Gönderen Konu: En Uygun Yakıt  (Okunma sayısı 3872 defa)

Çevrimdışı VIPGoLF

• Profili Görüntüle
En Uygun Yakıt
« : 14 Ekim 2009, 18:48:41 »
arkadaşlar yeni üye olmam dolayısıyla sitede açılan konuları elimden geldiğince vaktim oldukça incelemeye çalışıyorum.

yakıt konusundan kaynaklanan sorunları okudum sizce en uygun yakıt hangisi oktanı kaç olmamı bizim türkiyedeki katkılı benzinlerin araca yararımı yoksa zararımı var Eğer forumda bahsettiğiniz gibiyse katkıların sanırım o kadar bi faydası yok konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim...

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: En Uygun Yakıt
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2009, 11:43:41 »
          aracın depo kapağını açıp okursan hangi ebat lastiği hangi yükle ve hangi yakıt türünü kullanman gerektiği yazar. aracın benziliyse  95 oktan tavsiye edilir. çünkü 98 oktan yakıt yanma odasın da daha kuvvetli patlama oluşturacağından daha düşük devirde daha fazla güç verir ki bu da arıza lambdası yaktırabiliyor.
        yakıt katkısına gelince bahsettiğiniz petrollerdeki firmaların yakıtlarındaki katkılarsa çok büyük firmalar olduğu için sıkıntı çıkmaz ve özellikle opet, petrol ofisi, shell gibi büyük firmalardan yakıt almanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı VIPGoLF

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2009, 12:48:08 »
anlıyorum teşekkürler
geçen hafta yaşadığım sorun sürekli shell 97 oktan katkılı kullanıyorum araçda ki 15 günde bir sorun yaşadım sürekli benzin aldığım yerde depoda sorun varmış ilerideki shelden al dediler ordan aldım benzini 10 km sonra egsoz emisyon lambası yandı servise götürdüğümde aracı katkılı benzinlerde katkı çiğ olarak dışarı atılıo o yüzden kullanmayın dedi eski benzin aldığınız yerden alırsanız birazda aracı devirli kullanırsanız geçer dediler uyguladım ışık söndü ama ışık iki gün kadar yandı şimdi 95 ile 97 katkılı arasında muallakda kalıyorum 97 kullansam aynı sorunu yaşarmıyım?

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2009, 13:17:29 »
benzin kapağımda 91-95 oktan yazıyorken önceden bende 97 kullanıyordum...97 oktandan kullandığım için arabam hiç arıza vermedi ama 95 oktanla arasında hiç bir fark göremedim.....95 oktan :tamamdir
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı VIPGoLF

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2009, 13:48:51 »
teşekkürler yardımlarınız için

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2009, 20:49:21 »
daha iyidir diye düşünerek hep 98 oktan alıyordum ,geçenlerde egsozdan beyaz duman atmaya başladı araba servise götürdü benzin sensöründen olduğunu düşünmüştüm ama blgisayarda hiç hata görünmedi benzin azalınca 95 oktan aldım araç normale döndü herşeyiyle tercih sizin.
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.