Gönderen Konu: Çekiş kaybı.  (Okunma sayısı 2192 defa)

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
Çekiş kaybı.
« : 11 Ocak 2012, 10:46:50 »
    Arkadaşlar.

2001 model akl motor 1,6 golf 4'üm var.Aracı 99,000 km de aldım.Aldığımda araçta cok cıddı çekiş kaybı ve boğulmalar vardı.Eksozun patlaması üzerine eksozcuya götürdüm.Eksozumun kurum bağlandığı soylendı ve iki susturucuyu değiştirdim.Biraz değişme oldu çekişte.Ardından kışlık bakımda hava filtresi,yağ filtresi ve gaz filtresini değiştirdim.Biraz daha performansı arttı ama boğulma geçmedi.Geçen gün hararet müşürü bozuldu.Onu değiştirdim.Eskisine göre % 90 daha az bogulma var.Çekişi düzeldi.Hararet müşürnün rölanti ile ilgisi var mı?Bozulmadan önce kırmızı ısıkta bekledıgımde rölanti oynuyordu ama stop etmiyordu.Yardımarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
Ynt: Çekiş kaybı.
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2012, 14:58:04 »
Hocam boğaz kelebeğini de temizlet. eğer yine düzelmezse buji ve buji kablolarını da değiştir. Çok farkedecektir.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2012, 15:43:57 »
Ustaya gıttım boğaz kelebeğini temizleriz dedi ancak adaptasyonu % 80 tutmaz dedi.Arac ya durdugunda stop eder yada rölantisi yüksek çalışır dedi.Yenisini takmamız lazım dedi.

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2012, 16:29:47 »
Hocam boğaz kelebeğini de temizlet. eğer yine düzelmezse buji ve buji kablolarını da değiştir. Çok farkedecektir.

Bugun gaz ayarı yaptırıdım arabaya baya bır hata vardı.Düzeldi ama benzinde yine aynı şeyi yapıyordu.Bujileri değiştirdim.Durumları çok kötüydü.Hem gazda pc bağlandı hemde araç normal olarak bağlandı.Boğaz kelebeğinde hata vardı düzeltti.Şimdi aracın gaz alması mükemmel ilk defa bukadar performanslı ve ilk defa golf kullandığımı anladım... :tamamdir :D :D :D :D :D :D :D