Gönderen Konu: ekrandaki ikazlar hakkında yardımlarınızı bekliyorum...  (Okunma sayısı 6308 defa)

Çevrimdışı MHF61

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı akşamlar. benimde 1999 golf ıv 1.8 gtı 20 v var yaklaşık 3 gündür aracımı çalıştırdığımda ekranda "stop bremsen fehler betrıebs anleıtung" uyarısı çıkıyor.Ayrıca ekranda abs ışığı sürekli el freni ikaz ışığı ise kesik kesik yanıyor (el frenini kontrol ettim sorun yok) serviste bilgisayara taktırdım akım hatası ve 668 nolu ikazı veriyor. Bilgisayardan o anlık sildirdim. Herşey normale döndü ve bir gün sonra aynı hatayı tekrar verdi akım hatası olduğu için aküden olabileceği düşüncesiyle aküyü sıfır aküyle değiştirdim.Tekrar aynı hatayı tekrarlaması üzerine bilgisayara taktırdım. Ancak hatayı bir türlü sildiremedim silemediler. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: ekrandaki ikazlar hakkında yardımlarınızı bekliyorum...
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2010, 22:40:10 »
servisteki 'usta'ların aklına balataları kontrol etmek gelmedi mi? ya da abs sensörlerini ve beynini kontrol etmek? sadece makineye bağlayıp arızayı mı sildiler?

Çevrimdışı MHF61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2010, 22:48:35 »
Balatalar 4-5ay önce değiştirdiğimi söyledim ve kontrol ettiler herhangi bir sorunolmadığını ve balataların sorunsuz olduğunu söylediler.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2010, 22:56:53 »
ilginç. balatalardan ve beyinden kaynaklı bir sorun değilse ne? ben de çok merak ettim. belki Serkan usta (nakres) bizi aydınlatır  :)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2010, 08:21:44 »
El freni teli çekili kalıyordur  :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı sedatdali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2010, 13:55:57 »
bence havaların aşırı soguk olmasından kaynaklanıyo bende yaptı geçen pazartesi abs ışıgı yanıp duruyodu ama araba ısınınca gitti.

Çevrimdışı MHF61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2010, 17:28:43 »
ARKADAŞLAR FİKİRLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ANCAK NEDENİ SİGORTADANMIŞ.DEĞİŞTİRDİM VE KURTULDUM.TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER.