Gönderen Konu: uzunları yakınca radyoda parazit  (Okunma sayısı 6922 defa)

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
uzunları yakınca radyoda parazit
« : 10 Kasım 2010, 17:54:23 »
arkadaşlar araçda bixenon var uzunları açınca radyo da parazit yapıyor. özellikle de az çeken biry yerde ise. araçta jameson teyp var SD ve USB okuyuculu. Tabi mp3 çalarken böyle bi sorun yok.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
Ynt: uzunları yakınca radyoda parazit
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2010, 18:34:16 »
neyse buldum arkadaşlar
How to install an HID Bi-Xenon H4 Hi-Lo Conversion Kit?
burdaki adamın yaptığı gibi bi kelepçe (en aşağıdaki iki fotoğrafta görülen kablo etrafındaki beyaz renkli şeyler) takılıyormuş fişlerin üstüne ve böylece sorun ortadan kalkıyormuş. ferrite kelepçe demiş ma bulabilecekmiyiz acaba. bizim türk elektrikçiler bilir mi sanmam ama yarın varsa taktıriim bakim bi de ağız yoklayayım bilecekler mi diye.  ;D

« Son Düzenleme: 10 Kasım 2010, 19:06:41 Gönderen: golge »
../__________ ___\..
       my golf is my passion

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2010, 19:09:04 »
içinde demir veya mıkmatıs gibi bişey var sanırım.
olmadı ebay den alırsınız  ;)

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
../__________ ___\..
       my golf is my passion

Çevrimdışı omer faruk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2010, 20:30:24 »
ya konuyla alakalı bişey sorucak bn arabayı yeni aldım sayılıır 1-2 ay oldu ve aldğımda bixenon far vardı teybide değiştirmiş pıoneer teyb taktırmış yolda giderken gündüzde olsa bazı yerlerde çok parazit yapıyo bunnula alakalı olabilir mi?

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2010, 20:59:40 »
ya konuyla alakalı bişey sorucak bn arabayı yeni aldım sayılıır 1-2 ay oldu ve aldğımda bixenon far vardı teybide değiştirmiş pıoneer teyb taktırmış yolda giderken gündüzde olsa bazı yerlerde çok parazit yapıyo bunnula alakalı olabilir mi?
Farları yakıp söndürünce farkediyorsa tabiki bununla alakalıdır.
../__________ ___\..
       my golf is my passion

Çevrimdışı imajorist

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2010, 09:02:41 »
selamlar bixzenon farlar bildiğim kadarıyla hem kısa hem uzun xzenon ise yannış bilmiyorsam sadece kısa bu tip farlar içerisinde 12 volt dc akımı 110 volt ac akıma ceviren üniteler içeriyorlar yani bi nevi yükselteç bobinleri var farlar yandığında bu bobin çalışıyor ve aracın elektrik tesisatına parazit yayıyorlar buda bize en yakın duyabileceğimiz müzik tesisatından parazit olarak geliyor aynı problem başıma geldiği için elektronikçi olduğum için  bu tip parazitlerle çok uğraştım denemediğim parazit giderici kalmadı arcımda müzik tesisatı olduğu için ya xzenon yada müzik dedim xzenonları söktüm şimdi tertemiz müzik dinlemeye devam.NOT: bu tip farlar yeni model beyinli fuul eletronik araçlarda beyinden gereğinden fazla eletrik akımı çekildiğinden araçta anormol sorunlar kitlenme benzin gelmemesi vs.gibi sorunlar çıkartıyor bana kalırsa bu tip farlar araca zarar veriyor özellikle elektronik araçlara saygılar.