Gönderen Konu: Kasislerde arkalardan gelen sesler  (Okunma sayısı 4028 defa)

Çevrimdışı serciyas

• Profili Görüntüle
Kasislerde arkalardan gelen sesler
« : 30 Haziran 2011, 11:17:55 »
2000 model golf 4 confort arabam var 6 senedir kullanıyorum araç kasislerde ve çukurlarda garip sesler veriyordu servise gittim amotisör dediler değiştirdik ama bişey ifade etmedi 1 hafta sonra tekrar götürdüm servise dedim hiç faydası olmadı bindi baktı dedi amotisör değilmiş bu deim ilk söylediğimdede binip deneyip baktınız neden değiştirdiniz vs.vs. servislerin üç kağıtçılığını anlatmaya gerek yok velhasıl yaklaşık 4-5 tamirci gezdim rot başları z rotlar takozlar neredeyse yürüyenlle alakalı herşeyi denedim ama yok yok olmuyor bir türlü ve her tamircidende neredeyse aynı lafı duyuyorum bunlar sert araba bu sesi çıkarması normal diyip başlarından savıyorlar. ama aşırı derecede rahatsız ediyor sesler tamam 10-11 yaşında araba ama bu kadar ses vermesi lap lap diye çukurlara girmesi insanın moralini bozuyor varmıdır bilgisi olan başına gelmiş yada çözümünü bilen birileri şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: Kasislerde arkalardan gelen sesler
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2011, 11:29:19 »
Forumda aynı problemi yaşayan sizin denediklerinizi deneyen ve en sonunda da burçlerı değiştirerek sorunu çözen bir arkadaş olacaktı.
Konulara bakın bi isterseniz.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı serciyas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2011, 11:40:04 »
burçlarıda değiştirdim malesef

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2011, 13:46:58 »
Ben örnek verdim.
Bu problemi çözen arkadaşlar ve konular var forumda.
İncelemenizi tavsiye ederim.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2011, 14:33:49 »
'Bunlar sert araba ses olur' demek kadar saçma bişey olamaz, bunlar sert araba değil aksine yumuşak süspansiyonlu araçlardır, ayrıca bir araç 11 yaşındaysa sağından solunda ses gelecek diye bişey de yok..
Ses, Koray'ın dediği gibi genelde tabla burçlarından olur-ben yaşamıştım- onu da değiştirmişsiniz düzelme yoksa wd 40 kullanılablecek yerlere kullanın, sürtünmeyi kolaylaştırıp sesi kesecektir, yine de olmazsa araca sürücüyle beraber  kulağı ve bilgisi güçlü bir usta  binecek, özellikle kasislerden geçerek dikkatlice dinleyerek bulacaksıznız sorunun kaynağını.

Çevrimdışı serciyas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2011, 16:21:22 »
Haklısın iyi bir ustanın araca binip kasislere girerek test etmesi lazım ama gezdiğim 4-5 tamirciden sonra pekte güvenim kalmadı açıkçası tamircilere wd 40 olayı nedir kusurma bakma anlayamadım demek istediğini ve bursada önerebileceğiniz işten anlayan iyi bir tamirci varmıdır araç sahipleriniz kaz misali yolucak biri değil tabi.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2011, 17:07:15 »
wd 40  kayganlaştırıcı ve yağlayıcı etkisi olan bir kimyasal,metal yüzeylerde bu tür durumlarda, ses kesici, pas sökücü vb etkilerinden dolayı kullanılıyo.