Gönderen Konu: Aracım Çalışmıyor >:(  (Okunma sayısı 9588 defa)

Çevrimdışı arif4587

• Profili Görüntüle
Aracım Çalışmıyor >:(
« : 26 Temmuz 2010, 15:59:19 »
97 model VW Polo 1,6 HB AC model arabam var arabamda atiker marka sıralı sistem lpg mevcut.aracımı sağlam bıraktım geldim kontağa bastım çalışmıyor yarım saat uğraştım çalışmadı sonra gittim 20 25 dakika sonra baktım bu sefer çalıştı sonra stop ettim gene aynı çalışmıyo,arabanın bujilerde ateşleme var çatır çatır hepsi,benzinde geliyo marş basıyo ama bir türlü çalışmıyo yani bazen çalışıyo bazen çalışmıyo böyle bi sorunla karşılaşan oldumu acill yardım tamircilerde bulunduğum şehirde vw den anlamıyolar pek bulamadılar onlarda çok şaşkın her şey normal ama araba bi türlü almıyo ya marş var almıyo çalışmıyo.lütfen acil yardım edin...

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Ynt: Aracım Çalışmıyor >:(
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2010, 16:08:37 »
rolantide çalışırken silkeleme, sarsıntılı çalışma gibi sıkıntıları var mıydı? bir de araçtan hiç ses gelmiyor mu marşa basarken yoksa marş motorunun sesi var mı? hiç ses yok, kontağa basınca tık diyip kalıyosa aküden, sağlam aküyle deneyin, yok ses de geliyorsa marş motoru veya boğaz kelebeğindendir

Çevrimdışı arif4587

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2010, 16:41:59 »
arabayı ilk çalıştırdığım zaman titreme vardı ama o araba ısınınca düzeliyodu rolanti 9a düşüyodu arabada marş basıyo akü sağlam bujiler kontrol edildi ateşleme var ama bazen alıyo bazende gırgırgırgır var araba çalışmıyo sorun bu

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2010, 16:44:46 »
marş motorunun temizliği yapılıyormuş 50 lira gibi bir rakama, benim aracımda da rolantide sarsılma sorunu var, sürekli yapmıyor, ve bu sorun tezahür ettiğinde devir sabit, alçalıp yükselmiyor, bunu ustama anlattığımda marş motorunun temizliğinin yapıldığından bahsetti, ama şimdilik gerek yok, aracının sıkıntısı iyice bir ortaya çıksın dedi. Belki sizin sıkıntınızı çözer?

Çevrimdışı arif4587

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2010, 16:46:29 »
marş motoru bujiler akü sağlam benzin geliyo araba bazen alıyo bazen almıyo yani çoğu zaman almıyo aldığındada stop etmezsen sorun yok gidiyo ama stop et hemen sonra bas gene çalışmıyo

Çevrimdışı arif4587

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2010, 16:47:03 »
bunu ustaya bi söyleyim bakalım ne diçek çok sağol d3n1s

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2010, 16:49:34 »
rica ederim ne demek :tamamdir

Çevrimdışı byX

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2010, 15:09:55 »
arac  immoyada girmiş desek olmaz çünkü çalışıyor bazen diyorsun benzin geldigini net olarak gördünmü o araç injeksiyonlu bezini göremezsin önce benzin pompasını kontrol etmen lazım  depo üzerinde bir röleye bağlı olarak çalışır komutu beyinden alır dikkat et aracı immoya sokarsan masrafı uçar

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2010, 15:41:40 »
hakkaten ya benzin pompası ve boğaz kelebeği hiç aklıma gelmedi, boğaz kelebeği tıkanmış olabilir, temizletmekte fayda var, ama bilmeyen ustaya değil, yoksa boğaz kelebeği masrafı çıkar, bir de benzin pompasına baktır, bi yerde basıncını ölçtür, pompa benzin basmıyor ya da yeterli basınçta basamıyor olabilir

Çevrimdışı arif4587

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2010, 13:45:10 »
Arkadaşlr ısı sensörü diye ufak bir parça var onu eski sahibi çin malı çakma bi parça takmış onun yüzünden başıma bunlar gelmiş o parçayı değiştirdi,usta sağolsun halletti  manisada tam 1 haftadır sanayide dolaşıyom en sonunda ustamı buldum kimse anlamadı polomun dilinden ama tayfuın usta diye genç cevval 25 26 yaşlarında bi arkadaş bulduk takma sen otur çayını iç hallederiz dedi hakketende 1 saatte halletti ayrıca araba gazda 0,30 kuruş yakıyodu kıaç kere gaz kaçağı kontrolü yaptırdım manisa atak otogaza aa yok bişey arabada bişey var yok kçak falan dedi ama bizim ust makinayla gazcının bulamadığının gözüyle buldu enjektörlere gaz takılan yerde kaçak var burayı söyleyin yapsınlar dedi gittik aynı ustanın dediği yerde kocaman yarık çıktı araba kontağı açar açmaz çalışmadan gaz kaçırıyomuştu hemde öle böle değil gazı 1,5 yıl oldu taktıralı o zamandan beri boşuna gaz parsı veriyomuşlum yazıklar olsun o gazcıya 10 kere gittim bulamadılar,bide arabada tekleme vardı onun içinde tevzi makarası bide bujilerden motora giden kablolaın takıldığı yerden bi ane parça değüişti araba hiç o9lmadığı kadar dinamik çalışıyo tekleme yok diri bi ses var hepsini tayfun usta halletti,3 tane parça değişti bide ustalık hepsi 130 tl,Allah o paranın hayrını göstersin ALLAH razı olsun tayfun ustadan canavar gbi valla :)) 1 haftadır beş para etmez ustların elinde süründük ya boşuna,yakıtı duydu usta 0,30 kuruş diye ne diyon sen diyo şimdi en fazla 0,18 kuruş yakcak diyo fazla yakarsa gel yanıma dedi bakalım olçakmı dediği gibi:))