Gönderen Konu: Bora-Pacific Rölanti sorunu  (Okunma sayısı 11883 defa)

Çevrimdışı Kakktus

• Profili Görüntüle
Bora-Pacific Rölanti sorunu
« : 10 Eylül 2011, 17:18:42 »
Umarım benden başka bu sorunu yaşayan yoktur diyeceğim ama tamircimin dediğine göre bir çok bora cı bu sorunu yaşıyormuş, bakalım sorunu yaşayan ve çaresini bulan varmı.. Lpg li 2004 pacific aracımla 4000-5000 devirle seyahat halindeyken hızlı bir şekilde durmam gerektiğinde (kırmızı ışıkta) rölantide devir saati 900 civarında olması gerekirken mübarek benim devir kendiliğinden sanki ara gazı vermişgibi bir 2500 e çıkıyo bir 200 e düşüyor, çoğu zamanda 200 devirin ble altına düşüp stop ediyor. Gaz kelebeğinin falan temizlenmesi gerek dediler, temizlettim adaptasyon yaptırdım ama sorun yinede devam ediyor.

Çevrimdışı live_dream

• Profili Görüntüle
Ynt: Bora-Pacific Rölanti sorunu
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2011, 19:56:09 »
2004 pasific auto var şeytan kulağına 9000 asla değişmez hertürlü hava ve yol koşullarında MAŞAELLLAH..

Çevrimdışı Kakktus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2011, 22:10:55 »
Allah kaza bela vermesin, lpg varmı..

Çevrimdışı live_dream

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2011, 09:17:17 »
 :tamamdir evet romano diye bir marka  ....

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2011, 17:27:41 »
benim ark. Golfte de aynı sorun vardı lpg nin hava filitresini degistirmis problem cözülmus
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı Kakktus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2011, 21:19:41 »
benim ark. Golfte de aynı sorun vardı lpg nin hava filitresini degistirmis problem cözülmus

benim tamirci hava filtresini denedimi bilmiyorum ama birde onu deneyelim. Zaten eğer denemediyse tamirciliğimden boşarım onu :D

Çevrimdışı [email protected]

• fethiye/ Kaş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2011, 15:03:39 »
buğaz kelebeğini söküp temizletin bi de adaptasyon yapıldımı düzelebiliyo
07480505a

Çevrimdışı Kakktus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2011, 16:36:51 »
buğaz kelebeğini söküp temizletin bi de adaptasyon yapıldımı düzelebiliyo

kelebek ve adaptasyon işi sonuç vermedi :(

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2011, 17:03:48 »
bnde opel astra vardı boradan önce aynı buna benzer bi sorun yaşamıştım. ama snnkinin tek farkı fren yapınca meydana gelmesi bnde normalde de oluodu. hararet kablosunun ucu yerinden oynamış ve çıkmış. aracın hararet ibresi hiç çalışmıodu o yüzden araç harareti ölçemiyo böle dengesiz hareketler yapıodu hareret saatine bak derim. hiç kıpırdamıyosa bnmki gibi olmş olabilir.
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı Kakktus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2011, 21:35:38 »
bnde opel astra vardı boradan önce aynı buna benzer bi sorun yaşamıştım. ama snnkinin tek farkı fren yapınca meydana gelmesi bnde normalde de oluodu. hararet kablosunun ucu yerinden oynamış ve çıkmış. aracın hararet ibresi hiç çalışmıodu o yüzden araç harareti ölçemiyo böle dengesiz hareketler yapıodu hareret saatine bak derim. hiç kıpırdamıyosa bnmki gibi olmş olabilir.

hararet dahil tüm fonksiyonlar çalışıyor, dün dikkatimi çekti lpg tankı yarıdan az olunca daha sık yapıyo arızayı.. Bugün tamircimi aradım öyleyse tankta basınç düşüklüğü olma ihtimali yüksek dedi. Bakalım en yakın zamanda onu baktıracağım. İnşallah sorun ondadır sizde bende kurtuluruz ;) Bu arada ilgilenen arkadaşlara teşekkürler

Çevrimdışı KOÇ:)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2011, 22:45:50 »
Bende 2001 lpg li Golf 4 kullanıyorum.
Yaşadığınız sorunları bende yaşadım. Soğuk havalarda dahada sık oluyordu lpg ve diğer bakımların ( Boğaz kelebeği, araç filtreleri, lpg filtreleri ve adaptasyon ) bunlar yapıldıktan sonra sorun çözüldü. Arada ufak ufak yapıyor direksiyon basınç müşürüm arızalı ondan kaynaklandığını söyleniyor ustam tarafından.