Gönderen Konu: klima gazının bitişi nasıl anlaşılır  (Okunma sayısı 5637 defa)

Çevrimdışı eemmree

• Profili Görüntüle
klima gazının bitişi nasıl anlaşılır
« : 03 Ekim 2011, 21:54:03 »
benim arabamın ısıtma- soğutma sorunu var kumanda merkezinden kaynaklı ama bunun haricinde klima gazı vs bitmişse nasıl anlayabilirim?
dedilerki gam giderir, çok bade içtim sensiz.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
Ynt: klima gazının bitişi nasıl anlaşılır
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2011, 00:20:14 »
benim arabamın ısıtma- soğutma sorunu var kumanda merkezinden kaynaklı ama bunun haricinde klima gazı vs bitmişse nasıl anlayabilirim?
ARACIN SIK ARALIKLARLA FAZLA MİKTARDA SU EKSİLTİYORSA KLİMA  KOMPRESÖRÜN ÇALIŞSADA KLİMAN SOĞUTMAZ O ZAMAN SORUN KLİMA PETEĞİNDEDİR, ARACIN SU EKSİLTMİYORSA VE KOMPRESÖRÜN ÇALIŞIYOR FAKAT SOĞUTMUYORSA GAZIN BİTMİŞTİR EĞER AZ SOĞUTUYORSA GAZIN AZALMIŞTIR BİRDE POLEN FİLTREN TIKANMIŞ DA OLABİLİR AKLIMA GELENLER BUNLAR,   
RedMercury

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2011, 00:22:12 »
ARACIN SIK ARALIKLARLA FAZLA MİKTARDA SU EKSİLTİYORSA KLİMA  KOMPRESÖRÜN ÇALIŞSADA KLİMAN SOĞUTMAZ O ZAMAN SORUN KLİMA PETEĞİNDEDİR, ARACIN SU EKSİLTMİYORSA VE KOMPRESÖRÜN ÇALIŞIYOR FAKAT SOĞUTMUYORSA GAZIN BİTMİŞTİR EĞER AZ SOĞUTUYORSA GAZIN AZALMIŞTIR BİRDE POLEN FİLTREN TIKANMIŞ DA OLABİLİR AKLIMA GELENLER BUNLAR,   
SUYU NERDEN EKSİLTTİĞİNİ BULAMIYORSAN ÇOK BÜYÜK MUHTEMEL KLİMA PETEĞİNDEN KAÇIRIYORDUR DEMEK İSTEMİŞTİM
RedMercury

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2011, 03:43:33 »
Klima gazın eksilmişse en basiti kliman soğutma vazifesini yerine getiremez. Ama olur sistemde bir arıza vardır vs...

Klima boruları üzerinde subap'lar vardır, üzerinde pilastik kapaklar olan. Kapağı açıp küçük ve sert birşeyle bastırdığında tazyikli olarak gaz atmıyorsa yada hiç atmıyorsa, klima gazın eksilmiştir yada komple uçmuştur.

Sağlıklı bir sistemin gaz eksiltmesi yada kaybetmezi imkansızdır, böyle bir durumda kaçak testi yaptırmalı.

Kolay gelsin

« Son Düzenleme: 04 Ekim 2011, 03:44:16 Gönderen: Sile-R »
...