Gönderen Konu: Gösterge camını sökerek, kısa km saatine müdahale etmek  (Okunma sayısı 9840 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
arkadaşlar benim km göstergemde kısa mesafeyi gösteren km yi bir türlü sıfırlayamıyorum. sağdaki düğmeye bastım, çevirdim..vs nafile. bi tık yok. hatta şimdi de araba 100 bini devirdiği i.in service in 5 parts yazıyor, onu da silemiyorum. arabayı ilk aldığımda oluyodu sonra ne olduysa , çalışmıyo.

bu düğmenin arızalı olduğunu düşünüyorum. kabaca bir göstergeye baktım. üstünde 2 ve sağlı sollu 2 , toplam 4 vidası var. acaba bu vidaları söksem bu sorunu tamir edebilir miyim?

saygılar
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: Gösterge camını sökerek, kısa km saatine müdahale etmek
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2009, 21:12:51 »
iyide söktükten sonra ne yapacaksın ki km yi nasıl sıfırlayacaksın ?

birde şu var sen söktüken sonra arabayı satarken ya derlerse km ile oynanmış o zaman nasıl ispat edeceksin?

benim şanzuman doğuşta indi debriyaj problemi var diye takarken mi artık indiriken mi bilmiyorum hız dişlisini kırmışlar yaklaşık 250 300 km km saati saymadı ben satarken deseler km ile oynanmış diye ben anlatsamda adam inanır mı bilmem?

sen km anladığım kadarıyla analog dijital olsa çek sigortasını sıfırlansın dicektim
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2009, 21:50:00 »
aynısı bendede vardı ben kendim söktüm ve içinde o çevirme düğmesine ait küçük bi kırık parça vardı ve onu saatin içindeki siviçe basıcak şekilde güzelcene japonla yapıştırdım,japona çok dikkat et akışkan olduğu için km saatine damlamasın ona göre dikkatli yap kolay gelsin..parçasını içinden bul kaybetmeden..
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2009, 21:51:50 Gönderen: sossi »
20 valve 2.0 5 silindir 175 hp

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2009, 21:53:19 »
yani şuan ki sorun km saatini sıfılama çubuğunun dibi kırık olduğu için sivice temas edemiyo ve sıfırlama yapamıyo yapıştırdıktan sonra daha dikkatli kullanmanı tavsiye ederim..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2009, 13:01:09 »
bendeki klasik Türk aklı. içini söktüğüm açtığım herşeyi yapabileceğimi ümit ediyorum  >:D

sossi sorun switch de mi bilmem, zira o tuşa bastığında tık tık diye bir yerlere değdiğini hissediyorum. ama bi numara olmuyor.  bana şu sökme işini detaylı  bi anlatsana. neye dikkat edeceğim mesela?

not: gerek kalmadı burada buldum :)

http://www.vwtr.net/forum/97-polo-gosterge-sokmek-resimli-anlatim-t8804.0.html
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2009, 13:01:31 »
gerçi bu 97 model içinmiş ama bakalım  :(
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Aralık 2009, 17:49:37 »
valla işte göstergeyi söküp eve götür sonra dikkatlice camı vs sök ibrelere dikkat et kırılmasın,sonra km sıfırlama çubuğuna ait kırık parçayı bul içinde ve yapıştırma yönüne dikkat et içindeki sivice basıcak şekilde ayarla ve japonla sağa sola damlatmadan sık kurusun ve işlem tmmdır..ben kendim yaptım umarım sende yapabilirsin..kolay gelsiin takıldığın biyer olursa yine sorarsın  ;)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Aralık 2009, 20:37:19 »
maalesef bu girişimim başarısızlıkla sonuçlandı. alttaki vidayı bir türlü sökemedim.. direksiyondan dolayı içine tornavida girmiyor. ben de zorlamadım açıkçası. acana başka bir yolu yok mudur?

resimde de gösterdim oradakilere tornavida sokamadım. bu arada gösterge resmi benim değil bu siteden başka bir arkadaşın :)

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Aralık 2009, 21:32:07 »
o vidaları sökmen için direksiyonun altındaki bakaliti çıkarman gerekiyor  o da baya uğraştırıyor senin gösterge yeni tip gösterge

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2009, 11:49:21 »
hiç dokunmayayım o zaman  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2009, 16:04:22 »
benim dediğim heralde yanlış bir düşünce kimse bişi dememiş   :saygılar
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Aralık 2009, 16:23:43 »
maverick senin dediğini anladım ama uzun mesafe km saatine değil kısa mesafeye müdahale etmek istemiştim ben.

ekranda hergün hergün service in pts yazısını görmek nasıl bir duygudur bilir misin sen? peki bi yerden bi yere kaç lira gaz harcadığını hesaplayamamak . acıların çocuğuyum ben.  :-[
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Aralık 2009, 16:35:29 »
  ;)

bende de sürekli bip diyor çalıştırmadan servis ikazı çıkıyor bende onu bir türlü sıfırlayamadım
bu sitenin değişik yerlerinde var nasıl yapılacağı ama bende işe yaramıyor seni azda olsa anlıyorum kolay gelsin  ;)
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2010, 12:08:34 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR