Gönderen Konu: Golf IV kapı gıcırtısı  (Okunma sayısı 8238 defa)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: Golf IV kapı gıcırtısı
« Yanıtla #14 : 20 Ocak 2012, 20:19:30 »
kronik  mkII  de  bagaj 
kronik  mkIII  de  ön cam
kronik  mkIV de  ön kapı

uzaya  gitsen düzelmez

İsmail; bu tespitine göre mk1'de kronik sıkıntı yok diyebilir miyiz?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 20 Ocak 2012, 20:54:10 »
İsmail; bu tespitine göre mk1'de kronik sıkıntı yok diyebilir miyiz?
birader  biliyorusn iyi kötü yıllardır  golfe  biniyoruz
binen  kullanan arkadaşlarımızda  var  bu tıkırtılarla gıcırtılarla  ilgili  açılmış  sadece bizim formda  onlarca  konu var
ben 2 kasaya  da 3 kasaya da  4 kasayada  bindim biniyorum
her hafta  perşembe günleri sanayide eniştemin yanında  yardım ederim gelen vw arbalarda  bu tür sıkıntılarla  mücadele  eden ondan fazla ağbi kardeş  tanıyorum  hep aynı sorunlar  ne söyleyim bu zamana kadar  hiç mkI gelmedi bir tane var  oda ustamın kendisinin topladı geçen sene  sadece motor ve egsoz  sesi geliyor  başka gıcırtı varsada  duyulmuyor

bende  bütün bu deneyimimle  yukarıya  esprili birsey yazmıştım yanlış anlaşıldım
mkI de gıcırtı duyulmaması kronik desem :)
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı bermuda24

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2012, 21:41:02 »
geçenlerde taşlı yollardan geçtim küllüğün ordan ağustos böceği gibi susmak bilmeyen gıcırtı sesi gelmeye başladı ertesi gün bindim ses kesilmişti

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Ocak 2012, 22:55:55 »
Aracımdan sadece el freninin butonundan geliyor bozuk yola girdiğimde allah nazardan saklasın... :)
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2012, 22:56:11 Gönderen: emrah_akkas »

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #18 : 21 Ocak 2012, 09:36:31 »
birader  biliyorusn iyi kötü yıllardır  golfe  biniyoruz
binen  kullanan arkadaşlarımızda  var  bu tıkırtılarla gıcırtılarla  ilgili  açılmış  sadece bizim formda  onlarca  konu var
ben 2 kasaya  da 3 kasaya da  4 kasayada  bindim biniyorum
her hafta  perşembe günleri sanayide eniştemin yanında  yardım ederim gelen vw arbalarda  bu tür sıkıntılarla  mücadele  eden ondan fazla ağbi kardeş  tanıyorum  hep aynı sorunlar  ne söyleyim bu zamana kadar  hiç mkI gelmedi bir tane var  oda ustamın kendisinin topladı geçen sene  sadece motor ve egsoz  sesi geliyor  başka gıcırtı varsada  duyulmuyor

bende  bütün bu deneyimimle  yukarıya  esprili birsey yazmıştım yanlış anlaşıldım
mkI de gıcırtı duyulmaması kronik desem :)

Yok kardeşim ben yanlış anlamadım seni. Biraz latife yaptım.. MK1 bildiğim ve daha önceden bindiğim için biliyorum.. basit karoser ve basit döşeme sıfır ses..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Ocak 2012, 21:37:53 »
Bende de ses geliyordu. WD40 kullandım. Kapı kilitlerine menteşelere heryere bol bol sıkın.Sses bunlardan kaynaklı ise kaybolacaktır.