Gönderen Konu: acil acil!!! depo kapağı dondu:(  (Okunma sayısı 3209 defa)

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
acil acil!!! depo kapağı dondu:(
« : 20 Ocak 2012, 15:18:48 »
kütahyada ki -20-25 derece soguğa dayanamayan depo kapayım dondu:( sıcak su felan denedim ama açamıyorum benzin işiğıda yandı ne önerirsiniz?
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

Çevrimdışı TuNCh

• Profili Görüntüle
Ynt: acil acil!!! depo kapağı dondu:(
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2012, 15:28:34 »
Teorik olarak -25 derecede soğumuş metale sıcak su dökersen metalin çatlamasına neden olabilirsin aman dikkat, ayrıca depo kapağını çok ısıtırsan metal genleşeceğinden yine açamazsın.Tavsiyem saç kurutma makinası kullanman ama 5 dk da normale dönmez biraz zaman harcaman gerekebilir.

Kolay gelsin.
Golf IV Pacific [2003]

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2012, 17:22:14 »
en kötüsü araç bu soğuk ta çalışıyor ama benzin alamıyorum:(
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

Çevrimdışı black eagle

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2012, 14:21:07 »
eğer hala açılmadıysa bagajdan ulaşmayı deniyin. aynı olayı passat ta yaşamıştım sistemleri aynımıdır bilemicem ama, bagaçın içindeki kaplamayı hafif açarak sağ tarafını, depo kapağını açan mekanizmaya ulaşabilirsiniz. telli bir sistem var , o teli kendinize doğru çektiğiniz zaman kapak açılıyo. donduğu için kendi gücü açmaya yetmiyo olabilir belki sizin uygulayacığınız kuvvetle açılır.