Gönderen Konu: benzin göstergesi ışığı  (Okunma sayısı 5648 defa)

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
benzin göstergesi ışığı
« : 24 Mayıs 2010, 15:06:03 »
aarkadaslar herkese mrb  99 comfortline aracım var gecenlerde memleketim denizlide güzel bir rampayı tırmanayım dedim düğün konvoyuyduk arka arka sıralandık herkes teker teker kalktı acemiliğime geldi nedene yokus yukarı kalkarken aracı stop ettirdim tekrar kontagı kapatıp calıstırmak için actıgımda benzin göstergesi ışığından uyarı ışığı aldım ve işaret açık kaldı fakat aracımda yaklasık 30 tl lik benzin vardı aracımdaki ışık nedense bir türlü düzelmedi 20 tl lik benzin alarak tekrar denedim yarım depoya yaklastı yani gösterge calısıyor fakat ışık ve uyarı düzelmiyor acaba şamadırada mı bi problem var ustalar sorun nedir ve bana maliyeti hakkkında bilgi verirseniz çok iyi olur yoksa her calıstırısta bu ses beni deli ediyo  :t :t
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
Ynt: benzin göstergesi ışığı
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2010, 15:18:16 »
Büyük ihtimal şamandıradadır takılı kalmış olabilir servise gitmen gerekebilir.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2010, 08:16:35 »
servis muhtemelen şamandırayı komple değiştirmek ister arka koltuğun altında kavanoz kapağına benzer bir kapak var şamandıra o işte bir oto elektrikçisi halleder sorununu geçmiş olsun
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2010, 23:27:46 »
nihayet vakit bularak sanayiye bi oto elektrikçiye gittim abi sorun şamandıradandır ama bizim sökecek techizatımız yok dediler. her zaman gittiğim ustama durumu anlattım ön kaputu açtı ve akü başını anahtarla oynadı söylediğine göre aküye reset atma olayıymış bu sorundüzeldi bişey daha ögrenmiş olduk borcum ne dedim ayıp ettin abi çay söyleyelim dediler her arızada bişey ögreniyoz keske her arıza masrafsız olsa ne güzel olur dimi...
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2010, 18:14:51 »
Dostum konunun şamandırayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum ben yokuş yukarı çıkarken genelde bütün arabalar yapar bunu bende istanbuldan ankaraya giderken bayır çıkarken benzin göstergesi biraz düşüyor düzlüğe çıkınca da düzeliyor yokuş aşağıda biraz yükseliyor. Depodaki benzinin depoya göre eğimli durmasından kaynaklı bir durum bu haliyle şamandırayıda biraz şaşırtıyor tabi bu durum çok takılma bence. İstersen bir dene dediğimi biraz dikçe bir yokuş biliyorsan orada bırak arabayı bir 10dk kadar sonra tekrar çalıştır bıraktığından biraz daha aşağıda olduğunu görürsün sonra ters çevir arabanın burnu bayır aşağı olsun ozamanda normalden biraz daha fazla olduğunu göreceksin ;)
Daha iyisi yine bir VAG'dır