Gönderen Konu: Termostat Işığı....  (Okunma sayısı 12978 defa)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Termostat Işığı....
« Yanıtla #14 : 30 Aralık 2009, 22:20:37 »
muhtemelen senin termostat kitlemiştir benimde başıma gelmişti termostı değiştirdilermi büyük ihtimalle sorunun düzelecektir bizim araçların kolay kolay conta yakmaz deniyor benimki en azından yakmadı zaten hararetin normale döndüğünde sürekli kontrol edersin eğer aşırı su eksiltme oluyorsa anlaki conta gitmiş.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #15 : 30 Aralık 2009, 23:40:17 »
fan açıyor su dolaşıyor motor soğuyorsa seninki öyle değil.
fan müşirin girtmiştir geç açıyordur suda buharlaşıyordur. Su kaynarken tahliye açılmaz su eklenmez dikkat et!!!! En kısa zamanda baktır birşey çıkacağını sanmam öyle binme yalnız.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı TankJR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Ocak 2010, 13:12:20 »
Usta Gelip Garajda Baktı.Termostat Tanınmayacak Hal Almış Paramparça Olmus.Termostatı Söktüp Servise Götürdük.Termostat Olmadıgından Araba 90 Dereceye Bile Zor Geldi Gidene Kadar.Önemli Bişi Yokmuş.Ama Servise Gitmişken Genel Bakımdan Geçicek Araba.Araba Çalışır Çalışmaz Termostat Işığının Yanıp Sönmesi Fan Çalışmadığı İçin Geçici Olarak Kısa Devre ETmiştik Onun Yüzündenmiş.Termostatı Sökünce Fanın Kablosunu Bagladık İkaz Lanbası Ortadan Kalktı.Şimdi Araba Serviste Ben Eve Döndüm Verilen Bilgiler Ve Gördüklerim Bunlar.Zor Zamanlarda Yardım Eden Herkeze Teşekkürler.Buda 1 Deneyim Oldu :)
Saygılar...
İi Forumlar
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

Çevrimdışı TankJR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Ocak 2010, 16:09:18 »
Araba 0 Derecede İken Yanıp Sönen Hararet Lambasını Göstermek İçin Tekrar Servise Gittim.Araba 10 Dk 0 Derecede Gitti Bir anda 90 Geldi Hareret Gene Yükselmeye Basladı SErvis Uzak Değil Allahtan Fazla Zorlamadan Gittim Servise.Dedim Termostatı,Antifrizi Falan Yeni Değiştirdik 1 Ay olmadı Ama Araba 0 Derecede Bile Hararet Lambasını Yakıyo.Arabanın 1 Yerinden Su Kaçağı Var Denildi.Araba tamamen Soğuyup İlk Çalıştırmada nerden atıyor Görmek lazım dediler.Egzoz Falan atıyo Olabilirmiş.Arabayı Serviste Bıraktım Conta da Cekiyo Olabilirmiş Suyu.Nedir Bu Hararet ten Çektiğim Böö Geldi Yeter ya.
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

Çevrimdışı eagle26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 31 Ocak 2010, 01:37:14 »
geçmiş olsun bende uzunca zaman uğrastım termostat arızasıyla bende de ilk başta hararet yükseliyordu (110 derece fln)fakat motor buz gibi oluyordu hararet müşürü denildi değiştirdim daha sonra ise araç hareket halinde iken arabada hararet sürekli düşüyordu sorun termostat yuvasından çıktı sende istersen termostat yuvası ve kapağına bir baktır.