Gönderen Konu: yeni aldıgım polomdaki sıkıntılar lütfen yardım .  (Okunma sayısı 3756 defa)

Çevrimdışı mrtdnrts

• Profili Görüntüle

öncelikle herkeze selamlar aranıza yeni katıldım 1997 polo otomatik alalı 4 ay oldu her ay sanayideyim .

1-KASIM =torpido açılmıyor.
2-ARALIK= ayında sağa dönüşlerde tak tak tak diye bir ses geliyordu araç sağa çekiyordu sanayide ön takımda bişey yok dediler rot balans yapildi ses gitti hafif bi sağa çekme devam etti.
3-ŞUBAT =yolda giderken arabadan dumanlar çıktı benzinlige girdim pompaci arkadaş hararet yapmış araba bi su tutalım dediler neyse araba orda istop etti kaputu açıyım dedim egzoz manifoltundan çıkan boru yanıyorduı.o sırada yağ boşalttı araba çalıştırmadım ertesi gün sanayiye çektik degiştirdiler araçı çalışıyordu eve geldim 1 hafta sonra tekrar aynı duman motorun ordaki lastikten manifolta yag akıttıgını gördüm ve götürdüm araçı motor üst contasi değişti.
şimdi çaliştiriyorum araçı 15dk filan gittikten sonra tam fan açıcagi sırada duman çıkıyor fan açılıyor nekadar gidersem gidiyim duman gelmiyor bidaha .

4-MART=Salı günü eve gelirken gene ses geldi tak tak tak die araç gene sağa çekmeye başladı. sanayide aks kafası yağsız kalmış dendi yağladilar şimdi ses yok gene sağa çekme devam ediyor.
motor yağınada bakılsın istedim yağı komple degiştireli 1 ay oldu haftada 4gün arabayı günde 5 km kullanıyorum yarım litre yağ eklediler. bu kadar azaltması normalmidir .

SON OLARAK BİRŞEY DAHA DANIŞCAGIM ARAÇI ÇALIŞTIRIYORUM HAVA -10 DERECEDE BİLE OLSA 2KM SONRA HARARET GÖSTERGESİ 90A ÇIKIYOR VE ORADA SABİT KALIYOR.BU NORMALMİDİR ROLANTİDE BİLE 90A ÇIKIYOR. ARAÇ OTOMATİK OLDUGU İÇİNMİDİR ACABA ÇÜNKÜ HARARET GÖSTERGESİ 70DE İKEN VURUNTULU Bİ ŞEKİLDE VİTES GEÇİYOR.90DA RAHAT GEÇİYOR.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: yeni aldıgım polomdaki sıkıntılar lütfen yardım .
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2012, 15:58:12 »
90'da sabit durması gerekir. Olması gereken çalışma sıcaklığıdır.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2012, 16:06:03 »
hararet normal 90 kalıcak çabuk ısınan motor herzaman iyidir
torpido kilidinin tırnağı kırılmıştır
üst kapak contasından akan yağ motor ısınınca kokar ve tüter balata sipreyiyle bir güzel temizle manifold hala yağlıdır ısınınca kokar
ön takımda sorun olmaya bilir jantın yamuk olabilir ve ya lastiğin tabanı bozulmuş olabilir ve ya lastiğin havası inmiş olabilir
arabanın yağı üst kapakla beraber mi değişti yarım litre yakması fazla o kadar km için sen yağını tamamla km şeklinde ölç

Çevrimdışı mrtdnrts

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Mart 2012, 16:35:45 »
balata spreyiyle manifoltu temizlemem yeterlimidir radyotördede ilk yandigi zamandan kalan yağlar var benzinle yıkamışlardı fakat simsiyah gözüküyor hala motor üst kapak contasindan önce degişti conta degişirken yağ tamamlandı tekrar 1 ayda yarım litre azaltti dün şaşmaz 13.üncü caddede sizi gördüm aracınızın maşallahi var 06 kzn 39 allah kaza bela vermesin. dün yağı suyu tamamlandı kmye göre bakıp ne kadar azalttigini yazarim tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Mart 2012, 20:23:25 »
torpido açılmıyor demişsiniz acaba kilitlmiş olabilir mi, kontak anahtarı ile kilidini açıp kapayabiliyorsunuz,
bende 1 ay önce 99 otomatik aldım ama şuana kadar gerekli bakımları ve termostat yuvası dışındaa bir sorun çıkarmadı, hararet göstergesi 90 da kalması normal, bendekide 90 da kalmadığı için değişti :D
benim bu araçta en çok çekindiğim arızaların başında, otomatik olmasından dolayı şanzıman sorunları geliyor, ancak yetkili servis 100 km uzakta olduğu için şuan bakıa götüremedim, siz aracı aldığınızda şanzumanın bakımı, yağ değişimi vs yaptırdınızmı?

Çevrimdışı mrtdnrts

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2012, 18:48:47 »
anahtarlada denedim hiç bi şekilde açılmıyor mandallara bastıgım zaman mandallar haraket ediyor tık sesi geliyor ama bi türlü açamadim :-\

araçı alirkende baktırmadım şanzumanına hiçte baktırmadim valla şanzumanda sorun yok hararet 90a geldigi zaman ki 2km sonra geliyor zaten. vites geçişlerinde hissetme sarsıntısı filan olmuyor. hava sogukken ilk kalkışlarda 1den 2e geçerken tak die vuruyordu sonradan onuda devire gelince tam vites atcagi sirada gazdan çekiyordum yapmiyordu bidaha hiç . havalar ısındı şimdi tam gaz bassamda sorunsuz geçiyor. şanzuman yağı değiştirme filan demişşiniz ama bi kaç forumda okumuştum yağ degiştirdikten sonra vuruntulu vites geçişleri filan oluyormuş ben pek yanaşmadim ne kadar doğrudur bilemem bi kapsamlı araştırmak lazım otomatik sonuçta bi arıza çıkartırsa 2-3bin masraf  >:(

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2012, 01:11:02 »
anahtarlada denedim hiç bi şekilde açılmıyor mandallara bastıgım zaman mandallar haraket ediyor tık sesi geliyor ama bi türlü açamadim :-\

araçı alirkende baktırmadım şanzumanına hiçte baktırmadim valla şanzumanda sorun yok hararet 90a geldigi zaman ki 2km sonra geliyor zaten. vites geçişlerinde hissetme sarsıntısı filan olmuyor. hava sogukken ilk kalkışlarda 1den 2e geçerken tak die vuruyordu sonradan onuda devire gelince tam vites atcagi sirada gazdan çekiyordum yapmiyordu bidaha hiç . havalar ısındı şimdi tam gaz bassamda sorunsuz geçiyor. şanzuman yağı değiştirme filan demişşiniz ama bi kaç forumda okumuştum yağ degiştirdikten sonra vuruntulu vites geçişleri filan oluyormuş ben pek yanaşmadim ne kadar doğrudur bilemem bi kapsamlı araştırmak lazım otomatik sonuçta bi arıza çıkartırsa 2-3bin masraf  >:(

Aynı sorun bende de var
« Son Düzenleme: 22 Mart 2012, 01:12:35 Gönderen: west_55 »

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Mart 2012, 09:00:57 »
Tornavida ile bir şekilde torpido kapağını aç kilidi sök at gitsin. Soldaki sigortaların olduğu kapaktaki kilit çalışıyordur onu da sök torpido kapağına o çalışanı tak. Sigorta kısmının da kapağını ip, tel vs. bir şekilde tutturursun. ;)