Gönderen Konu: bobin arızası?  (Okunma sayısı 9712 defa)

Çevrimdışı linkuei

• Profili Görüntüle
bobin arızası?
« : 24 Temmuz 2011, 18:38:14 »
arkadaşlar bu sabah işe arabamla gittim akşam işten çıkınca eve dönmek üzere arabama bindim araba çalışmadı.marş alıyor ama çalışmıyor.yakınlarda bir tamirci var çağıralım gelsin dedi arkadaşımın biri.ok dedim.tamirci geldi baktı bobin yanmış abi dedi.arabam iş yerinde kaldı eve trenle dödüm.daha önce de bir distribitörüm bozulmuştu.çıkma orjinal takmıştık.2-3 ay sonra oda numara çekmeye başlamıştı.bende eski distribütörümü kendim tamir ettim taktım çalıştı.3-5 gün gitti.sonra boğaz kelebeği promlem verdi.onu da hallettik temizlik ve adaptasyon ile.şimdide bobin yanmış bıktım vallaha arkadaşlar ne kadar masraf çıkar şimdi orjinali ve yan sanayisi ne kadardır biliyomusunuz teşekkür edrim şimdiden sağolun...birde bu problemlerin bir biri ile bağlantısı olabilirmi?özelliklede benim tamir ettiğim distribütörrün bir yan etkisi falan olabilirmi?

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
Ynt: bobin arızası?
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2011, 22:37:50 »
arkadaşlar bu sabah işe arabamla gittim akşam işten çıkınca eve dönmek üzere arabama bindim araba çalışmadı.marş alıyor ama çalışmıyor.yakınlarda bir tamirci var çağıralım gelsin dedi arkadaşımın biri.ok dedim.tamirci geldi baktı bobin yanmış abi dedi.arabam iş yerinde kaldı eve trenle dödüm.daha önce de bir distribitörüm bozulmuştu.çıkma orjinal takmıştık.2-3 ay sonra oda numara çekmeye başlamıştı.bende eski distribütörümü kendim tamir ettim taktım çalıştı.3-5 gün gitti.sonra boğaz kelebeği promlem verdi.onu da hallettik temizlik ve adaptasyon ile.şimdide bobin yanmış bıktım vallaha arkadaşlar ne kadar masraf çıkar şimdi orjinali ve yan sanayisi ne kadardır biliyomusunuz teşekkür edrim şimdiden sağolun...birde bu problemlerin bir biri ile bağlantısı olabilirmi?özelliklede benim tamir ettiğim distribütörrün bir yan etkisi falan olabilirmi?
selam ateşleme bobinimi arızalı olan bu arada aracın ne? benımkı 99 polo 6n otomatik ıkı gun once  benımkıde arıza yaptı 80 liraya değiştirdim eğer aynı parçaysa kaputu kaldırınca tam karsında on camın şöför tarafında kalan sileceğin alt hizasında kalan saça monteli parçamı?
RedMercury

Çevrimdışı linkuei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2011, 22:47:17 »
aracaım,2000 model 1.6,8v.Aee motor 75 bg,manuel vites.Benzinli.evet 80 lira demişti araca bakan ustada.peki neden bu kadar arka arkaya arızalar oluyo onu anlayamıyorum bunları tetikleyen başka bişey olabilirmi?

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2011, 01:21:36 »
elektrık aksamı bu bırı basladımı arkası gelır arka arkaya bırbırını tamamlayan seyler bırı az işini yapamayınca dıgrıne zarar verıyor sonra o degısıyor :) dıgerı ona ayak uyduramıyor gıbısınden dusunun

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2011, 22:32:57 »
aracaım,2000 model 1.6,8v.Aee motor 75 bg,manuel vites.Benzinli.evet 80 lira demişti araca bakan ustada.peki neden bu kadar arka arkaya arızalar oluyo onu anlayamıyorum bunları tetikleyen başka bişey olabilirmi?
sonuçta kullandığımız arabalar 10 yaş ve üzeri arabalar haliyle kullanılan parçalarda zamanla miadını dolduruyor aslında  birçoğu arızalı yada yarım performansda çalışıyorlar ve sen birini düzelttiğinde yada değiştirdiğinde ötekilerin farkına varıyorsun valla otur şükret haline böyle ufak ufak olsun ben üçgün önce 2200 lira şanzımana para verdim arabayı teslim aldığım gün bobin havlu attı üstüne 80 lirada ona verdik anlıcağın hala içim acıyor....
RedMercury

Çevrimdışı linkuei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2011, 23:48:28 »
bugün arızaları tespit ettik.distribütör ve bobin mefta olmuş.sıfır orinal bobin ve çıkma orjinal dist.taktık şuan sorun yok durun bakalım inşallah böyle gider yoksa satmayı bile düşüncem böyle giderse...

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2011, 19:24:01 »
bugün arızaları tespit ettik.distribütör ve bobin mefta olmuş.sıfır orinal bobin ve çıkma orjinal dist.taktık şuan sorun yok durun bakalım inşallah böyle gider yoksa satmayı bile düşüncem böyle giderse...
neyse hadi geçmiş olsun kazasız belasız keyifli sürüşler...
RedMercury