Gönderen Konu: Kış Lastiği ve Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler???  (Okunma sayısı 4875 defa)

Çevrimdışı sinahoca

• Profili Görüntüle
arkadaşlar öncelikle selamlar.aramızda belkide benim gibi yeni araç sahibi olan veya bu konularla ılgılı cok fazla bılgısı olmayan arkadaslar vardır dıye dusunerek bu baslıgı acma niyetinde bulundum.. şimdi gelelım sorularıma

1) süreli buzun ve karın bulundugu bır bölgede 195 65 15 ebatlarına sahip golf ume sizce hangı marka ve hangı özellıklerde bir kış  lastiği seçimi yapmaylıyım?
2)Kış lastiği yerine Zincir alsam istenilen perfonması yıne verir mi? yani gündelik olarak işe gidip gelme kullanımı için taş çatlasın 20km falan?
3)Piyasada dolanan kauçuk zincir ve çarşaf diye tabir edilen zincirlerle ilgili olarak denyimli kullanıcı arkadaslarımız neler düşünmetekler?

saygılar... :)

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
Ynt: Kış Lastiği ve Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler???
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2010, 21:37:47 »
1-Eğer çok fazla buzlanma oluyorsa çivili vakumlu lastik alabilirsiniz.Karda kullanım için vakumlu lastik yeterli olacaktır.
2-Zincir karsız zeminde hem sarsıntı yapar hemde zincir ve lastiğe zarar verirsiniz.Ayrıca 50 km'yi geçmemeniz gerekiyor diye biliyorum.
3-H.ç kullanan birini görmedim.Bir fikrim yok.
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2010, 00:17:31 »
sürekli kar ve buz demişsin nerde yaşadığını bilmiyorum ama Kars Sarıkamışda bile olsan zinciri hatta çivili lastiği bile tavsiye etmem zira zinciri neden tavsiye etmeyeceğimi arkadaş az-çok anlatmış çivili lastiğe gelince hernekadar zincir gibi olmasada bu seçenekde seni fazlasıyla rahatsız dedecektir ayrıca çivi için extra para vermen gerekecek ve kuru zeminde azıck gezinsen bile bu para verip takdırdığın çiviler lastiğine zarar vererek ve üstelik birdaha takamamanı sağlayacak şekilde çıkacaktır o zaman vakumlu lastikleri çok arayacaksındır o nedenle 4 vakumlu lastik al mümkünse kaliteden ödün verme ve maceraya girme derim  8)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 00:17:53 Gönderen: baki çelik »

Çevrimdışı ali500

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2010, 01:00:11 »
önceki arabamda bende vakumlu lastik kullandım. çok kaliteli olmamasına rağmen çok rahat ettim.. zencir yerine lastiği tavsiye ederim..

Çevrimdışı MURAT0154

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2010, 19:28:01 »
arkadaşların dediği gibi çivili lastik ve zinciri hiç tavsiye etmem. eğer sürekli don olup her tarafı buzla kaplı bir yerde değilsen normal vakumlu kış lastiği işini görecektir. lastik alırken markasından  çok üretim tarihine bak, en iyi markanın esi lastiinin alacağına normal bir markanın taze lastiğini tercih ederim.

Çevrimdışı sinahoca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2010, 19:30:05 »
bilgileriniz için tşkler arkadaslar.. peki marka ve model olarak tavsiyeleriniz nedir? polonya malı kar lastiklerini tavsiye edermsiniz? yada şu marka mükemmeldir dediğiniz bi marka model varmı ?( bu arada sarıkamıştan daha beter bir yerdeyim ardahandayım:) )

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2010, 19:51:11 »
bu tip ucuz lastikleri düşünüyorsan ben sana yerli malı Petlas tavsiye ederim yaz lastiği deseydin başka ama kış lastiğinde memnun kalırsın  :tamamdir

Çevrimdışı sinahoca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Aralık 2010, 09:40:10 »
mevzu ucuzluk değil bilgisiz olmam(: tercihen nedense hep alman mallarına yöneliyorum bu yüzden tavsiye istedim...