Gönderen Konu: airbag ikaz lambası  (Okunma sayısı 7397 defa)

Çevrimdışı thedarkprince

• Profili Görüntüle
airbag ikaz lambası
« : 22 Mayıs 2010, 09:09:58 »
merhaba arkadaşlar airbag ikaz lambası ile başım dertde koltukları ileri geri oynarken sıklıkla airbag ikaz lamabasını yakıyorum ve sürekli yanık kalıyor.
her seferinde tamirciye gidip 20 tl verip söndürmekten bıktım bunu kendim söndürmemin bir yolu varmı...
yoksa para vermiycem yanık kalsın 20-20-20 vere vere batırıcak bu lamba beni  :'( :'(

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
Ynt: airbag ikaz lambası
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2010, 09:19:28 »
bi dönem bendede bi kaç kez tekrarladı
koltukları yavaşca ayarlarsan,birde mümkün olduğunca koltukların ayarını bozmazsan tekrarlamaz sanırım
koltuğun altındaki sokette var bi numara ama ...

Çevrimdışı thedarkprince

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2010, 09:22:11 »
evet aynen öyle koltugu ileri geri yapmazsan bi problem olmuyor.gecen kulaklıgım düstü arabanın içine onu arıyorum derken geri aldım kulaklıgı tak diye yandı 1 aydır yanık gözüme batıp duruyor  :bekleriz: :bekleriz:

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2010, 14:46:36 »
arkadaşlar koltuklarınızı araç çalışmazken ayarlayın bir sorun yaşamazsınız. illa da yolda ayarlamanız gerekiyorsa da durun bir kenara stop edin ayarlayın. 20 tl vermekten iyidir yani.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2010, 20:43:13 »
evet araç açlışır durumda ayarlamayın hareketi algılayıp hava yastığını açada bilir stop halinde ayarınızı yapın yoksa habere yanar ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı tufancan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2010, 01:02:31 »
slmlar aynı durum benım de dun basıma geldı. koltuk ayarlarıyla oynamıstım hava yastıgı ikaz lambası yandı bugun sıldırdım. araç çalışır haldeyken yapılmaması gerekıyormus ayarın.

Çevrimdışı ahmet2002658

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2010, 20:41:02 »
arkadaşalar aranıza yeni katıldım. bundan önceki aracım vectra b gt idi. ama artık golf cü olduk. bu sorun benim vectrada da vardı. bende sıkıldım sonunda koltuğun altındaki soketi söktüm. kabloları birbirine lehimledim. sonra ikaz lambasını söndürttüm. ve artık birdaha yanmadı. o soketlerin laşka olmasından kaynaklanıyor. en kesin çözüm budur. herkese kolay gelsin

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2010, 21:19:48 »
arkadaşalar aranıza yeni katıldım. bundan önceki aracım vectra b gt idi. ama artık golf cü olduk. bu sorun benim vectrada da vardı. bende sıkıldım sonunda koltuğun altındaki soketi söktüm. kabloları birbirine lehimledim. sonra ikaz lambasını söndürttüm. ve artık birdaha yanmadı. o soketlerin laşka olmasından kaynaklanıyor. en kesin çözüm budur. herkese kolay gelsin

bir kaza anında airbag patlamayacağı için mutlusundur artık :t
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı ahmet2002658

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2010, 19:25:24 »
bir kaza anında airbag patlamayacağı için mutlusundur artık :t

o soketlerin ne işe yaradığını biliyomusunda böyle bir kanıya vardın kardeşim. napıyo osoketler airbag leri mi tetikliyor. merak edip baktın mı o soketlere. herkesi  yanlış yönlendirme. o soketler koltuklar sökülürken kabloları ayırmak içindir. eğer bakarsan soketlere pek bi özelliği olmadığını anlarsın. ben sadece düz bağladım. buda herhangi bir sorun yaratmaz. iyi araştırıp öyle yazalım lütfen. ha inanmayan varsa ustalara sürekli gidip ikaz ışığını 20 lira söndürebilir. zaten sıkıntı ışık yanarken dir. asıl ozaman airbagler patlamaz.