Gönderen Konu: POLO TAVAN ANTENİ  (Okunma sayısı 9401 defa)

Çevrimdışı kizil13

• Profili Görüntüle
POLO TAVAN ANTENİ
« : 13 Ekim 2011, 09:21:28 »
Başka bir konuya cevap olarak yazmıştım ama konu çok eskiydi,bu yüzden yeni konu açmak istedim. Tavan antenin altındaki lastik çürümüş durumda, uzun aramalardan sonra o lastikten buldum. Anteni söküp bunu değiştirmek istiyorum. bagaj kapağının hemen arkasındaki tavanın bittiği yerdeki plastiği sökebiliyorum. Böylece döşemeyi az bişi aralayıp antenin tavana bağlantı yerini görebiliyorum. Ancak, anteni sökmek için herhangi bir vida göremedim, büyük somun tarzında birsey var. Birde hadi orayı söktük, peki antenin kablosunun bağlantı yeri nerede? Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Teşekkürler.

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
Ynt: POLO TAVAN ANTENİ
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2011, 01:49:19 »
Somunu sökünce cıkıyor. Bağlantı yeride dediğiniz Antenin içinden siyah bir kablo geliyor biraz takip etseniz 5 cm gibi geçmeli soket oldugunu görürsünüz  :tamamdir ;)
Vw Polo 6N

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2011, 01:51:13 »
,

Zamanında bizde değiştirmiştik resim yararlı olacaktır  ;)

Anten konusu acılmısken bunların cekmeme sorunu içine giren sudan kaynaklı. Bizim devre tamamen oksit olmuştu. Bu antenler dısardan gelen sinyali yükseltip gönderiyor. Birde yan sanayi bulmustuk antene bir adette teybin otomatik anten cıkısından + veriyorduk. Oda elektrikli anten mantıgıyla calısyırodu  ^-^ Fark yok. Eğer aracta pionner teyip varsa modül takılmasında yarar var  :D
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2011, 01:53:35 Gönderen: PoloGTI »
Vw Polo 6N

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2011, 21:21:20 »
ersan teşekkürler, bu plastik kısım baskı devreden ayrı satılıyormu tek başına? yoksa anten komplemi satılıyor bilen varmı arkadaşlar?

birde benim gibi tarif edilen yeri söküp o büyük somunu açmaya göz kararı tutmayan arkadaşlar için yazıyorum  ;D o somunu 22 anahtar tutuyor
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2011, 21:23:18 Gönderen: salihsefa »
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2011, 21:28:12 »
ersan teşekkürler, bu plastik kısım baskı devreden ayrı satılıyormu tek başına? yoksa anten komplemi satılıyor bilen varmı arkadaşlar?

birde benim gibi tarif edilen yeri söküp o büyük somunu açmaya göz kararı tutmayan arkadaşlar için yazıyorum  ;D o somunu 22 anahtar tutuyor
Valla onu bilmiyorum abi biz birtane almıstık iyi cekmemişti oda ona ayrıyetten + vermiştik sonra gittik orjinal cıkma aldık. Yine olmadı sonra sinyal yükseltici takdım uzun yolda radio canavar :)
Vw Polo 6N

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2011, 22:11:46 »
Valla onu bilmiyorum abi biz birtane almıstık iyi cekmemişti oda ona ayrıyetten + vermiştik sonra gittik orjinal cıkma aldık. Yine olmadı sonra sinyal yükseltici takdım uzun yolda radio canavar :)

sinyal yükselticiyi nasıl taktın ersan
RedMercury

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Kasım 2011, 10:09:05 »
Bir parca var abi teybin arkasına gelen anten soketinle teybin arasına takıyorsun ve ona ayrıyetten + uç veriyorsun o kadar blaupunkt anten aparatı diye geçiyor dükkana giidince resim çekerim ;)
Vw Polo 6N

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2011, 13:09:18 »
teşekkür ederim resimleri bekliyorum
RedMercury

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2011, 12:12:46 »
ya arkadaslar benm aracta anten yok ;D teybın arkasında anten kablosu var takılı ama tavanda anten yok nerdedır bunun ucu benım radyoda tam cekmıyoo