Gönderen Konu: Hız Göstergesi  (Okunma sayısı 5152 defa)

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
Hız Göstergesi
« : 29 Ocak 2011, 21:04:16 »
Merhabalar,
hız göstergem olması gerekenden 5 ile 7 km arası fazla gösteriyor. Bunu iki farklı yöntemle de tespit ettim. Zaten araba dururken gösterge 0'da değil de 2-3 civarında. Bu sorunun benim için iki önemli sonucu oluyor. Biri 20 km/saat hıza ulaşınca kapıların otomatik kapanması gerekirken 15 km/saat hızda kapılar otomatik kapanıyor. Diğeri ise yüksek viteslerden birinci vitese geçirirken sıkıntım oluyor. 1. vitese geçme hız kontrollü olduğu için hemen 1. vitese geçmiyor daha da yavaşlamam gerekiyor.

Ne önerirsiniz. Sorun ne olabilir.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: Hız Göstergesi
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2011, 21:17:16 »
Merhaba,

Neredeyse tüm arabalarda bu böyledir.
Tam belirttiğiniz kadar (5-7km) daha fazla gösterir gösterge.
GPS ile de istediğiniz arabada kontrol edebilirsiniz.

Kapılar da aynen dediğniz gibi 20'ye gelince kilitlenir ama hızınız 15km/saattir.

1'e vitese geçerken bir hız kontrolü bulunmuyor bu arada.
Forumu araştırırsanız neden 1'i vitese geçemediğinizi bulabilirsiniz.

Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2011, 12:23:40 »
Sanki bu forumda 1. vites için  senkromeç in hız kontolü olduğu falan yazıyordu öyle okuduğumu hatırlıyorum.

Ben 5-7 km fazlalığı sizin dediğinizi göz önüne alarak söyledim zaten. Mesela GPS 100 km hızı gösterirken benim arabamın göstergesi 110. GPS 150 gösterirken benim arabanın göstergesi 165. Hız arttıkça aradaki fark artıyor. Yani %10'luk bir fark var. Ama aynı GPS si başka bir arkadaşımın arabasına taktığım zaman %5 lik bir fark oluyor.

Çevrimdışı HASTADOKTOR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2012, 15:49:30 »

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2012, 00:33:31 »
arabanız  yavaşlamadan arabanız 1. vitese  geçmez çünkü arabanız  synchromesh lidir  yavaşlamadan geçmez tofaşlarda  ki  değildir yani zira  onlarda bile devirini bulmayınca geçmez bu aracınızı korur  düşük viteste  yüksek devir yapmanızı engeller

Manuel şanzıman, manuel transmisyon veya düz vites, motorlu taşıtlarda kullanılan bir şanzıman türü. Genellikle sürücü tarafından kontrol edilen bir debriyaj ve vites kolundan oluşur. Otomobillerde debriyaj ayak, vites ise elle kumanda edilirken motosikletlerde debriyaj el, vites ise ayakla kumanda edilir.

TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ