Gönderen Konu: Golf 4 Akü Tavsiye  (Okunma sayısı 39647 defa)

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 Akü Tavsiye
« Yanıtla #42 : 15 Şubat 2011, 22:08:33 »
DIN değerlerine bakı en yüksek olanı alın ,
garanti süresine bakın en yüksek olanı alın
Amperajına bakın en yüksek olanı alın her plaka 2 Amper demek Amper yükseldikce DIN normu yükselir
Menşei yani yapıldığı ülkeye bakın normalde marka adam gibi marka ise yapıldığı yerin pek bi önemi olduğuna inanmam netice de dandik yapmak imajını köreltir ama manşei yoksa yani toplamaysa o zaman almayın ..,
indikatörü yoksa almayın varsa kontrol edin yeşilse şarjı iyidir beyazsa beklemiş aküdür vs..vs...

Çevrimdışı ertu10

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 16 Şubat 2011, 12:02:51 »
benim özel servis varta taktı bilmiyorum varta iyimidir genelde iyi diyorlar ama?

Çevrimdışı ozkan golf4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 15 Kasım 2011, 21:47:29 »
Bende de forumda geçen marş sırasında ABS lambası yanıp sönme olayı olunca ve soğukta zor marş basınca şüphelenip baktırdım akü gidikmiş, bugün değiştirdim, aslında bosh silver 90 amper almayı düşünüyordum ama servisim varta takıyoruz iyidir diyince varta e11 74 amper taktık. boyut konusunda kutulu olmadığı için sorun olmadı, kılıfına tam uydu, eski aküsü delphi idi ve amperi düşüktü sanırım. bi akü sitesinde gördüm 1.9 tdi golfe 72 amper önermişler. amper değeri konusunda büyüklük konusu dışında bir sıkıntı olmaz dediler. birde akünün soğuk marş akımı "EN" değeri var o yüksek oldukça daha iyi soğuktaki performansı için.
http://www.varta-automotive.com/index.php?id=98&L=23

Ben biraz kazıkçık yedim galiba alırken 220 gibi bişey ödedim. bayilerinde 155 - 175 tl civarında . ama emin değilim tabi belki beklemiş aküleri falan satıyorlardır bayiler belki de gerçekten fazla ödemişimdir. :)
GÜVEN OTO YEDEKPARÇA İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
VARTA AKÜ ANADOLU YAKASI ÜMRANİYE SATIŞ NOKTASI
0 216 634 03 78- 632 97 43
0 532 335 02 21
0 533 353 78 19
bu bayi 155 mi ne dedi. oha dedim kazık yemişim:)

bi de bunu aradım
haskar otomotiv kartal
Kartal : Çavuşoğlu Caddesi Haskar İş Hanı No: 1 - 34873
Kartal / İstanbul

Tel : + 90 216 389 58 80 (Pbx) - Fax : 0216 353 82 77
[email protected]

bu da 175 tl dedi.
heralde beklemiş akü falan satmıyorlardır. sitesinde yazdığı kadarıyla alman malı .
inşallah sizin işinize yarar.

elektrikli donanımınız çoksa ve veya  dizel aracınız varsa silver serileri daha performanslı. ama parası da ona göre.

ne olursa olsun ya suyunu eklettirin ya aküyü değiştirin, kışın eksik aküyle dolanmayın. başka donanımlar zorlanıp bozulmasın.