Gönderen Konu: benzin pompası  (Okunma sayısı 9728 defa)

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
benzin pompası
« : 15 Kasım 2010, 20:30:34 »
Arkadaşlar aracımın benzin pompasında bir sorun var çok randımanlı çalışmıyor.Enjektörlere benzin gelmesi içi üç dört kez kontağı açıp kapatmak zorunda kalıyorum.Parçatreni.com'da 53 liraya benzin pompası buldum ama İzzet kardeşimiz pompanın 5 bar benzin basması gerektiğini söyledi.Acaba bu  pompa benim ihtiyacımı karşılar mı?http://urun.gittigidiyor.com/VOLKSWAGEN-GOLF-4-BENZIN-POMPASI-1-6AKL-TEK_W0QQidZZ31432407
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı yargic

• Profili Görüntüle
Ynt: benzin pompası
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2010, 18:05:58 »
Bende değiştirmiştim benzin pompasını yan sanayisini 45 tl almıştım fiyat olarak uygun, fakat benzin pompasında arıza olduğuna eminmisin, aynı sorun bendede vardı pompadan değilmiş lpg regülatöründen çıktı aracı stop ettikden sonra sıvı lpg sızdırıyordu benzin ve lpg karışımı çalıştığından  3 veya 4 kez kontakdan sonra çalışıyordu. Pompayı boş yere değiştirdim elimde kaldı.

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2010, 18:52:07 »
Yok Murat'cım teşhiş kondu doktor tarafından,benzindee gaza yüklendiğin zaman yemiyor alet.53 lira uygun dimi pompaya.

Çevrimdışı yargic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2010, 19:49:38 »
Yok Murat'cım teşhiş kondu doktor tarafından,benzindee gaza yüklendiğin zaman yemiyor alet.53 lira uygun dimi pompaya.
Çok uygun abi fiyatı yan sanayi ses yapıyor filan diyorlar ama alakası yok, eğer pompayı değiştirsen benzin ışığı yanık iken fazla gezme benzin seviyesi pompanın altında olduğundan pompa kendini soğutamıyor erken özelliğini kaybediyor. Birde lpg li araçlarda araç lpg de gitse dahi benzin pompası çalışıyormuş devir daim yapıyormuş  bazıları buna kesici taktırıyormuş lpg geçtiği zaman. Bu arada bayramın mübarek olsun abi.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2010, 19:50:24 Gönderen: yargic »

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2010, 19:51:44 »
Sağol kadeşim seninde bayramın mübarek olsun.Benimlkinin benzin ışığı ile çok alakası yok benzinlikten kaçak benzin vermişler o sıkıntıya sokmuş filitreyi oda pompayı zorlamış falan filan.

Çevrimdışı yargic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2010, 20:00:43 »
Sağol kadeşim seninde bayramın mübarek olsun.Benimlkinin benzin ışığı ile çok alakası yok benzinlikten kaçak benzin vermişler o sıkıntıya sokmuş filitreyi oda pompayı zorlamış falan filan.
Evet kötü yakıttanda kaynaklana biliyor pompanın komplesi çok pahalı 350 ile 500 arasında ama gerek yok motoru değişse yetiyor. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2010, 23:09:44 »
Teşekkür ederim.Bu arada hayırlı olsun leon resimlerini yiklede bakalım bir canavara.

Çevrimdışı baco05

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2010, 11:31:03 »

o petrolden kaçak benzin satanlar yüzünden lpg taktırdım ben. lpg den önce benimde başıma gelmişti, yolda kalmıştım hatta. depodan gelen benzini (daha doğrusu SUYU) görmeniz lazımdı.benzn  pompası değişmesi ve deponun temizlenmesi lazım dediler ama yaptırmadım depooya koruyucu attım iyi gibi şimdilik.
sizin arızaya pek bir katkım olmadı :), hangi ustaya götürüyosunuz aracınızı bilmiyorum ama vanda fatih usta, idris ve yavuz usta vw den iyi anlıyorlar.   

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2010, 13:40:06 »
Lpg varken bile bozdu pompayı hadi boğazı ıslansın diye arada benzinle geziyorum.Bende Yavuz ve İdris Ustaya gidiyorum.Katkı aldım pompayı değiştireyim depoyu doldurup atıcam katkıyı.

Çevrimdışı KOÇ:)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2010, 22:11:23 »
Çok uygun abi fiyatı yan sanayi ses yapıyor filan diyorlar ama alakası yok, eğer pompayı değiştirsen benzin ışığı yanık iken fazla gezme benzin seviyesi pompanın altında olduğundan pompa kendini soğutamıyor erken özelliğini kaybediyor. Birde lpg li araçlarda araç lpg de gitse dahi benzin pompası çalışıyormuş devir daim yapıyormuş  bazıları buna kesici taktırıyormuş lpg geçtiği zaman. Bu arada bayramın mübarek olsun abi.
Şuan aracımın üzerinde yan sanayi benzin pompası var ve elektirikli süpürge gibi ses çıkartıyor.

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2010, 22:45:56 »
Şuan aracımın üzerinde yan sanayi benzin pompası var ve elektirikli süpürge gibi ses çıkartıyor.
Teşekkür ederim ilginize iyiki almamışım.