Gönderen Konu: Çok ilginç bir Benzin konusu & Lpg  (Okunma sayısı 7278 defa)

Çevrimdışı heartybroken

• Profili Görüntüle
Ynt: Çok ilginç bir Benzin konusu & Lpg
« Yanıtla #14 : 28 Kasım 2011, 20:34:23 »
Normal Abi Normal Benzini Yaakıyor Sen Hemen Geçiyor Gibi Düşünüyon Ama Hemen Geçmiyor 10 sn gibi kısa bir sürede geçmiyor arkadaşın dediği gibi 30 derece sıcaklıgı görünce geçiyor...

iş yeri 6 km olan abim nerde yaşadığını bilmiyorum uzun yol fazla yapmıcaksan tabiki de lpg alma. hava şartları güzelse kışlar çok sert geçmiyorsa arabam çabuk görür 30 dereceyi diorsan taktır lpg fakat yine 1 km benzinde binersin... Lpg Taktırıyorsan harcadığın parayı yaptığın yol amorti edecek bir kere...

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 28 Kasım 2011, 21:16:51 »
mersinde yaşıyorum hafta içi işe git gel bazen götürmüyorum bile hafta sonu biliyorum lpg taktırmaya bile değmez diye düşündüğümden aldığımdan beri benzin ile kullanıoyorum

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #16 : 29 Kasım 2011, 00:30:48 »
aracı çalıştırdık diyelim.  2 dakka kadar sonra  klimayı açtık..  aracın ısınmasında klimanın açık olmasının etkisi varmı ? mesela ben araca biniyorum.  klimayı ; aracı çalıştırdıktan hemen sonra açtıgım zamanla, 90 dereceye yakın açtıgım aynı olmuyo gibime geliyo.  hemen  klimayı açtıgımda hararet   göstergesi sanki kalkmak bilmiyo.  saçma olabilir ama bu konuyla ilgili yorumu olan varmı ? 

Çevrimdışı heartybroken

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Kasım 2011, 00:15:54 »
Bence İllaki var Klima Motoru zorluyor Biraz Amatörce Bir Cvp İşin Ustaları Daha iyi Bilir.

Benim Kendi Fikrim Klimayı Araç Isındıkdan Sonra Açman Ve Araç Seyir Halindeyken Klima Açmaman Açıyorsanda Ya Vites Boştayken Yada Debriyaja basılıyken klima açılması...
Araç Yüksek Devirdeyken Klima Açılması KAyışları Zorladığını okumuştum ve Zarar gördürüyor.

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Kasım 2011, 00:40:18 »
Klima motorun üretmiş olduğu enerjinin bir kısmını alıp istenilen şekilde dışarıdan aldığı havayı soğuk veya sıcak şekilde içeri verir.
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı cgty.ank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Kasım 2011, 02:21:50 »
benım sistemde bide aracı devirsiz kullan 5.500 devirden sonra araç otomtk olarak benzine gecıyor devir kesici gibi bişi var o arada  ve deviri düşürdüğünde lpg ye geçiyo  depoyu hep fulluyorum ikisinide ama lpg bittiğinde benzinde baya oynamış oluyo  ama arada keyfe keder sadeece 1 depo benzini yakıyorum uzun yollda felan araç benzini unutmasınn arada bi doya doya tatsın diye :) :)

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Kasım 2011, 08:38:52 »
Biraz benzinde gitmesinde hiç bir sakınca yok eğer araban hemen LPG'ye geçiyorsa sıkıntı var LPG kuru yakıt eğer hemen gaza geçiyorsa en az ayda bir kere 20 ila 30 km benzinde gitmen gerekiyor  zaten sıralı sistemlerin esprisi burada araç ilk çalıştığında benzinde çalışır karbratörlüler gibi değil akşam arabayı stop ederken benzine al sabah benzinde çalıştır, uğraşmıyorsun yani...