Gönderen Konu: Motor Suyu eksilmesi  (Okunma sayısı 3429 defa)

Çevrimdışı seronar

• Profili Görüntüle
Motor Suyu eksilmesi
« : 04 Ekim 2012, 07:04:43 »
arkadaslar merhaba,
aracımda bi kaç aydır su eksilmesi oluyor.
arabanın altına baktığımda sağ alt tarafta karter bölgesi ile tekerin arasına doğru yerde  su birikiyor buradan hangi bölgeden su kaçağı olabilir?
yardımlarınızı bekliyorum
bu olay klima gazını yenilettikten sonra oldu.klimacıya gösterdim  sorun bizden değil dediler ama klimadan sonra oldu.
arabanın altına eğildiğimde karterin yanındaki büyük parçaların sulandığını görüyorum
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2012, 07:05:40 Gönderen: seronar »
2001 1.6 Comfortline Bora

Çevrimdışı karakashli

• Profili Görüntüle
Ynt: Motor Suyu eksilmesi
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2012, 11:28:11 »
Son 1 aydır 2 gunde bir aracımın soğutma suyu eksiliyordu. Antifriz filan hak getire surekli koyamıyordum tabi. İlk önce serviste ust kapak contası değişmesi gerektigi soylendi. Daha sonra da diğer kontroller sonunda kolaydan baslayarak değişimlere gittik. Radyatör (170tl) ile su borusunu (metal)(80tl) değiştirttim. Su borusunda 2mm çapında delik açılmış.Direksiyon yağ müşürünü de değiştirttim. Diğer malzemeler, ıvır zıvır ve işçilikle birlikte 500 tl ye maloldu. 3 gundur eksilme yok. Bakalım ne olacak.
Umarım anlattıklarımın yardımı olur.

Çevrimdışı seronar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2012, 04:04:11 »
tüpün beynine giden 2 tane borular deforme olmuş sızıntı oradaymış.
problemi ancak kendim tespit edebildim.sabahleyin kaputu açtım suyu takip ederek sorunu buldum ve lpg ciye götürüp komple boruları değiştittirdim birde lpg  borusunu  değiştittirdim.
30 tl + gaz ayarı vs.
2001 1.6 Comfortline Bora

Çevrimdışı karakashli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2012, 12:30:57 »
Radyatör ve borular değiştikten sonra bende de 1.5 aydır herhangi bir eksilme olmadı motor suyunda. Ancak şöyle bir şeyle karşılaştık. ilk değişen (Paketi yanımda açılan) Radyatör ve direksiyon yağ müşiri arızalı cıktı ve yenileriyle değişti.