Gönderen Konu: Bir aydır POLO anamı ağlatıyor..  (Okunma sayısı 3690 defa)

Çevrimdışı reis03

• Profili Görüntüle
Bir aydır POLO anamı ağlatıyor..
« : 25 Mart 2010, 17:57:37 »
  Herşey bir sabah arabayı çalıştırmak için kontağa bastığımda başladı.Önceden Problemsiz çalışan araç çalışmaz.Benzinde sıkıntı olabilir diyerek benzin taşıdım 7-8 denemede çalıştı.Gittim depoyu fulledim.Ogün sıkıntı olmadı.Ertesi sabah yine çalışmaz.Uğraş uğraş çalıştırıp tanıdık oto elektirkciye gittim.Marş motorunda problem olduğunu söyleyerek motoru değiştirdi.O esnada başka bir ustada ateşleme sistemini kontrol etti.Hava ve benzin filitresini de el değmişken değiştirelim dedik.Tamam kurtulduk derken ertesi sabah problem yine aynı,çalışmaz.Vurdurarak da denedim ama çalışmaz.Yaklaşık yirminci dememede çalıştı.Akü de problem olabilir diyerek aküyü sarj ettirdim olmadı yeniledim.Yeni aküylede çalışmayınca tanıdık servise bıraktık.Araç arızayı soğukken verdiğinden 2 gün onlara bıraktım.Sevinçli haberi aldım.Benzin pompası ve sigorta kutusundanda iki parçayı değiştirmişler.Problem çözüldü gözüyle bakıyordum ki bu sabah normal çalıştırarak benzinciye gittim.Benzin aldıktan sonra çalıştırmak isterim ama marş çalışır gerisi tık yok.İterek kakarak çalışmaz.Her marşa bastıkca içeride kötü bir koku oluşuyor.Aradım servisi,kontroller sonucu ateşlemenin olmadığını ve endiksiyon bobininin çok ısındığını farkettim.Arkadaşlar endiksiyon bobininin yandığını söylerek dediştirdiler.Problem çözüldü.İnşaallah bu son olur.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: Bir aydır POLO anamı ağlatıyor..
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2010, 19:55:44 »
geçmiş olsun. benzerleri burada çoğu arkadaşın başına geldi. inşallah bu son olur
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2010, 21:17:28 »
sen bunları yaptırmadan yazsaydın ya hepimizin başına gelen olaylar.

suskun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2010, 18:15:27 »
Geçmıs olsun ıns. bu bu sefer yapabılmıslerdır...

Çevrimdışı cave_man_001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Mart 2010, 19:00:47 »
geçmiş olsun doğru usta çok önemli

Çevrimdışı reis03

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2010, 19:12:48 »
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim,şimdilik problem yok,forum içinde konuyla onlarca  yazı okudum.Araç 97 model olunca yavaş yavaş kullanılan parçaların ömrü tamamlanıyor gibi geldi bana,yani değişmesi gerekiyordu değişti.Benzer arızalar için arkadaşlara "yardımcı"olur niyetiyle yazdım.