Gönderen Konu: Elentra yeni kasa  (Okunma sayısı 13800 defa)

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: Elentra yeni kasa
« Yanıtla #28 : 26 Aralık 2014, 14:44:09 »
İ30 'a da CVVT motor koysalar, Türkiye piyasasında çok daha büyük satışlar yakalar. Hele ki BRC LPG ile bayiden direk garantili verseler birçok insan alır bence.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #29 : 27 Aralık 2014, 13:59:34 »
İ30 'a da CVVT motor koysalar, Türkiye piyasasında çok daha büyük satışlar yakalar. Hele ki BRC LPG ile bayiden direk garantili verseler birçok insan alır bence.
ben i30u test ettiğimde(aynı gün yeni corlla ve civic tes etmiştim bana çok yabancı geldiler)  hayran kalmıştım golf gibi adamlar kadranın üzerini deri kaplamış malzeme kalitesi işçilik getçekten çok başarılıydı fakat fiyat olarak golf parası istiyorlar dizeline gdi uygun ama lpg hem pahalı olsada sıkıntı kesinlikle sana katılıyorum madem elinde aynı specte mpi motor var ne diye gdi koyarsın Allahın korelisi

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #30 : 28 Aralık 2014, 22:35:18 »
Aynen vw ya da renault gibi hacmi küçülte neyse ama oda 1.6 niye böyle bişe yapıyorlar bende anlamadım

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #31 : 29 Aralık 2014, 15:23:04 »
GDI motor, MPI motora göre az miktar daha tasarruflu. GDI şehiriçi verisi 8.0 lt/100km, MPI için ise 8.5 lt/100 km. Adamlar nereden bilsin ki Türkler LPG takıp ekonominin dibini görecek :D

Kendilerince GDI ile tasarruf yapmaya çalışıyorlar :D
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 29 Aralık 2014, 16:03:17 »
GDI motor, MPI motora göre az miktar daha tasarruflu. GDI şehiriçi verisi 8.0 lt/100km, MPI için ise 8.5 lt/100 km. Adamlar nereden bilsin ki Türkler LPG takıp ekonominin dibini görecek :D

Kendilerince GDI ile tasarruf yapmaya çalışıyorlar :D

orası öyle de Türkiye'den de kımse uyarmamısmı..:D bak korelı kardeşim GDİ motoru takarsan söyle olur CVVT takarsan böyle olur diye :D insan bi uyayır yanı:D

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #33 : 11 Ocak 2015, 23:20:38 »
Benzinli motorlarda evrim karbüratör => tek noktalı enjeksiyon => çok noktalı enjeksiyon => direkt enjeksiyon şeklinde gidiyor. Yanma odasına ne kadar yakın enjeksiyon yapılırsa karışım o kadar hassas ayarlanabiliyor ve bunun sonucunda da yakıt ekonomisi, istendiğinde de performans sağlanabiliyor. Yani düşük devirlerde aşırı fakir karışıma inilerek ekonomi, gaza fazla basıldığında ve üst devirlerde de daha fazla performans, ECU bu oranı ayarlıyor.

Burada aslında neden MPI motor kullanılmıyor değil de neden hala tam uyumlu sıvı LPG enjeksiyon kitler her model için yok veya olanlarda neden bu kadar pahalı ? diye sormak daha mantıklı olabilir.
Akıl yaşta değil baştadır.