Gönderen Konu: Karter de sorun yokmus  (Okunma sayısı 11195 defa)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Ynt: Karter sorunu ve arac ici cercevelerin sokumu yardim!!!
« Yanıtla #14 : 25 Mart 2009, 14:32:47 »
Anladim hocam!!! Insallah kısa surede bosalir.  Hemen hemen her hafta cumartesi gunu sankoya ugruyorum arkadas var onu ziyaret ediyorum. Yakin plandada karter ve kaplama icin ugrayacagim.

boş zamanlarımda önerin yanında ki dükkanlara uğruyorum..dükkan işini diyosan daha dükkan boşalmadı..

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Ynt: Karter sorunu degilmis direksiyon hidroligi yag kaciriyor
« Yanıtla #15 : 05 Nisan 2009, 00:43:08 »
Arakadaslar
Karter den geldigini dusundugum yag icin bugun sanayiye gittim. Araca alttan tam bakamamistik sanayide baktik ve karter den yag sizmasi gibi durum yoktu. Yagini degistirdigimiz ilk gunki gibi idi. Altta gorulen yag ise hidrolikten gelen yag imis. Su an icin herhangi bir sorun yok dedi. Direksiyon hidroliginde kullanilan yag nasil bir yagdir? Su anda yag var ama eksilmeye karsi ilave ederim diyorum.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2009, 13:48:44 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı dnz

• Profili Görüntüle
Ynt: Karter de sorun yokmus
« Yanıtla #16 : 29 Mart 2010, 20:56:12 »
Arkadaslar, gecen hafta aracın bakımını yaptırırken motor yağını değiştiren arkadaş sanırım karter tapasını çok sıktı ve dişe ve tıpaya zarar verdi.  Tornacı yeniden diş açtı ve tapa yaptı ancak bundan sonra az az damlalar gördüm. Sehir dısına cıkmıstım orada da gordum iki defa daha farklı tornacıya diş actırıp tapa yaptırdım ancak hala az da olsa damlama devam ediyor. Arabanın orjinalinde karterinin tapasının olduğu yerde yay mevcut değil mi? Tornacılar diş acıp yeni tapa yaptıklarında o yaydan atmıyorlar. Bir de karter ne kadar?

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Mart 2010, 21:12:10 »
Arakadaslar
Karter den geldigini dusundugum yag icin bugun sanayiye gittim. Araca alttan tam bakamamistik sanayide baktik ve karter den yag sizmasi gibi durum yoktu. Yagini degistirdigimiz ilk gunki gibi idi. Altta gorulen yag ise hidrolikten gelen yag imis. Su an icin herhangi bir sorun yok dedi. Direksiyon hidroliginde kullanilan yag nasil bir yagdir? Su anda yag var ama eksilmeye karsi ilave ederim diyorum.

benim direksiyon hidroliği de yağ kaçırıyor. sensörün ordan karter muhafazanın üstüne akıtıor. bir kutu swang marka yağ aldım ekledim az bişey. senede kaçırsa 250 gam kaçırır boşveer.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 31 Mart 2010, 23:01:16 »
Kaynak yaptir oyle dis actir. Sanirim once yüzük gibi bisey kaynatiyorlar sonra dis aciyorlar.

Arkadaslar, gecen hafta aracın bakımını yaptırırken motor yağını değiştiren arkadaş sanırım karter tapasını çok sıktı ve dişe ve tıpaya zarar verdi.  Tornacı yeniden diş açtı ve tapa yaptı ancak bundan sonra az az damlalar gördüm. Sehir dısına cıkmıstım orada da gordum iki defa daha farklı tornacıya diş actırıp tapa yaptırdım ancak hala az da olsa damlama devam ediyor. Arabanın orjinalinde karterinin tapasının olduğu yerde yay mevcut değil mi? Tornacılar diş acıp yeni tapa yaptıklarında o yaydan atmıyorlar. Bir de karter ne kadar?

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 31 Mart 2010, 23:02:56 »
Golge, Yagin tam adi nedir? Swang marka direksiyon yagi diyemi geciyor.

benim direksiyon hidroliği de yağ kaçırıyor. sensörün ordan karter muhafazanın üstüne akıtıor. bir kutu swang marka yağ aldım ekledim az bişey. senede kaçırsa 250 gam kaçırır boşveer.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 31 Mart 2010, 23:45:32 »
ewt. aynen öyle. ben de özel servisten aldım çok güvenilir bir yerden. onlar bilirler vw e ne konulur ve bulunur da iste al 15 tl.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion