görüntüle
Arkaşdalar merhaba tekrardan. Bugün sabah bir solukta ivedikteki bir ustaya gittim. (yukarıda contanın değişmesi gerekir diyen usta değil) Aracımı hareket ettirince altına bayaa bi yağ kaçırdığını gördüm. Ustaya söyledim, conta bu kadar hızlı bi şekilde yağ kaçırmaz diye ön tanıyı koydu. Distrübütörün siyah kapağını sökünce yağ müşürün kaçırıyor dedi. Hemen değiştirdik  :D  25 lira orjinal yağ müşürü. 20 Lira da işçilik.  ;)
Keyfim yerine geldi tabi.  
Hızımı alamadım far ayarımı yaptırıp muayene gittim ve tek seferde geçtim :)  Kusur olarak kısa  farlar  ayarsız çıktı. Keşke onuda yaptırmasaymışım.
25 Lira  LPG Sızdırmazlık testi + 125 Lira Muayene ücreti.
Herkese iyi geceler.
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2009, 00:27:53 Gönderen: Xperience »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
hadi geçmiş olsun Profosyonel Sürücü bir kaç yere ve foruma danışır :)

demek svı conta ??? forum insana bayağı bilgi kazandırıyor
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2009, 23:50:18 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di