Gönderen Konu: ampüller...  (Okunma sayısı 4925 defa)

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
ampüller...
« : 19 Haziran 2010, 21:49:31 »
arkadaslar ii forumlar... aracımda xenon farlarım var fakat park ampüllerim sarı orjinali onları da 8000 kelvın derecesinde yapabilexcegim park ampülü olarak ne onerirsiniz...ampüller nasıl olmalı dipli dipsiz ayırmıslar bazı sitelerde aynı zmaanda plakalık lambasınıda deiştirmeyi düşünüyorum.sadece kısalarda xxenon var uzun farları da güzel kaliteli ve aynı zamanda ekonomik bir ampülle deiştirmek isityorum beyaz olmak kaydiyle...son sorumda sellektör yaptıgımızda yanan sarı ampül neyle alakalı onuda nasıl beyaz renge ceviririz..tşkler.
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
Ynt: ampüller...
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2010, 02:00:28 »
park ampullerinin xenon u olmaz. onlar için beyaz led ampüller var çok ucuz. onlardan tak. sellektör yaptığında uzun farların yanar. dolayısıyla onları da xenon  olarak değiştirmelisin. benimkiler hem uzun hem kısa xenon (philips marka 8000 K Kristal Mavi). yani bixenon oluyo  ;) xenon sellektör yapmıyo diyenler saçmalıyorlar öyle bir yapıyor ki. park lambalarını da beyaz ampülle değiştirdim. parklar xenon olmaz zaten.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2010, 02:02:18 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı eyup9999

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2010, 12:08:46 »
kardeş parkları dipsiz beyaz ampulle,uzunlarıda beyaz ampulle değiştirdiğin zaman isstediğin olur.
bir volkswagen aşkııııı

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2010, 13:33:03 »
tşkler arkadaslar park ampülü ve uzun far ampülü için önerebileceginiz markalar nelerdir...ayrıca golge arkadasım sellektör yaptıgımızda ışıgın mavi yada beyaz olması için sadece uzun farları beyaz ampülle deiştirmek yeterli mi tşkler...

Çevrimdışı eyup9999

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2010, 21:59:44 »
evet yeterli marka olarak osram tek geçerim..
bir volkswagen aşkııııı

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2010, 23:47:35 »
tşkler arkadaslar park ampülü ve uzun far ampülü için önerebileceginiz markalar nelerdir...ayrıca golge arkadasım sellektör yaptıgımızda ışıgın mavi yada beyaz olması için sadece uzun farları beyaz ampülle deiştirmek yeterli mi tşkler...

dostum sellektör yaptığında yanan uzun farlar zaten.

beyaz ampul olayı hoş olmaz almışken uzunlar  için de xenon alsan iyi olur neticede kısa farların xenon imiş. olmuşken tam olsun. 150 lira vermem dersen o başka tabi.

park ampulü olayına gelince o lafını etmeye değer bişey değil 2 veya 3 TL gibi  bişey tanesi. Al 2 tane beyazından tak.

Marka olarak OSRAM takılır. alman ve vw grubunda osram gelir orjinalinde. OSRAM en iyisidir.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2010, 23:53:01 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2010, 00:45:28 »
eyvallah arkadaslar tşk ettim..