Gönderen Konu: arkadaşlar arabamda abs olup olmadıgını nasıl anlıcam abs ışıgı yok  (Okunma sayısı 8153 defa)

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
yagmurlu buzlu havalarda abs devreye giriyo kuru havada kızaklıyo göstegesi ortadan ekranlı  devir göstergesi solda araba resmen kafa buluyo benle :D :o nedir acaba  varmı yokmu bunda abs    :-\

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
+1 :S

Ben de bilmiyorum soruyorlar abs var mı yok mu diye bilmiyorum diyorum. Çok fazla fren kullanacak kadar hızlanmıyorum çok kontrollü kullanıyorum. Biraz yavaşlatıyorum sonra zaten rüzgardan kendi duruyor.  :D 95 model AEA motor.

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
yok benimki hızlanıyo afh motor
valla durdurmak için baya bi ugraşıyom ama araba cok şaşırtıyo gecen kırmızı ışıkta cayır cayır lastik yaktı kızakladı  bazende abs devreye giriyo lastigi kitlemeden tak tak yapıp duruyo bu nasıl bi absdir ya :)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
1.4 16v lerde standart olarak abs var
1.6 8v lerde yok

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
1.4 16v lerde standart olarak abs var
1.6 8v lerde yok

1.4 16v lerin trendlerinde opsiyonel, comfort ve highline larda standart  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
yagmurlu buzlu havalarda abs devreye giriyo kuru havada kızaklıyo göstegesi ortadan ekranlı  devir göstergesi solda araba resmen kafa buluyo benle :D :o nedir acaba  varmı yokmu bunda abs    :-\

sahibindendeki ilanlara göz atın sallamasyon olmayan ve sizin araçla aynı olan ilanlardan çözersiniz belki, söylediklerinize göre (canı isterse çalışan)  ciçabs mevcut aracınızda  ;D

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
canı isterse çalışan "ciçabs" mevcut aracınızda  ;D

ahahahhahahahah :D
bu iyiydi ya :D :D

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
Lastigi kitlemeden tak tak yapıp duruyo bu nasıl bi absdir ya :)

:) O bende de oluyor ani frenlemelerde ama ben onu sanki bir yerlere birşeyler vuruyor, sürtüyor olarak düşünüyordum. Hatta şu klasik sorun olan direksiyonu tam kırıp toplarken gelen bir tak sesi oluyor onunla alakalı birşeydir zannediyordum. Aniden freni köklediğimde ya kayıyor ya da o dediğiniz şekilde takır takır takır ses geliyor. Bu yüzden pek fren gerektirmeyecek şekilde kontrollü hızlanıp kontrollü yavaşlıyorum. Sanki tır yavaşlatır gibi bas yavaşlat çek bas yavaşlat çek şeklinde. Bir anlamda aracın ABS si ben oluyorum. :D

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
ABS olan aracın en önemli belirtisi bütün gücünüzle fren pedalına basın pedal geri tepiyorsa o araçta abs vardır.  ^-^
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2012, 12:07:50 Gönderen: infernaltr »

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
Vestinghouse (Fren merkezi ''Fren yaginın dolduruldugu kabın altında'') dan cıkan boruları takıp edın dırek tekerleklere gıdıyorsa ABS yoktur.
Eger Fren mekezinden cıkan borular bi araya toplanıp Metal bi parcaya (ABS) giriyorsa vardir.
Bu sitede ABS nin resimleri mevcut
http://www.riedel-autorecycling.de/cgi-bin-riedel-auto/ersatzteile/lager.pl?action=4&barcode=1001894531025&ext=1&sp=en
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
1.4 16v lerin trendlerinde opsiyonel, comfort ve highline larda standart  :tamamdir
sizin o dediginiz 6n2 de 6n de comfort trend diye bsey yok :D
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2012, 15:39:50 Gönderen: alper19 »

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
bende inanmıyorum ama gercek absisi keyfi gelince calışıyo  :D vw yapmışsa bi bildigi vardır heral bilemedim  ;D

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
sizin o dediginiz 6n2 de 6n de comfort trend diye bsey yok :D

6N lerin 1,4 16v olanlarıdamı var ??? tek kapı olanlarmı bu şekildekine?

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
evet sportline diye geciyor 5 kapısıda var dhoç motor 105 beygir oluyolar  cokta performanslı bi araba  :tamamdir