Gönderen Konu: Oncelikle selam  (Okunma sayısı 2922 defa)

Çevrimdışı mcqueen13

• Profili Görüntüle
Oncelikle selam
« : 29 Kasım 2011, 07:41:46 »
Merhaba arkadaslar ben siteye yeni uye oldum yaklasik 4 yildir beyaz bir golfe sahibim abimden kaldi bana :) resmini en kisa zaman da yukleyecegim simdi telden girdigim icin zor oluyor. ilk zamanlar cok iyiydi performans bakimindan ama simdi o kadar ii oldugu solenemez ayrica arabanin her yerinden ses falan geliyor tumseklerde bu beni cildirtiyor bana ciddi anlamda yardim lazim beni yonlerdirebileceginiz kimse var mi veya siz yardim edebilirmisiniz? Tesekkurler

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
Ynt: Oncelikle selam
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2011, 08:34:45 »
Öncelikle aramıza hoşgeldin.
Arabandan ses geldiğini yazmışsın sesin nerelerden geldiğini ve nasıl bir ses geldiğiyle alakalı bizi bilgilendirirsen yardımcı olmaya çalışırız...
Ama sunu bilmeni isterim ki aracının periyodik bakımlarını mutlaka zamanında yaptır, ve aracından ses geldiğinde servise olmasa bile sanayide iyi bir usta bul kendine ona danış en azından ileride büyük sıkıntıları önlemiş olursun...

Çevrimdışı mcqueen13

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2011, 09:29:31 »
Tesekkur ederim cevap verdigin icin motordan ses gelmiyor yani mekanik bisi deil ne bilim kapilardan torpidi tarafindan arkadan bole tikir tikir falan degisik sesler geliyor

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2011, 10:18:23 »
Tesekkur ederim cevap verdigin icin motordan ses gelmiyor yani mekanik bisi deil ne bilim kapilardan torpidi tarafindan arkadan bole tikir tikir falan degisik sesler geliyor

amortisörlerde takoz veya bilyalarda sorun vardır. Emrah'ın dediği gibi servise veya sanayiye götürürsen usta bunu biraz bozuk bir yoılda sürerek 5 dakikada anlayacaktır. tabi sağlam kısımlara da arızalı yazıp fazla masrafa sokmasın diye biraz uyanık olmakta fayda var. atıyorum. örneğin 4 amortisör de patlak derse, eğilip yağ kaçağı olup olmadığını kontrol et. yağ kaçağı olmayan amortisörleri filan işaret edip bu sağlam görünüyor de. biraz sıkıştır.

performans bambaşka bir konu. aracın benzinli mi dizel mi benzinliyse lpg var mı en son ne zaman motor bakımları ayarları yapıldı motor kaç km de gibi bir çok soru geliyor akla. onlarca farklı sebebi olabilr performansındaki düşüşe sebep olabilecek.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2011, 10:20:04 »
Önemli değil çoğu arkadaşımızın plastik aksamlardan gelen ses konusunda şıkayetleri vardı fakat şöyle bir çözüm bulmuşlar plastik aksamları söküp aralarına destek koyup bu seslerden bir nebzede olsa kurtulduklarını yazmışlar.
Aracında tüp varsa ve istetme bagajda geziyorsa o ses yapar
Kriko boşta ve sabitlenmediyse ses yapar
Lastiklerinde hava fazlaysa ses yapar.
Arka dingil fişeklerini kontrol ettir.
Amortisörlerine baktır. vb şeyler.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2011, 10:57:45 »
Önemli değil çoğu arkadaşımızın plastik aksamlardan gelen ses konusunda şıkayetleri vardı fakat şöyle bir çözüm bulmuşlar plastik aksamları söküp aralarına destek koyup bu seslerden bir nebzede olsa kurtulduklarını yazmışlar.
Aracında tüp varsa ve istetme bagajda geziyorsa o ses yapar
Kriko boşta ve sabitlenmediyse ses yapar
Lastiklerinde hava fazlaysa ses yapar.
Arka dingil fişeklerini kontrol ettir.
Amortisörlerine baktır. vb şeyler.

çok doğru. ilk kontrol edilmesi gereken şeyler bunlar aslında. ben en ciddisinden başladım direkt. burçlar bağlantı noktaları ya da en basidinden torpido gözü veya saklama gözlerindeki ıvır zıvır dahi sese sebep olabilir.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2011, 10:58:50 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2011, 10:59:24 »
çok doğru. ilk kontrol edilmesi gereken şeyler bunlar aslında. ben en ciddisinden başladım direkt. burçlar bağlantı noktaları ya da en basidinden torpido gözü veya saklama gözlerindeki ıvır zıvır dahi sese sebep olabilir.

Aynen öyle...

Çevrimdışı mcqueen13

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2011, 16:27:52 »
Arkadaslar ikinizede cok tesekkur ederim son olarak bisi sorcam ben telden girdigim icin pek bakamiorum hangi forumda onlatla
İlgili yazilar var acaba

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2011, 16:50:45 »
İnternette arama motoruna yaz ama yine bizim site çıkacaktır karşına.
Vw ile ilgili ne sorarsan sor arama motoruna şak diye Vwtr.net diyor  :D :D :D