Gönderen Konu: arabam su alıyor  (Okunma sayısı 10302 defa)

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
arabam su alıyor
« : 06 Mart 2010, 17:46:56 »
arkadaşlar geçen yağmur yağdığında farketmiştim. ÖN YOLCU paspası üzerinde bir hayli su vardı. bugün fırsat bulup arabamı kendim yıkadım ve içine girip suyun nereden girdiğine baktım. paspasın üs noktasından itibaren su aşağı inmişti. kaloriferin aşağıdan üflediği yerin yakınlarında bir yerde su damlaları vardı. forumda bununla ilgili yazıyo okudum polen filtresinin ordaki tahliye den yazmış ARKA KOLTUK ÖNÜ SU ALIYOR-SAĞ ÖN KOLTUK ÖNÜNDE SU---ÇÖZÜM acaba benimki de mi oradan alıyor. burdaki ustaların o tahliyenin yerini bildiklerini sanmıyorum. bugün de cumartesi malum. pazartesi ne yapayım ustaya ne diyeyim fikirlerinizi almak istedim.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2010, 17:47:49 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
Ynt: arabam su alıyor
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2010, 20:57:53 »
benim aracın sürücü kapısının içine elektrik kablolarını götüren körükten alıyorrdu iyici silikonladık ama su yine girmiş.Artık şimdi nerden alıyor bilemiyorum.Kafa ağrıtan bir mesele bu su işi.Alt komşunun 2003 vectrası var hiç uğraşmıyor bu işlerle ama bizim golf ve boralarda  çok oluyo bu su işi.

Bu döşemeyi sökmesi kolaymı acaba?sürücü koltuğunun orasını sökebilirmiyim acaba?

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2010, 00:43:14 »
hadi hayırlısı. demek ki fikri olan arkadaş yok. alper bey; kel ve ilaç hesabıyız sizinle galiba  :p
« Son Düzenleme: 07 Mart 2010, 00:44:28 Gönderen: golge »
../__________ ___\..
       my golf is my passion

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2010, 01:25:12 »
bugun benim vectra da almıs bulana kadar dösemeyi söktüm conta gibi bir parcadan alıyordu kurulama ve silikon ile çözdüm..

aracın içine ekstra yapılan tesisat içeri su alabiliyor, bir usta yukarda yazmıs filitrelerin oldugu yerler ? birde aracın motor bölümünden içeri giren kablo yolları var onları da kontrol edin
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı seearee

• 2001 lacivert golf comfortline lpg li...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2010, 03:46:54 »
arkadaşım geçmiş olsun okumussundur belki benimkide 1 haftada 2 kere servise gitti aynı dertten ilk başta polen filtresinin oradan dendi ama sonra gösterge paneline gelen tesissat girişinden olduğunu söylediler ve yapıldıktan sonra 2 kere çok  yağmur yağdı ve hiç bişey olmadı.eğer tüplü ise tüpün içeriye giren kablololarınada bak silikon yoksa silikonla.geçmiş olsun tekrardan.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2010, 03:56:08 »
arkadaşlar teşekkürler. pazartesi olsun bir baktırcaz artık. böyle birşey yoktu yada ben yeni farkediyorum. hayırlısı.
../__________ ___\..
       my golf is my passion

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Mart 2010, 18:20:29 »
arkadaşlar olayı çözdük sanırım. polen filtresinin üstündeki plastiği sökünce belli oldu. o plastik parça (4 vidayla sileceklerin altındaki plastiğe takılı olan ) tam polen filtresinin üstünde duruyor ve üzerine akan suya tahliye deliğine doğru yol veriyor. o parça (sanırım polen filtresi değişiminde sökerken) kenarından kırılmış ve su kırıktan polen filtresinin üstüne akıyormuş. plastiği güzelce havya ile eriterek yapıştırdık. arabayı yıkadım oraya bolca su tuttum ve su almadı. hadi hayırlısı.
../__________ ___\..
       my golf is my passion

Çevrimdışı passione34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Mart 2010, 21:09:37 »
bende aynı dertten muzdaribim :( arabayı önü yukarı gelecek şekilde yokuşa koyduğumda arka sol paspasın orası akvaryum gibi olmuştu.bidaha arabayı önü yukarıya gelecek şekilde koymadım aksine aşağı gelecek şekilde koydum ve su falanda almadı yağmurda.ama suyun nerden geldiği konusunda hiçbi fikrim yok benim.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Mart 2010, 22:42:50 »
sunroof tahliyesinden çok alıyor, bende de vardı, sunroof tahliyesinin içine mermi kovanı kaçmış, Allahtan çok içeri girmemiş, yoksa bi 500lük olacaktım, tavanda hiçbirşey yoktu çıtalarda ve koltukta vardı, o yuzden tahliye olması hiç aklıma gelmemişti, sunrooflular bi tellettirin tahliyeleri derim ben :)