Gönderen Konu: Polo 6N'in yay ve amortisörleri hangi araçlarınkiyle aynı?  (Okunma sayısı 4553 defa)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
arkadaşlar malum hepimiz bir takım parçalar alıyoruz ve satıyoruz, ben de takip ediyorum bu alışveriş olayını, sürekli sormaktan da utanıp sıkılıyorum bir yerden sonra, onun için bir konu başlatıp hem kendime hem de başkalarına faydam dokunsun diye düşündüm.
Polo 6N sportline'ım var, hangi araçların amortisör ve yayları benim araçla uyumludur?

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo 6N'in yay ve amortisörleri hangi araçlarınkiyle aynı?
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2010, 14:08:39 »
uymasına uyar başka aracınkiyle(uyanı bulnur yada uydurulur) ama kendi parçası gibi görevini tam anlamıyla yerine getirebileceğini sanmıyorum spor yay amortisör takcaksan polo için yapılmış ürünler var onlara bak yok normal yedek parça diyosan orjinal vw polo parçasını tak :tamamdir
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2010, 14:37:11 »
aslında demek istediğim tam olarak bu değildi, mesela bundan önce citroen C3 ve C4 kullandım, citroen C3 ve C2 platform kardeşi oldukları için aynı amortisörü ve bilimum başka parçayı kullanıyorlardı, yani C2 için üretilmiş yay, amortisör herhangi bir işlem gerektirmeksizin aynen C3'e takabiliyor, ya da citroen C4 ile peugeot 307 ve 308 de yine platform kardeşi olduklarından yine aynı yay amortisör üçüne de takılabiliyordu. VW Polo ile bu şekilde ortak parça kullanan varsa ve aramızdan biri satıyorsa birbirimizi kollamış oluruz, tanıdık bildik parçaları alırız kafamız rahat olur  :tamamdir

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2010, 14:45:08 »
polo ilede seat ibizanın skoda fabianınki aynıdır o zaman sonuçta vw Alt grupları ;)
WOLFSBURG STYLE ;)