Gönderen Konu: sabah ilk çalıştırmada lpg'ye geçene kadar gaz yememe  (Okunma sayısı 2553 defa)

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
arkadaşlar sabah hareket ettiğimde lpg'ye geçene kadar arabanın gaz yemediğini farkettim. lpg'ye geçince problem yok.
sizce sıkıntı neden kaynaklı?
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
Ynt: sabah ilk çalıştırmada lpg'ye geçene kadar gaz yememe
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2012, 00:00:09 »
geçenlerde tamircimde bi araba vardı aynı senin sorundan sebebi benzin enjektörlerinden bi tanesine elektrik gelmiyomuş enjektör değişti yine elektrik gelmedi sorun tüp beyninden çıktı yeni beyin takılınca düzeldi bi baktır derim bu noktalara

Çevrimdışı hasay86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2012, 00:36:28 »
aynı sey benım aracımda da var calıstırmadan kontak akudeyken 30sn bekleyıp calıstırınca sıkıntı olmuyo benım tahmınım bujılerın ısınmasıyla alakalı
HJ 156

Çevrimdışı 71_police

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2012, 01:50:49 »
aynı sorun bende de var motorcuya gidiyorum tüpten diyor lpg ciye gidiyorum boğaz kelebeğinden diyor kafayı yiyecem bi türlü sorunu çözemedim araç 99 model 1.6 2 sene oldu lpg takılalı bujilerden ise hemen yarın değiştiriyim diyorum ustaya gidiyom bakıyor abi bu bujiler çok yeni dururyor yazıktır değiştirmeyelim diyor ama sorun hep aynı  :-[

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2012, 02:24:30 »
bujiden veya boğaz kelebeğinden olsa lpg'de de sorun çıkmaz mı? lpg de saat gibi sorunsuz çalışan motor benzinde bozuk atıyorsa sorun benzin tertibatı ile ilgilidir. benzin pompası olabilir benzin enjektörü olabilir Ertan'ın dediği gibi yazılımsal olabilir. dediği de gayet mantıklı lpg beyni hatalı sinyal gönderip benzin enjektörünü kesiyordur. ya da benzin enjektörüne elektrik gitmesini engelleyen bir elektrik arızası olabilir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.