Gönderen Konu: Acil Yardım ! ...  (Okunma sayısı 3450 defa)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
Acil Yardım ! ...
« : 20 Nisan 2011, 14:14:37 »
arkadaşlar   son iki seferdir   araç 20 tl benzinle 30 km yapıyo  ... dun aksam  benzinim yok diye benzinlige  giderken  tam 29,6 kmde  yolda kaldım :( :( sorun nedir acaba  66  kurus yakması imkansız  ama   20 tl benzin 30 km de bitti  :( :( ne yapcam anlamıyorum??  lpg taksam  66 kurusa goremi %40 tasarruf saglıcak  yoksa   lpg nin yaktıgı deger  yaktıgı benzinden bagımsızmı hesaplanıyo ??

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Acil Yardım ! ...
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2011, 14:40:42 »
sıralı sistem

ilk çalıstırma benzin ile belli bir sıcaklıga kadar sonra lpg

%100 verimin %30 benzin %70 lpg ile

yaz kıs ve aracın ayarlarının ve bakımı buna etki eder
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2011, 18:48:46 »
yani şuan  ortalama 50-60 kuruş yaktıgını dusunursek 100 yol yaptıgımda 50-60 tl benzinde yakarken lpg taktıgımda 100 lik bi seyehati ne kadar yapmış olurum sence

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2011, 19:27:19 »
kesin olarak yarı yarıya düşüyor ben denedim bizzat.
hatta düzgün kullanımda yarıdanda aşağı düşürebilirsin.
benzinde binerken acaip moralim bozuluyor benim. bazen gaz bitiyor otobanda felan benzinle gidiyrum. ibrenin düştüğünü görebiliyorum içim yanıyor, sanki damarlarımdan kan çekiyorlar gibi.
taktır lpg bak keyfine.
tüplü ve öfkeli fesefesiyle:)
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı danniel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2011, 19:49:39 »
slm;dedıgınız verıler cok tuhaf hatta ımkansız gıbı bende 1.4 sportlıne 16v kullanıyorum.20 tl benzınle 70 km yol yapıyorum.buda hemen hemen 280-290 kurus yapıyor sehır ıcınde.benzınde malum aldı basını gıdıyor.aracımda sıralı lpg de var atıker marka 55 tl gazla 310 km sehır ıcınde yol yapıyorum.aracınız kac kmde suan acaba?
07 VW

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2011, 19:52:11 »
ya arkadaslar adami direk lpg ye yonlendirmisiniz de polonun 66 kurus yakmasi anormal bi durum bence bi bakim yaptir filtrelere baktir bujilere baktir bogaz kelebegini temizlettir  lpg taktirsan bile benzinde 66 krs yakan araba en az 30 krs yakicak

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2011, 19:56:03 »
aracım 187 bin kmde hava filtresi yagı yag filtresi 1 ay olmadı değişeli bogaz kelebegi temizlendi adaptasyonu yapıldı lakin buji +benzin filtresi değişmedi bunları onumuzdeki hafta deişcem bunun yanı sıra değişmem gereken ne var ? buji kablosunun bi faydası olurmu? baska  neleri degiseyim ?

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2011, 19:57:57 »
aracım 187 bin kmde hava filtresi yagı yag filtresi 1 ay olmadı değişeli bogaz kelebegi temizlendi adaptasyonu yapıldı lakin buji +benzin filtresi değişmedi bunları onumuzdeki hafta deişcem bunun yanı sıra değişmem gereken ne var ? buji kablosunun bi faydası olurmu? baska  neleri degiseyim ?
ateslemede problem varsa degismesi tabiki iyi olur

Çevrimdışı gemicipolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2011, 22:48:14 »

sen bir an önce bujileri değiştir bence. bu değerler çok fazla!!! bujiler çok pahalı bişi değil 25 tl ye hallerdsin

Çevrimdışı ALUÇ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2011, 20:16:49 »
Alıntı
kesin olarak yarı yarıya düşüyor ben denedim bizzat.
hatta düzgün kullanımda yarıdanda aşağı düşürebilirsin.
benzinde binerken acaip moralim bozuluyor benim. bazen gaz bitiyor otobanda felan benzinle gidiyrum. ibrenin düştüğünü görebiliyorum içim yanıyor, sanki damarlarımdan kan çekiyorlar gibi.
taktır lpg bak keyfine.
tüplü ve öfkeli fesefesiyle:)

kardeşim aynı duyguları yaşıyorum seninle  :D  :D  bende lpg daha yok düşünüyorum..

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Temmuz 2011, 20:51:40 »
hava hortumlarına falan baktırın yarık falan vardır belki kaçırıyordur bujı kablolaları bujıler dgstı dedınız fıltreler falan hava akış sensörleri falan