Gönderen Konu: arka silecek fiskiyesi su atmıyor!!!!  (Okunma sayısı 19189 defa)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
arka silecek fiskiyesi su atmıyor!!!!
« : 24 Şubat 2010, 23:31:52 »
garip biey farkettim bugün arka silecek su fışkırmıyor hatta 3 litre suyu doldurup arka silecek fiskiyesine uzun süre bastım sonrasında ön silecekler için fiskiyeye bastım su gelmedi o 3l bitmiş nasıl olduysa yardımcı olurmusunuz bana sabah gene 1.5lt su ekledim ve akşam geldiğimde su eksilmemiş tam olarak duruyodu ve ön silecek su fışkırtıyodu arka silecek halen fışkırtmıyor sorun ne acaba tıkanıkmı bozukmu:S
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı enver_54

• golf_54
    • Profili Görüntüle
Ynt: arka silecek fiskiyesi su atmıyor!!!!
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2010, 10:26:10 »
fiskiyenin altından çıkan hortumlar var onların teki ön bir diğeride arka onlara bak belki çıkmıştır çünki geçen bana aynısı oldu eğer değilse onun su basıncını sağlayan cihaz bozulmuştur

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2010, 19:58:00 »
Bir arkadaşını yanına al ve sen arkaya geç arka su fıskiyesine bassın eğer su fışkırır gibi incecik atıyosa tıkalıdır ince bişeyle ucunu açabilirsin ön ve arka su fıskiyelerin bidonları farklımı aynımı eğer aynıysa bağlantı hortumlarından biri çıkmıştır eğer farklıysaki bence farklıdı bagajın içindedir su fıskiye bidonu suyu bitmiş yada motoru arızalanmıştır !
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2010, 20:29:57 »
bagajın içinde herhangi bi bidona rastlıyamadım şu ana kadar hiç su atmıyor arka fiskiyeye bastığımda en son 3lt doldurduüm bidon boşalmıştı silecek suyu kutusunun olduğu tarafın bölümde yerlere su akmıştır tekrardan su eklediğimde su azalıp akmadı sanırım arka silecek fiskiyesinin borusu çıktı en kısa zamanda bi sanayiye gitmeli gibi
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2010, 18:59:42 »
golf 4 arkada bidon olmaz. döşemenin altından ek yerlerinden çıkıyor. halıda su var mı ona bak
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Şubat 2010, 22:18:16 »
arkaya gelen hortumun ek yerinden çıkmıştır sen su atsın diye fiskiyeyi çalıştırmışsın suyu bitirmişsin bu motorunun çalıştığının göstergesidir daha sonra suyu tamamlayınca öne atması bidonun eksilmemesi cam suyu bidonunda su kaçırma olmadığını gösterir
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı yesiill

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2010, 12:47:55 »
Aynısı bende de var hocam, golf 4 2001 comfort. Kaputun içnde bidonu buldum , iki çıkışı var biri ön diğeri arka cama, önde sorun yaok , arkanınkini bidondan çıkardım üflemeye çalıştın milim hava gitmedi, kıpkırmızı oldum :D Zannımca kireç belası, tıkanmış. Kireç çözücü iş görür mü dersiniz ?

Çevrimdışı Hmt1745

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2010, 10:34:47 »
Büyük ihtimalle hortumun ek yeinden çıkmış ve bu hortum aracın tavan döşemesinin altından arka sileceğe gidiyor :(
Yani oralardan biyerden çıktıysa tavan döşemesinde su lekesi görebilirsin (3 litre su nereye gidecek)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2010, 16:53:44 »
Beyler sıcak yada soğuk hiç fark etmez size tavsiye su kullanmayın su bidonunu sökün kendi yaptığım uygulamayı anlatıyım su fıskiye hortumum kırılmış yeni hortum aldım taktım su fışkırttım yeni hortumun içinden baktım renk renk pislikler geçiyo hemen söktüm hortumu güzelcene temizledim su bidonunu söktüm içini çok güzel temizledim hepsini yerine taktım camsil koydum hem camı pırıl pırıl yapıyo hemde hortumda tıkanma bidonda kireçlenme gibi şeyler olmuyo size tavsiyem budur  :tamamdir Bu arada benim aracım cabrio bende arka camda silecek yok ama mk1 coupelerde falan arkada su fıskiye bidonu ve ayrıyetten motoru var sizde tek bidon ve tek motor olduğuna göre iyi dayanıyor valla  :tamamdir

Çevrimdışı sedatdali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2010, 15:48:08 »
hocam benımkıde atmıyodu arkada bagaj kapagını acınca iç konsola ulaşa bılıyosun takması baya zor ama bılgıne buyuk bır ihtimal borusu yerinden cıkmıstır en kısa zamanda baktırın yoksa sıktıgınız su bagaj kapagının içine akıyo ve bagaj kilidi bozuluyo hep açık gozukmeye başlarsa şaşırmayın kolay gelsın:}

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2010, 23:01:17 »
sanırım sorun bidondan çıkan hortumda henüz gösterme fırsatıolmadı bi yere ama arkayı zorlayınca bidonun olduğu kaldırım kısmı göl oluyo sanırım zorlanınca tahliye ediyo yada arka silecek hortumu bidondan çıkmış arka silecek fiskiyesini kullamayınca su eksilmiyo göl olmuyo yerler ön silecek fiskiyeside çalışıyo bi ara fırsat bulunca anlarız hastalığı ne:D
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Mart 2010, 15:08:56 »
Ön arka su fıskiyelerini belirli aralıklarla kullanın hem silgi lastileri hem hortumunuz hem bidonunuz için en iyisi  :tamamdir