Gönderen Konu: Polo 6N Rektefiye  (Okunma sayısı 25375 defa)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo 6N Rektefiye
« Yanıtla #28 : 29 Ekim 2010, 20:58:38 »
Karabağlarda mehmet usta var.Ona yaptırdım.Eğer karar verirsen telefonunu veririm.Toplam 1500 civarı tuttu.Hangi aracın pistonunu kullandınız sorusunu anlamadım ama anladığım kadarıyla cevap vereyim.Polo AEE motor için piston grubu aldım.Ki İzmirde bir BAYBARS OTO var parça satan birde NURİ KÜÇÜK.Ama şuda bir gerçekki şimdiki aklım olsaydı hepsini İstanbul'dan getirtirdim.Nedenmi?İstanbuldan arka fren merkezi aldım.15 TL.İzmirde aynı parça aynı marka 43 TL   :bekleriz: eğer sende karar verirsen bende buradan yardımcı olmaya çalışırım sana kardeşim. 

üstad , bnde yağ yakma problemi yok ama yağ eksiltme problemi var , bnde de 98 aee motor polo var , debriyaj değiştireli 6 ay olmadı , gidişi iyi , bu söylediğin usta sadece motor mu yapıyor yoksa genel bakım içinde götürebilir miyiz ?? mesela bnm problemimle ilgilenir mi ?? İlgileniyorsa eğer adresini ve telefon numarasını bna özelden mesaj atarmısın ?? bu arada parça konusunda da aydın alpaya da bakmanı tavsiye ederim , bn en iyi fiyatı hep ondan aldım , aklında olsun  ;)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Kasım 2010, 09:00:36 »
üstad , bnde yağ yakma problemi yok ama yağ eksiltme problemi var , bnde de 98 aee motor polo var , debriyaj değiştireli 6 ay olmadı , gidişi iyi , bu söylediğin usta sadece motor mu yapıyor yoksa genel bakım içinde götürebilir miyiz ?? mesela bnm problemimle ilgilenir mi ?? İlgileniyorsa eğer adresini ve telefon numarasını bna özelden mesaj atarmısın ?? bu arada parça konusunda da aydın alpaya da bakmanı tavsiye ederim , bn en iyi fiyatı hep ondan aldım , aklında olsun  ;)

Kardeşim valla yağ yakma eksiltme eskitme arttırma  :) problem ne olursa olsun adam anlıyor problemden.Adı Mehmet Usta.Sen ona Muratın arkadaşıyım (yeşil polo sen ona motor yapmışsın dersin o anlar.) dediğin zaman yardımcı olur sana.Telefonu 0538 269 02 57. Motorundaki herhangi bir problem için yada genel bakımları için götürebilirsin.Adresini bende açık olarak bilmiyorum ama karabağlarda yeri...
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 01 Kasım 2010, 15:42:54 »
Kardeşim valla yağ yakma eksiltme eskitme arttırma  :) problem ne olursa olsun adam anlıyor problemden.Adı Mehmet Usta.Sen ona Muratın arkadaşıyım (yeşil polo sen ona motor yapmışsın dersin o anlar.) dediğin zaman yardımcı olur sana.Telefonu 0538 269 02 57. Motorundaki herhangi bir problem için yada genel bakımları için götürebilirsin.Adresini bende açık olarak bilmiyorum ama karabağlarda yeri...

üstad çok teşekkürler  ;)

Çevrimdışı polo34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 01 Kasım 2010, 16:56:35 »
Mesela benim yataklar 0.005 büyümüştü ona göre bir piston alıp taktım

ben bu durumu sormuştum, başka aracın pistonunu mu taktıonız diye ..

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 02 Kasım 2010, 09:43:36 »
üstad çok teşekkürler  ;)

Rica ederim kardeş ne demek  ;)
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 02 Kasım 2010, 09:47:59 »
ben bu durumu sormuştum, başka aracın pistonunu mu taktıonız diye ..

;D Hayır canım olurmu öyle şey  :) Yine kendi pistonunu takıyorlar ama segman ölçüsü orjinal ölçüsünden 0.005 mm daha büyük olanını takıyorlar.Tabi bu büyüme benim aracımda olan büyüme.Diğer araçlarda büyüme ölçüsü değişebilir.Kaldıki bu büyüme ölçüsünü usta eğer yanlış ölçerse işte o zaman yandın demektir.Sebebi ise ölçüyü yanlış aldığından problem çıkarır.Eğer büyük alırsa yerine girmez,küçük alırsa (ki çok büyük problem) yanma odalarından kaçak olur ve benzin ile egzozdan çıkması gereken gazlar birbirine karışır ve çekişin çok fazla düşer.Zaten motorun ömrüde çok uzun olmaz.O yüzden iyi ustaya gdin 100 TL fazla verin.En azından yolda kalmazsınız...  ;)