Gönderen Konu: Gaz pedalına araba neden cevap vermiyor?  (Okunma sayısı 4200 defa)

Çevrimdışı barracide5644

• Profili Görüntüle
Gaz pedalına araba neden cevap vermiyor?
« : 15 Haziran 2010, 18:58:59 »
Arkadaşlar sabahları arabayı ilk çalıştırdığımda 1. vitese takıp yola koyulduğumda gaz pedalına bastığımda araba sanki arkada bir römork var sonki onu çekiyorum gibi araba boğularak gidiyo hemen zorlamadan 2. vitese atıp gazı biraz daha fazla veriyorum, yine aynısı bu dediğim devirler 2500.3000 arası oynuyor, gaz pedalına 2. viteste yükleniyorum devir saati çok yavaş yükseldiği gibi motorda aynı şekilde abartı bir ses yok gayet normal çalışıyo ama gaz pedalına yükleniyorum cevap yok derken 500-600 m sonra araba birden normale dönüyo ve cok hafif gaza bassam hemen alıyo ondan sonra gün içinde bir kaç kere bineyim gaza bastımmı hemen alıyo sadece sabahları var sıkıntım, şimdi değişmesi gereken parçaları düşünüyorum, benzin filtresini 4 ay önce yetkili servis değiştirdi, bujiler 9 ay önce değişti, baskı balata 2 yıl önce değişti, triger 3 yıl önce değişti, hava filtreleri 4 ay önce 30.000 bakımda değişti, ne değiştireceğim bilmiyorum sanayiye gitsem olur olmadık yerleri değiştirelim diyolar, tahminim buyuk olasılıkla benzin filtresi ama karar veremedim, sizlerin önerisi olan var mı?

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
Ynt: Gaz pedalına araba neden cevap vermiyor?
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2010, 23:19:58 »
Ben de aynısını yaşıyorum ama rakımdan oluyor sanırım benim ki. Çünkü okuduğum yerde özellikle çok soğuk havalarda oluyor. Ama İstanbul'da hissedemiyorum o tarz bişi.

Bu arada araç kaç model?
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2010, 23:54:31 »
Araç soğukken cevap alamıyorsunuz. iki sebebi var
1- jiglede olan araçta basarak kullanmak zaten motor ömrünü hızlı birşekilde bitirir ve bassanda cevap gelmez. Zengin olan karışımı iyice çoğaltırsın boğulur gidemez. Isınınca düzelir.

2- anormallik vara araç herzamankinden farklı çalışıyorsa en etkili olan hararet müşiri daha sonra ateşleme. hararet müşirini orj. ile değiştirip deneyebilirsiniz
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2010, 00:20:59 »
benim arabamda o sorun sadece soğukken değil sıcakken de vardı, ateşleme zaman ayarları ve sübap ayarları bozukmuş, yaptırdım geçti gitti  ;) ne kadar tuttu diye sorma, bilmiyorum çünkü sadece bu iki işlemi yaptırmadım, bi dünya işi vardı arabanın hepsini yaptırdım topluca, fatura da topluca oldu haliyle

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Haziran 2010, 07:54:28 »
benzin filtresinden olsa sadece sabahları yapmaz gün içinde de yapar tahminen
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM